Baudot zelta rudeni Siguldā nūjojot

31/10/2018

Laikam jau arī šī gada rudens zina, ka Latvijai ir lieli svētki – 100 gadi, sveicot to ar tik zeltainu skaistumu kļavās, bērzos, ozolos īpaši silti. Nav jau tā, ka kokiem lapas krāsojas tikai Siguldā, bet ainavisko plašumu redzēt no Paradīzes kalna malas ir tiešām iespaidīgi. Un šo skaistumu, 13. oktobra rītā, lūkoties devās aktīvie nūjotāji no Ulbrokas, Līčiem un Upeslejām. Par lielo dalībnieku skaitu bija patiess prieks – kopā 43 veselīga dzīvesveida piekritēji, kas ikdienā nodarbojas ar ikvienam tik pieejamo, un nu jau ļoti populāro sporta veidu – nūjošanu.

Mūsu maršruts jau daudzus gadus sākas no Paradīzes kalna skatu laukuma. Veroties tik iespaidīgajā plašumā gribas uzkavēties ilgāk, iemūžināt šo skaistumu fotogrāfijās. Tālāk dodamies pa ļoti stāvām kāpnēm lejā un nonākam jau pie Gaujas. Ejot gar Gaujas  kreiso krastu,  ik pa brīdim paveras brīnišķīgs skats uz Turaidas pils torni, jau aiz nākošā līkuma tālumā var ieraudzīt Krimuldas rehabilitācijas centru. Pēc 2 km esam nonākuši pie tilta pār Gauju, kas šogad īpaši rotāts – ar Latvijas valsts karogiem. Pārejot pāri tiltam devāmies gar Gaujas labo krastu, gar māju, kur savu pēdējo vasaru pavadīja mūsu latviešu tautasdziesmu krājējs un apkopotājs Krišjānis Barons.  Atkal dodoties pa stāvām kāpnēm, nu jau augšup, nonākam Dainu kalnā – saukts arī par Tautasdziesmu parku, kur sajūtama īpaša aura un var smelties dabas sniegto pozitīvo enerģiju. 

Esot svaigā gaisā, neiztikt bez līdzi paņemto maizīšu un karstas tējas baudīšanas prieka. Un tad jau steidzīgā solī jādodas no Turaidas uz Krimuldu. Pa ceļam vēl var aplūkot Gūtmaņa alu, iegādāties kādu suvenīru, vai krūzi ar kafiju, un pa zelta lapām piekaisīto Serpentīna ceļu nonākt mūsu gala mērķī Krimuldā, lai pa vienu no skaistākajiem, gleznainākajiem ceļiem gar Krimuldas baznīcu, kas celta 1205. gadā, dotos mājup.

Būsim aktīvi veselīga dzīvesveida piekritēji - skrējēji, nūjotāji, orientieristi, velobraucēji, jo esot dabā mēs varam smelties pozitīvas emocijas. 

 

Anda Višķere
dienas centra “Ulbroka” vadītāja