Mazā bizensa diena Latvijā 16.novembrī

13/11/2013

1260 uzņēmumi visā Latvijā un turpat 10 tūkstoši pauduši gatavību atbalstīt Mazā biznesa dienu 16.novembrī. „Mazā biznesa diena” mērķis ir dot iespēju mikro un mazajiem uzņēmējiem atvērt durvis jauniem klientiem, aicinot patērētājus uzzināt par mazajiem uzņēmumiem, kuri atrodas tuvumā dzīvesvietai, atbalstīt viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem.

Latvijā arvien lielāku atsaucību gūst dažādi vietējo ražotāju tirdziņi, jo cilvēkiem patīk personīgais kontakts ar mazo uzņēmēju. Šī iniciatīva ir aizgūta no Amerikas, kurā jau trīs gadus ir viena diena gadā – Small Business Saturday, kad īpaši pievērš uzmanību mazajam biznesam un cenšas to atbalstīt, iepērkoties nelielos veikaliņos un iegādājoties mazo ražotāju preces un pakalpojumus. Mazā biznesa diena  Amerikā radās kā atbilde Balck Friday, kad pircēji iznes tukšus lielveikalus. Latvija ir pirmā Eiropas valsts, kurā notiek līdzīga diena.

Mazajai biznesa dienai www.mazabiznesadiena.lv kartē, kas tapusi pateicoties bankai Citadele un informatīvajiem partneriem, jau reģistrējušies 1260 uzņēmumi visā Latvijā un turpat 10 tūkstoši pauduši gatavību atbalstīt Mazā biznesa dienu. Kopš mājas lapas atklāšanas 11. septembrīwww.mazabiznesadiena.lv to apmeklējuši vairāk kā 6500 unikālie lietotāji, Facbook sociālajā tīklā iniciatīvai atbalstu izteikuši 2500, bet unikālos uzņēmēju plakātus izveidojuši 498 uzņēmumi un pašnodarbinātie. Iniciatīvas ietvaros, sadarbībā ar Academia Strategies, tapušo Uzņēmēja gēnu http://mazabiznesadiena.lv/atbalstariki/bosi testējuši jau 588 cilvēki, bet reģionālajiem semināriem lielajās pilsētās ''Mazā biznesa lielā diena'' reģistrējās vairāk kā 570 uzņēmēju no visas Latvijas.

Ar SIA Lursoft un VAS Latvijas Pasts atbalstu tika izsūtīts uzaicinājums 32 000 uzņēmējiem reģistrēt savus uzņēmumus Mazās biznesa dienas kartē un izmantot partneru piedāvātos labumus par godu Mazā biznesa dienas atbalstam.

Kopš 8.novembra video reklāmu apskatījuši jau vairāk kā 1300 interesenti, bet ar partnera VAS Latvijas Televīzija atbalstu, to iespējams redzēt arī kanālā LTV1. Video: https://www.youtube.com/watch?v=Jl2BOux2hZk, izmantota Astro’n’out dziesma „Tici sev”:http://www.youtube.com/watch?v=nu8HtIiEFt0.

Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu” organizē MVU Forums sadarbībā ar LTRK, Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem ''Lursoft'', ''Latvijas Pasts'', banku ''Citadele'' un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru ''LETA'', ''Dienas Bizness'', Latvijas Televīziju, Latvijas Radio, Inbox.lv, Latvijas Avīzi un Academia Strategies.

Informāciju sagatavoja:

Eduards Filippovs
MVU Foruma izpilddirektors

Sekot līdzi jaunumiem:
www.facebook.com/AtbalstiMazoBiznesu
www.facebook.com/MVUForums

VID atbalsta Mazā biznesa dienu

Sestdien, 2013.gada 16.novembrī, visā Latvijā norisināsies Mazā biznesa diena, kas ir viena diena gadā, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Latvijas mikrouzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiem, atbalstot viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem.

Mazā biznesa dienas ietvaros visi mikrouzņēmumi un mazo uzņēmumu pārstāvji ir aicināti apmeklēt piecus Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) klientu apkalpošanas centrus: Preiļos, Tukumā, Cēsīs, Bauskā un Rīgā Latgales priekšpilsētā, lai konsultētos par nodokļu maksātāju tiesībām un pienākumiem unsaņemtu praktisku informāciju par nodokļu piemērošanas jautājumiem. Vairāk informācijas: www.vid.gov.lv