• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Attīstība
  • /
  • AST turpina elektropārvades līnijas ''Igaunijas – Latvijas 3. starpsavienojums'' būvniecību Stopiņu novadā

AST turpina elektropārvades līnijas ''Igaunijas – Latvijas 3. starpsavienojums'' būvniecību Stopiņu novadā

06/02/2020

Turpinot darbu pie elektropārvades līnijas "Igaunijas – Latvijas 3. starpsavienojums" būvniecības Stopiņu novadā, saskaņā ar Aizsargjoslu likumu līnijas aizsargjoslas tiks atbrīvotas no būvēm. Gadījumā, ja būvju īpašnieki īpašumos "Laubes" un "Lielkazāri", teritoriju neatbrīvos, saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu to paveiks būvnieks. Par nepieciešamību nojaukt nelikumīgās būves pie abiem īpašumiem ir izvietoti informatīvie plakāti ar detalizētām nojaucamo būvju kartēm. 

"EE-LV Interconnection" pēc AS "Augstsprieguma tīkls" pasūtījuma īsteno elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības projektu “Igaunijas-Latvijas trešā 330kV starpsavienojuma elektropārvades līniju izbūve”, kas savienos 330kV apakšstaciju “TEC-2” Latvijā ar 330kV apakšstaciju “Sindi” Igaunijā, šķērsojot Salaspils, Stopiņu, Ropažu, Garkalnes, Inčukalna, Sējas, Limbažu, Saulkrastu, Alojas, Mazsalacas, Burtnieku un Rūjienas novadus. Līnijas izbūvei ir veikta ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra un saņemts akcepts paredzētās darbības veikšanai, kā arī ar Ministru kabineta (MK) ir noteikts nacionālo interešu objekts statuss un ar MK rīkojumu noteikta elektrolīnijas trase, kas Stopiņu novadā šķērsos arī īpašumus "Laubes" un "Lielkazāri". 

Atbilstoši likumdošanai par nereģistrēto būvju nojaukšanas nepieciešamību ir informēti īpašumu "Laubes" un "Lielkazāri" īpašnieki, kas nav atsaukušies un izrādījuši interesi par iespējām risināt situāciju, slēdzot vienošanos par viņu īpašumos esošo mazdārziņu saglabāšanu pēc nelikumīgo būvju nojaukšanas un līnijas izbūves. Tādējādi būvnieks atbilstoši pastāvošajai kārtībai pēc līnijas izbūves frēzēs līnijas trasi un atbrīvos to no apauguma, ja vien zemes īpašnieki nenoslēgs vienošanos par stādījumu saglabāšanu. 

Īpašums "Lielkazāri" (kadastra numurs 80960080242) atrodas bijušā Rīgas – Ērgļu dzelzceļa malā, netālu no Sauriešu stacijas, un jaunās līnijas būve ietekmēs atsevišķas nelikumīgi uzceltus objektus, kas īpašumā atrodas blakus dzelzceļam, savukārt īpašums "Laubes" (kadastra numurs 80960050101) atrodas netālu no dzelzceļa tilta pār Juglu, un jaunās līnijas būve ietekmēs atsevišķus objektus blakus dzelzceļam un upei.

Līnijas izbūves KARTE, kas skar īpašumu "Lielkazāri" .

Līnijas izbūves KARTE, kas skar īpašumu "Laubes".

 

Informāciju sagatavoja:
Aija Ikstena
Komunikācijas vadītāja
AS "Augstsprieguma tīkls"