2016

 

Aktīvi un atbildīgi

Aizvadot minigolfa turnīru, ir noslēdzies biedrības “Stopiņu novada jaunieši” īstenotais projekts “Atkritumu minigolfs", ko finansēja Stopiņu novada pašvaldība.
Projekta īstenošanas pirmā posma mērķis bija noskaidrot, kādu citi jaunieši un novada iedzīvotāji vēlētos redzēt minigolfa laukumu. Ikviens varēja izteikt savas domas, kā arī vizualizēt savas idejas uz papīra. Tika saņemti vairāki interesanti priekšlikumi, kurus ņēmām vērā minigolfa laukuma izveidē.
Kad tika iegādāti pamatmateriāli un savākti dažādi otrreiz izmantojami priekšmeti, kas savu tiešo darbību vairs nespēja veikt, sākās atbildīgais laukuma izveides process. Laukuma pamatam tika izmantotas paletes un OSB plāksnes, bet šķēršļu izveidei tika izmantoti savāktie “atkritumi”. Galu galā tapa laukums ar deviņām bedrītēm.

Laukuma atklāšana un turnīrs noritēja ne visai siltā dienā, bet tas neatturēja aktīvos interesentus no iespējas izmēģināt ko jaunu.

Visi novada iedzīvotāji ir laipni aicināti dienas centra “Līči" darba laikā doties izmēģināt šo unikālo laukumu, kamēr tas vēl nav ieziemots. Par ieziemošanas datumu tiks ziņots Stopiņu novada Jauniešu domes Facebook lapā. Un tad pavasarī tas atkal tiks nodots visu lietošanā un izraibināts ar košām krāsām.
Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja tāpat šim fantastiskajam laukumam!

Biedrība “Stopiņu novada jaunieši”

(02.11.2016.)

 

Rudens talka Stopiņu novadā

Stopiņu novada jaunieši, LTV1 raidījuma “KaralisTE” iedvesmoti, nolēma doties sava novada apsekošanā- sestdien, 22.oktobrī bariņš jauniešu kopīgi devās sakopt savu “karalisti”. Tas ir stāsts par to, kā dzīvojot savā novadā varam būt atbildīgi par vidi un apkārtni, kas mūs ieskauj, turklāt, tā ir lieliska iespēja arvien iemācīties kaut ko jaunu un interesantu. 

“Kopā pavadītās dienas gaitā atskārtām, ka ceļš ir tik pat svarīgs, kā gala mērķis”, citējot kādu pasākuma dalībnieci jāatzīst, jo tikko izkāpuši no mašīnām, ar paceltu galvu un raitu soli visi entuziasti devās uz vecā Upesleju dzelzceļa tilta pusi, un tikai pēc metriem 20 atskārta, ka vēl ceļā uz noskatīto mērķi ir kādi tīrīšanas darbiņi veicami, jo dažs labs gājējs pirms mums nav bijis gana apzinīgs un atstājis aiz sevis kādus gružus, kas nu mētājās pa zemi. 

Ceļā līdz tiltam dažus no mums pamatīgi pārbiedēja čipšu pakā iesalusi pele (tas bija pietiekami nopietns iemesls spiegšanai). Bet par spīti visam, arī saltajiem laikapstākļiem- mēs kopā sakopām kaut mazu, tomēr sava novada stūrīti. Nu vecā dzelzceļa tilt galu rot;a pateicība tiem labdariem, kas piepriekš bija parūpējušies par tīrību savā apkārtnē un miskastes lietišanas instrukcija. 

Pēc sakopšanas darbiem devāmies uz Bunču avotu lūkoties, kā funkcionē raidījuma “KaralisTE” izveidotais jumtiņš avotam. Droši, roku liekot uz sirds varam teikt- ka tas darbojas un ūdens ir gards! 
Pēc labi paveikta darbiņa ikviens dalībnieks bija nopelnījis gardas pusdienas, tā nu Stopiņu novada domes jaunieši un daži mazāki un lielāki aktīvisti dienu noslēdza ar pikniku un kopīgu kino seansu. 

Stopiņu novada jauniešu domes aktīviste Evita Dimante

(01.11.2016.)

 

Stopiņu novada jaunieši viesojās Pļaviņu jauniešu centrā (13.10.2016.)

 

2016.gada septembrī Jauniešu dome kopā ar atbalstītājiem izveidoja minigolfa laukumu pie Līču dienas centra, Stopiņu novada domes finansētā projekta "Atkritumu minigolfs" ietvaros. Drīzumā atklāšana - sekojiet informācijai.

 

 

Jauniešu diena-2016

Tā bija ideāla diena, lai visi kopā aktīvi atpūstos. Bija iespēja sevi izaicināt gan fiziski, gan radoši. Jaunieši sacentās gan volejbolā, gan futbolā. Stiprākie sevi pierādīja pievelkoties pie stieņa.

Jaunākie pasākuma apmeklētāji un dalībnieki piedalījās stafetēs, kur pārbaudīja un pierādīja savus spēkus, kā arī radošajās darbnīcās, kur izmantoja savu iztēli un attapību.

Visas dienas garumā mūs atbalstīja mūsu viesi, kas sešās teltīs piedāvāja dažādas laika pavadīšanas iespējas un nodarbes.

Dzīvnieku patversmes “Ulubele” teltī bija iespeja uzzināt par brīvprātīgā daba iespējām un darba ar dzīvniekiem nozīmīgumu. 

Jauniešu studijas “BaMbuss” teltī jaunieši  no Spānijas un Itālijas kopā ar studijas aktīvistiem mācīja apmeklētājiem kā uz koka delīšiem izveidot fotogrāfijas. 

Orientēšnās ar viktorīnas elementiem bija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” dotais izaicinājums Jauniešu dienas darbīgākajiem apmeklētājiem, turklāt labākie un zinošākie, jaunie atkritumu šķirošanas un dabas resursu saudzēšanas eksperti ieguva vērtīgas balvas, to skaitā ieejas kartes Līvu Akvaparkā.
Vienā no radošajām teltīm bija iespēja iegūt hennas tetovējumus. Šo iespēju labprāt izmantojja gan zēni, gan meitenes, un meistarītei pat nācās piesaistīt papildspēkus, lai apmierinātu visas vēlmes un vajadzības pēc ķermeņa dekoriem.
Vienā teltī ar Sauriešu dienas centra radošo atklātnīšu darbnīcu un Eiropas brīvprātīgo Jessiku no Spānijas, viesojās arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) pārstāve Marita, kas nepagurusi interesentiem stāstīja par aģentūras piedāvātajām iespējām, par Erasmus+ projektiem un citām interesantām lietām. Te varēja izspēlēt arī galda spēli, lai noskaidrotu katra zināšanas un priekštatus par to, kas ir projekti un kādi īpaši nosacījumi katrā no tiem pastāv.
Biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” nojumē varēja noskaidrot, ko nozīmē organizēt un aktīvi iesaistīties Latvijas NVO pieredzes apmaiņas veicināšanā ar pārejas ekonomikas un jaunattīstības valstīm, un kā sekmēt citu valstu pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināšanu. Ļoti nopietns uzstādījums, bet arī šeit interesentu netrūka - gan bērni, kurus interesēja krāsinie zīmējumi, gan jaunieši, kuri meklē iespējas paust savu redzējumu par dažādām norisēm.

Pasākuma noslēgumā mūs priecēja dzīvā mūzika - tai skaitā arī  Goncalo, mūsu brīvprātīgā no Portugāles priekšnesums kopā ar  Jauniešu studijas “BaMbuss” brīvprātīgo Frančesku no Itālijas. Vēl ar muzikālu baudījumu mūs priecēja divas latviešu jauniešu grupas “Big Bluff” un “Headline”. 

Kopumā diena bija lieliska, dinamiska un pozitīvām emocijām piepildīta. Gaidām nākamo Jauniešu dienu, kas nesīs atkal jaunas, spožas idejas un būs emocionāli piepildīta.

Undīne Šarlote Šulca, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-diena-2016-334 

    

  

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠU DIENA 2016

20.augustā, no pl.12:00 līdz 18:00 pie Ulbrokas ezera, Aktīvās atpūtas zonā

PROGRAMMA

  • No pl.11:00 Dalībnieku reģistrācija volejbola un futbola turnīriem- katrā komandā 4 dalībnieki (aicinām pieteikties jauniešus vecumā no 13 līdz 20 gadiem)
  • 12:00-15:00 Volejbola un Futbola turnīru izspēles
  • 15:30 Volejbola un Futbola turnīru uzvarētāju apbalvošana
  • 12:00-18:00 Radošās darbnīcas, Info teltis, Fotostūrītis, Hennas tetovējumu darbnīca, Ģimenes trasīte (bērniem kopā ar vecākiem), Stafetes, u.c.
  • 15:00-18:00 Muzikāli priekšnesumi un dažādas aktivitātes

*Pasākuma laikā darbosies kafejnīca ar dzērieniem un uzkodām
**Pasākuma dienā iespējami autotransporta kustības ierobežojumi Ezermalas ielā.
P.S. Vakarā pēc pasākuma visi laipni gaidīti Līgo parkā uz sezonas noslēguma balli!

 

 

Jauniešu dome un biedrība "Stopiņu novada jaunieši" piedalījās Lielajā talkā

Jau otro gadu Stopiņu novada Jauniešu dome aicināja novadniekus piedalīties Lielajā talkā un sakopt kādu novada teritoriju. Šogad Jauniešu domei pievienojās arī biedrība "Stopiņu novada jaunieši" un brīvprātīgais no Ulbrokas dienas centra Dinko Kirov. Meteorologu solītais lietus atkāpās un mēs saulītes lutināti varējām sakopt meža celiņus no Vālodzēm līdz Sauriešiem. Diemžēl jāsecina, ka aizvien cilvēkiem piemīt nepatīkams paradums nomest kādu pudeli vai papīru, kā arī aizvien ir novērojami ļaunprātīgi atkritumu kalni, kas visticamāk mežā ir ievesti ar automobiļu palīdzību un tīšām izmesti. Tomēr mēs ceram, ka ar katru gadu izmesto atkritumu daudzums samazināsies un gan mūsu novads, gan Latvija kopumā kļūs zaļāka un tīrāka.

Paldies visiem, kas pievienojās mūsu aicinājumam! Tiekamies nākamgad!

Bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

Stopiņu novada Jauniešu domes jaunieši tikās ar Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni

2016.gada 18.aprīlī notika Stopiņu novada Jauniešu domes aktīvistu tikšanās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni. Sarunas bija īpaši pozitīvas - V.Paulāne bija ļoti atsaucīga un atklāta un, atbildot uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem konstruktīvi un saprotami skaidroja konkrēto situāciju, tā apliecinot gan personīgo, gan novada atbildīgo personu ieinteresētību kopīgā jautājumu risināšanā. 


Sarunas gaitā tika apspriests gan novada jauniešu pienesums, gan iespējas īstenot dažādas idejas un iniciatīvas, apgūstot pašvaldības projektiem paredzētos līdzekļus, gan iesaistoties dažādās partnerībās, tai skaitā ar kaimiņu novadiem, kā arī veidojot sadarbību ar citām Latvijas pilsētām un arī ārpus Latvijas robežām. Priekšsēdētāja vietniece atzinīgi novērtēja jauniešu dalību Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes rīkotajās “Novadu spēlēs”, kurās Stopiņu jaunieši startēja ar sociālo inovāciju “Jauniešu mobilais SOS dienests” kura ietvaros novada jaunieši veic brīvprātīgo darbu novadā. Dienests ir izveidots sadarbojoties Stopiņu novada Jauniešu domes un biedrības “Stopiņu novada jaunieši” dalībniekiem. Dienests ir izveidots pēc pašu jauniešu iniciatīvas un savu darbību sāka 2015.gada februāra mēnesī. Dienesta galvenais mērķis ir sniegt senioriem palīdzību problēmsituācijās ar mūsdienu tehnoloģijām, fiziski smagākiem saimniecības darbiem un sniegt atbalstu dažādās situācijās. “Novadu spēlēs” mūsu jaunieši ieguva augsto 2.vietu.

Arvien aktuālāks jauniešiem ir jautājums par “Jauniešu mājas” izveidi novadā. V.Paulāne bija atsaucīga un ieinteresēta arī šī jautājuma risināšanā, un atklāja, ka šādas “mājas” izveide tiek apsvērta un varētu tikt iekļauta pašvaldības 2017.gada budžetā.

Ceram uz veiksmīgu turpmāko sadarbību!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

Stopiņu novada Jauniešu domes pētnieciskais darbs SOCIĀLĀS INOVĀCIJAS MANĀ NOVADĀ

 

Stopiņu novada Jauniešu dome iegūst 2.vietu konkursā "Novadu spēles"

Aprīļa sākumā Stopiņu novada Jauniešu dome piedalījās LU SZF rīkotajā konkursa "Novadu spēlēs" finālā. Mūsu jaunieši, protams, aizstāvēja savu mīļoto novadu - Stopiņus.

Lai tiktu līdz finālam, bija jāiesniedz pētniecisks darbs par novada sociālajām inovācijām. Esam gandarī par to, ka tieši šajā konkursa daļā mūsu komanda ieguva visvairāk punktu. Finālā jaunieši aizstāvēja savus plānus un uzskatus saistībā ar novada attīstību, iepazinās ar tūrisma iespējām citos novados un to jauniešiem, kā arī ieguva jaunu pieredzi.


Cīnoties par uzvaru, komandai nācās asināt prātu erudīcijas konkursā, domāt par iespējām, kuras palīdzētu visiem cilvēkiem ietaupīt dabas resursus un vienkāršotu ikdienas dzīvi.
Esam gandarīti un lepni par sīvā cīņā godam nopelnīto 2. vietu.

Šī mums bija jauna pieredze un iespēja ieraudzīt jaunus mērķus, pēc kuriem tiekties.

Vairāk bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

WE LOVE FOOD pasākumā radītas jaunas ēdienu receptes

25.februārī dienas centrā “Līči” norisinājās gardākais šī gada pasākums novadā “WE LOVE FOOD”. Pasākuma dalībniekiem bija uzdevums iepriekš pagatavot savu iecienītāko ēdienu, glīti to noformēt un izdomāt skanīgu un piemērotu nosaukumu.
Visi ēdieni tika vērtēti; tos vērtēja paši dalībnieki un dienas centra apmeklētāji. Vērtēšanā svarīga bija ne tikai garša, bet arī izskats un ēdiena nosaukums, jo vakara noslēgumā tika pasniegtas balvas vairākās nominācijās.
Paralēli ēdienu degustēšanai, tika pārbaudītas arī dalībnieku un viesu zināšanas ēdienu vēsturē, prasmē pēc garšas atpazīt pārtikas produktus, kā arī veiklība. Kā viens no interesantākajiem uzdevumiem izvērtās ēdienu gatavošana no iepriekš sagatavotiem produktiem. Kā izrādījās dalībnieku iztēle un prasmes ir ļoti augstā līmenī un pasākuma noslēgumā tika pasniegti jaunradītie ēdieni un dzērieni, kurus droši varētu iekļaut restorānu ēdienkartē.
Drīzumā gaidiet gardāko ēdienu receptes!

Pasākuma foto: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

GARDĀKAIS PASĀKUMS TUVOJAS!

Februāris ir mīlestības mēnesis un kā zināms vīriešiem (un ne tikai) mīlestība iet caur vēderu. Tad nu mēs aicinām jūs visus dalīties ar jūsu mīļākajiem ēdieniem un to receptēm.
25.februārī plkst.17:30 tiekamies DC Līči, lai gardi pavadītu laiku!
Līdzi jāņem savs iecienītākais ēdiens un jāizdomā tam piemērots nosaukums!
Visiem būs iespēja nogaršot un novērtēt atnestos ēdienus. Vakara iemīļotākais ēdiens, protams, tiks apbalvots!
Būs erudīcijas konkursi un jaukas filmas par un ap ēdienu!
Gaidīsim tieši Tevi!

Stopiņu novada Jauniešu dome
(16.02.2016.)

 

Stopiņu novada Jauniešu dome jau otro gadu rīko labdarības akciju, kurā aicina visus novada iedzīvotājus un ciemiņus ziedot suņu un kaķu patversmei "Ulubele" nepieciešamās lietas.

Akcija norisināsies līdz februāra beigām, kuras laikā ikviens var atstāt savu ziedojumu kādā no novada dienas centriem.

SVARĪGI: Ja kāds vēlas ziedot malku, materiālu pakaišiem vai kurināmās granulas, sazinieties ar Elīnu Siliņu pa tālr.22845188.

Būsim aktīvi un atsaucīgi - palīdzēsim mūsu mazākajiem draugiem!

Atpakaļ