Aktualitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada jauniešu aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

Projekts “Plānošanas dokumenta “Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” izstrāde”

 

11.jūlijā Stopiņu novada jaunieši aicina doties veloekspedīcijā pa Stopiņu novadu

Sveiks, aktīvais! 
Ja arī tavā ikdienā ir sakrājušies vasaras putekļi un esi iestrēdzis starp: “Man ir tik daudz darbu!” un “ Man galīgi nekā nav ko darīt!”, tad mēs, Stopiņu novada jaunieši, aicinām tieši tevi pievienoties mūsu rīkotajā velo ekspedīcijā cauri Stopiņu novadam.
Tev būs iespēja:         
“Izvēdināt galvu” no ikdienas rutīnas ;
Pavadīt aktīvu pēcpusdienu jautrā kompānijā;
Izpētīt Stopiņu novadu no sportiskās puses;
Atvēsināties ar peldi Sauriešu karjerā;
Panašķoties. 
 
Viss, kas tev ir nepieciešams, lai piedalītos šajā neaizmirstamajā piedzīvojumā, ir savs velosipēds, velosipēda vadītāja tiesības, labs garastāvoklis, un, lai šo dienu padarītu vēl vienreizējāku, neaizmirsti paaicināt arī savus draugus un ģimeni!
Mēs, Stopiņu novada jauniešu dome, gaidīsim tevi 11.jūlijā plkst.16:00 Sauriešu karjerā.
 
https://goo.gl/maps/hkTPuzy8oLXpNzM97
https://goo.gl/maps/rhXGLYGEdv6Bs9RZ8
https://goo.gl/maps/WpykfgyRFSrZpJ5P7

 

 

Apstiprināts attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam

2019. gadā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Valsts programmas ietvaros organizētā atklātā projekta konkursa “Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī” ietvaros, tika apstiprināts Stopiņu novada pašvaldības projekts “Plānošanas dokumenta “Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” izstrāde”. Tā ietvaros tika analizēta iepriekšējā plānošanas dokumenta efektivitāte, pamatojoties uz esošās situācijas izvērtējumu. Kā projekta prioritāte Stopiņu novadā izvēlēta jaunatnes politikas plānošana un pilnveide, kas ietver aktivitāšu un pasākumu plāna izvedi efektīvas starpnozaru sadarbības darbā ar jaunatni īstenošanai. 

Lai apzinātu iesaistīto institūciju redzējumu par darba ar jaunatni situāciju novadā, notikušas trīs starpinstitucionālās darba grupas tikšanās, t.sk., Stopiņu novada darbā ar jaunatni iesaistīto personu un institūciju tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta Jaunatnes lietu ekspertiem un pasākums “Kafija ar politiķi” Ulbrokas vidusskolā, un vairākas novada Jaunatnes lietu speciālista konsultācijas ar jaunatnes jomas ekspertiem. To ietvaros notika diskusija par katras iestādes redzes lokā esošajiem jauniešiem un tika ieskicēts redzējums par turpmāko jomas virzību un sadarbības formām starp iesaistītajām institūcijām. 

Eksperti norādīja, ka esošo novada attīstības un plānošanas dokumentu izpēte apliecina to, cik nozīmīga ir kvalificētu cilvēkresursu un speciālistu klātbūtne dažādos procesos, lai tie noritētu efektīvi un labvēlīgā ietekme saglabātos ilgtermiņā. Līdz ar to, veidojot redzējumu par novada jaunatnes jomas attīstību, nepieciešams savstarpēji vienoties par jomas pamatnostādnēm. Pamatojoties uz ekspertu ieteikumiem tika arī veikta jauniešu aptauja par viņuprāt aktuālajiem jautājumiem novadā. Šie dati iekļauti plānošanas dokumenta rīcības plānā.

2020.gada 20.janvārī “Attīstības plāns darbam ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” projekts tika nosūtīts saskaņošanai un komentāru sniegšanai atbildīgajām iestādēm- sociālajam dienestam, pašvaldības policijai, Radošās attīstības centriem un izglītības iestādēm. 

Pēc ieteikumu un komentāru izskatīšanas, dokuments tika papildināts un apstiprināts 2020.gada 12.maija Stopiņu novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejā un 2020.gada 20.maijā Stopiņu novada domes sēdē. 

ATTĪSTĪBAS PLĀNS DARBAM AR JAUNATNI STOPIŅU NOVADA PAŠVALDĪBĀ 2020. - 2022. GADAM

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
 
Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute- Šveicare

(26.05.2020.)

 

Stopiņu novada jaunieši aicina noskriet/nobraukt/noiet Stopiņu novada kontūru - bruņurupuci

Pašizolācijas laiks ir diezgan izaicinošs un ir jāatrod veidi, kā produktīvi pavadīt laiku. Tāpēc Stopiņu novada jaunieši aicina kopā izzināt mūsu novadu!

Nosacījumi ir pavisam vienkārši, ieslēdz endomondo vai kādu citu sev vēlamu programmu, skrien, ej vai brauc ar velo un izvēlies maršrutu, kas atgādina bruņurupuci, liec šo maršrutu sociālajos tīklos ar #stopiņiskrien un droši ietago @stopinu_jauniesi.

Konkursā "Stopiņu novads jauniešu acīm" darbu iesniegšana pagarināta līdz 31.maijam

Ja esi vecumā no 13-25 gadiem, sūti savu radošo darbu (bildi, gleznu, dziesmu, u.c.) uz e-pastu jauniesi@stopini.lv līdz 31.maija 00.00.

Šeit iepazīsties ar KONKURSA NOLIKUMU.

Konkursa video uzsaukums: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/videos/219920219229073/

Labākie darbi tiks izstādīti jaunajā Stopiņu novada kultūras centrā. Lai veicas!

 

 

Uzdevumi, kas veikti un kas vēl jāpaveic

Stopiņu novada Jauniešu dome februārī nedomāja snaust – atvēlējām laiku plānošanai un dažādiem pasākumiem, to organizēšanai.

Tā kā Radošās attīstības centrs “Ulbroka”, februārī svinēja savu 15 gadu jubileju, tad pienācās kārtīga svinēšana veselas nedēļas garumā. Arī Jauniešu dome pielika savu roku, tiesa gan pašā pēdējā svinību dienā – piektdienā. Tā 21. februārī tika rīkots “Jauniešu vakars”, kurā Stopiņu novada Jauniešu dome vadīja dažādas aktivitātes. 

Jāpiemin, ka, lai vakars būtu smieklīgāks, tika noteikts dreskods – slavenības. Tad nu visi varēja izpausties, jo satikt varēja gan Bellu no vampīrsāgas “Krēsla”, amerikāņu mūzikas industrijas zvaigzni Nicki Minaj un citus tēlus gan no mūsdienu seriāliem, gan 1920to gadu filmām. Ļāvām viesiem “iepazīties tuvāk” ar kādas spēles palīdzību. Tika rīkota arī

Viktorīna par populārām latviešu un ārzemju filmām, mūziku, tur nu cīņa bija saspringta! Protams, kur nu bez dejām, mūzikas un ēdiena.

Bet ne tikai izklaides jauniešiem prātā – arī darbs. Tad nu 22. martā tiks rīkota “Lielā Jauniešu Talka”, kas sāksies plkst. 10.00 no rīta pie Sauriešu dzelzceļa stacijas. Pēc kārtīga darba plānots pikniks. Visi, kas vēlas sakopt savu novadu kopā ar mums, droši aicināti ierasties.

Savukārt 24. martā Ulbrokas vidusskolā notiks “Jauniešu forums”, kur no plkst. 12.00 – 16.00 katrs varēs uzzināt par tādām tēmām kā līdzdalību, izglītību, uzņēmējdarbību un Erasmus projektiem.

Plašāku informāciju par Stopiņu novada Jauniešu domi un tās rīkotajiem pasākumiem meklē Facebook lapā @JauniesiStopini.

Rakstu sagatavoja
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja
Luīze Utāne

(26.02.2020.)

 

 

Pasniegtas Stopiņu novada Jauniešu gada balvas 2019

Pagājis viens no gaidītākajiem notikumiem – Stopiņu novada jauniešu gada balva 2019, tā atstājusi mūs ar vēl lielāku degsmi un centību sirdīs arī 2020 gadam. Bet pakavēsimies vēl mazliet atmiņās no 31. janvāra.

Jau no pulksten 15:00 visa Jauniešu dome un citi palīgi cītīgi darbojās, lai sagatavotos vakaram. Skaņu pārbaude, galdu klāšana, dekorācijas, dāvanu saiņošana, scenārija atkārtošana – neviens nevarēja sūdzēties, ka nākas sēdēt dīkā. Atlikušas vien pāris stundas, kad jau ap 18:00 jāsākās koncertam, darba bija daudz, bet Stopiņu novada jauniešu rokas darba nebijās, žigli Ulbrokas Kultūras nams tika iekārtots svinībām, arī paši “darbotņi’’ saposušies – tad nu atlika tikai sēsties pie glīti rotātajiem galdiem, kuriem meža dvesmu piešķīra Mikus darinātie  dekori un gaišumu ienesa lampiņas virs galvām, un izbaudīt vakaru. Paldies jāsaka SIA “Anada” veikals “LaTS”, kuri bija sagatavojuši gardos pīrādziņus, tie no klātajiem galdiem veikli pazuda viesu mutēs. 

Pasākumā laikā ikkatrs varēja izbaudīt dziesmas savai gaumei, par ko parūpējās grupa “The Tu’n’es” un DJ Normunds Sīmanis. Plašus smaidus un lustīgu garu visiem izraisīja aktivitāte pie dziesmas “Genoveva”, tur nu visi dabūja pasportot. Deju priekšnesumi no “Extreme Dance School” arī visiem patika, cik aizrautīgi kustējās jaunās dejotājas.

Ja nu tomēr kāds lasītājs aizmirsis, kam par godu un kā noticis šis pasākums – atgādināšu. Katram Stopiņu novada iedzīvotājam bija iespēja pieteikt jauniešus šādās nominācijās : Gada jaunietis, Jaunietis savai skolai, Gada brīvprātīgais, Gada sportists un Gada mūziķis/mākslinieks. Tika pieteikts 21 jaunietis, visvairāk pieteikuma anketas iesniedza Zanda Pelše, kurai, pateicoties SIA “Getliņi EKO”, varējām pasniegt lielu grozu ar dārzeņiem, kā paldies par ieguldīto darbu. 15. janvārī jauniešus sagaidīja intervijas, kur tos iztaujāja mūsu lieliskie žūrijas locekļi - Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare; Ulbrokas sporta kompleksa vadītāja vietnieks Edijs Bērziņš; Radošās attīstības centra “Ulbroka” vadītāja Anda Višķere; Ulbrokas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Iveta Siliņa; Grupas “The Citizens” dalībnieks Mārtiņš Jaunzems; Jauniešu domes pārstāve Evita Dimante; Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centra pārstāvis Valters Karlsons. Pēc intervijām žūrijai atlika apspriesties un izlemt, kuriem pasniegt lielās nominācijas.

Tā nu 31. janvārī par Gada mākslinieku 2019 kļuva – Tariels Alijevs; Gada sportisti 2019 – Darja Šavčenko, Gada brīvprātīgo 2019 – Jekaterina Freisa; Gada jaunieti savai skolai 2019 – Ernests Ritvars Grava un par Gada jaunieti 2019 – Luīze Utāne. 


Foto: Evita Dimante

Liels paldies Eiropas Parlamentam, kas Ernestam Ritvaram Gravam un Luīzei Utānei nodrošina balvu – ceļojumu uz Briseli, lai viesotos Eiropas Parlamenta galvenajā birojā. Paldies arī citiem sponsoriem, kas sagādāja dāvanas nominantiem, un tie ir – Merķeļa Lāzerpeintbola KlubsSporta komplekss “333” un piemājas zoo “Brieži”. Paldies Stopiņu novada Jauniešu domei un Stopiņu novada domei, kas piedalījās pasākuma tapšanā.

Redz, cik daudz brašu jauniešu mums ir novadā, uz tikšanos nākamgad!

Fotogalerija: ŠEIT, foto autore Anna Imbrate-Siliņa

 

Rakstu sagatavoja:
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja
Luīze Utāne

(05.02.2020.)

 

Stopiņu novada jaunieši!

Jā, varbūt mēs esam jauni un pavisam zaļi, bet mums ir sava priekšrocība. Ar to jaunību nāk arī tas trakums riskēt, uzdrīkstēties, izlikt sevi visu un darīt uz 110 %. Tādi nu mēs esam - smaidīgi, bravūrīgi, drosmīgi, pilni lielu sapņu un cerību. Neviens no mums nav ideāls, bet mēs iestājamies par ideāliem, jaunības ideāliem.

Ja arī tu vēlies pievienoties Stopiņu novada Jauniešu domei, jo zini, ka tev piemīt tas maksimālisms, ko meklējam, seko mums https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  un https://www.instagram.com/stopinu_jauniesi/ vai raksti  jauniesi@stopini.lv  

Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja
Luīze Utāne

(03.02.2020.)

 

Līdz 9.janvārim notiek pieteikumu iesniegšana JAUNIEŠU GADA BALVAI

Šogad jau trešo reizi Stopiņu novadā tiek rīkota JAUNIEŠU GADA BALVA, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos 2019. gada Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt JEBKURŠ iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti piecās nominācijās: 
* Gada jaunietis 2019
* Gada brīvprātīgais 2019
* Jaunietis savai skolai 2019
* Gada sportists 2019
* Gada mūziķis vai mākslinieks 2019

Konkursa pretendentus var pieteikt LĪDZ 2020. GADA 9. JANVĀRIM.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMU . Pieteikuma anketas var aizpildīt ŠEIT

Labākie pretendenti tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kurā katrs sniegs prezentāciju (līdz 3 minūtēm), kurā atspoguļo savu darbību, talantus un sasniegumus atbilstoši nolikuma kritērijiem. 2. kārta paredzēta 2020. gada 15. janvārī (laiks tiks precizēts).

Visi konkursa pretendenti un to viesi tiks aicināti uz APBALVOŠANAS CEREMONIJU, kas notiks 2019. GADA 31. JANVĀRĪ Ulbrokas kultūras namā plkst. 18:00.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Stopiņu novada jaunatnes lietu speciālisti Gitu Getauti-Šveicari (29352717, jauniesi@stopini.lv)

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešu aktīvu.

(27.11.2019.)

 

 

ARHĪVS

2019.gads

2018. gads

2017.gads

2016.gads

 

 

Atpakaļ