Aktualitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada jauniešu aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

Projekts “Plānošanas dokumenta “Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” izstrāde”

 

Sākas pieteikumu iesniegšana JAUNIEŠU GADA BALVAI

Šogad jau trešo reizi Stopiņu novadā tiek rīkota JAUNIEŠU GADA BALVA, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos 2019. gada Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt JEBKURŠ iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti piecās nominācijās: 
* Gada jaunietis 2019
* Gada brīvprātīgais 2019
* Jaunietis savai skolai 2019
* Gada sportists 2019
* Gada mūziķis vai mākslinieks 2019

Konkursa pretendentus var pieteikt LĪDZ 2020. GADA 9. JANVĀRIM.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMU . Pieteikuma anketas var aizpildīt ŠEIT

Labākie pretendenti tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kurā katrs sniegs prezentāciju (līdz 3 minūtēm), kurā atspoguļo savu darbību, talantus un sasniegumus atbilstoši nolikuma kritērijiem. 2. kārta paredzēta 2020. gada 15. janvārī (laiks tiks precizēts).

Visi konkursa pretendenti un to viesi tiks aicināti uz APBALVOŠANAS CEREMONIJU, kas notiks 2019. GADA 31. JANVĀRĪ Ulbrokas kultūras namā plkst. 18:00.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Stopiņu novada jaunatnes lietu speciālisti Gitu Getauti-Šveicari (29352717, jauniesi@stopini.lv)

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”.

(27.11.2019.)

 

 

Aptauja jauniešiem

2019. gadā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Valsts programmas ietvaros organizētā atklātā projekta konkursa “Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī” ietvaros, tika apstiprināts Stopiņu novada pašvaldības projekts “Plānošanas dokumenta “Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” izstrāde”. 

Esam izskatījuši esošo Stopiņu novada Jaunatnes jomas plānošanas dokumentu un vēlamies noskaidrot novada jauniešu viedokli par svarīgiem notikumiem un viņiem aktuālajiem jautājumiem, lai ņemtu to vērā, turpmāk plānojot darbu ar bērniem un jauniešiem mūsu novadā.

Anketa pieejama šeit: https://ej.uz/Stopinujauniesi

Jau iepriekš pateicamies par Jūsu iesaisti. 
 

Informāciju sagatavoja:
Gita Getaute-Šveicare
Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste

(14.11.2019.)

 

Helovīna gājiens

Tā kā Latvijā aizvien populārāki kļūst no ārvalstīm aizgūtie Helovīna pasākumi arī Stopiņu novada Jauniešu dome nolēma piedāvāt iniciatīvu. Lai vecākiem nebūtu jāraizējas par atvases palaišanu saldumu medībās, Jauniešu dome izdomāja alternatīvu – rīkot Helovīna gājienu, kura laikā, veicot dažādus uzdevumus, bērni un jaunieši var iegūt kārumus.

Tā nu 31. oktobrī plkst. 17.00 visi interesenti tika gaidīti pie Ulbrokas dzirnavezera laipiņas. Garos, melnos apmetņos tērptie Jauniešu domes dalībnieki draudzīgi sagaidīja dažāda vecuma mošķīšus, raganiņas, vampīrus un velniņus. 

Pirmā aktivitāte bija ķirbju grebšana, kad katrs kurš vēlējās izveidoja savu baismīgo ķirbīti, kas vēlāk ar svecīti vēderā izgaismoja ezera malu. 

Tā kā vakars gadījās mazliet pavēss vajadzēja arī izkustēties, gan bērni, gan vecāki cītīgi taisīja pietupienus, lēkāja, griezās un vingroja kā nu māk. Lai pavingrinātu arī prātu, pasākuma laikā tika minētas mīklas. 

Kad jau palika pavisam tumšs, tika iedegtas lāpas. Ar lāpām rokās devāmies gājienā apkārt ezeram, nonākot pie Ulbrokas muižas, bija laiks jaunām stafetēm un spoku stāstiem. Kamēr tika dalīta tēja un cepumi bērniem tika pastāstīts par tādām latviešu mitoloģiskajām būtnēm kā jods, vadātājs, lietuvēns, vilkatis, kā arī par veļu laiku.

Pasākuma beigās tika aizvadīts baismīgākā tērpa konkurss, un, tā kā katrs tērps bija pietiekami biedējošs, visi, kas piedalījās, ieguva balviņas.

Bērniem, jauniešiem un vecākiem tika dota iespēja labi pavadīt laiku ar saviem tuviniekiem un draugiem, pasākums no tiesas bija “briesmīgi foršs”. Uz tikšanos nākamgad!

Rakstu sagatavoja:
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja,
Luīze Utāne
(04.11.2019.)

 

2. novembrī plkst.17.00 Stopiņu novada jaunieši aicina uz galda spēļu vakaru Ulbrokas dienas centrā

Š.g. 2. Novembrī plkst. 17:00 DC "Ulbroka" notiks Stopiņu novada jauniešu domes organizēts galda spēļu vakars. Aicināts ir jebkurš galda spēļu entuziasts, kā arī citi, kas vienkārši vēlas jauki pavadīt savu brīvo laiku, spēlējot galda spēles un cienājoties ar uzkodām.

Šī vakara tēma veltīta vienai no vispopulārākajām galda spēlēm pasaulē - "Katanas ieceļotāji" jeb "Catan", kas ir stratēğijas spēle, kurā dalībnieki sacenšas savā starpā par resursiem un punktiem līdz viens no spēles dalībniekiem ir uzvarētājs.

Pat ja nezini neko par šo spēli, tās noteikumiem vai baidies sacensties pret pieredzējušākajiem spēlētājiem, vakara sākumā būs prezentācija par spēles gaitu un stratēğijām, ko var potenciāli pielietot, lai sasniegtu uzvaru.

Gaidīsim tevi tur un ņem līdzi draugus, lai visiem kopā jautrāk! Ja tev jau ir savs spēles eksemplārs, droši ņem līdzi, lai var spēlēt visi!

Iesakām ņemt līdzi arī savas uzkodas, bet būs arī iespēja cienāties ar uzkodām, ko sagādājusi SNJD.

P.S. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākumā Jūs piekrītat, ka šie videomateriāli vai bildes var tikt ievietotas sociālajos tīklos publicitātes nolūkiem.

 

31. oktobrī Helovīna Gājiens

Piedalies neaizmirstamā un spocīgā Helovīna gājienā apkārt Ulbrokas ezeram!
Tikšanās vieta - Ulbrokas ezera laipiņa, plkst. 18.00.
Plānotās aktivitātes - ķirbju grebšana, stafetes, saldumu ēšana, spoku stāstu klausīšanās u.c.
Būs arī konkurss "Baismīgākais mošķis" - ierodies oriģinālā tērpā, jo labākais kostīms saņems pārsteiguma balviņu.
Pasākuma norise tiks fotogrāfēta un filmēta. Ar savu ierašanos pasākumā, Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei.

 

Paplašinām iespējas

Šis rudens ir piesātināts ar dažādām aktivitātēm un norisēm visās jomās. Arī jaunatnes joma nav izņēmums, jo arī mūsu novadā notiek gan izklaides pasākumi un koncerti, gan vērtīgas tikšanās un tiek īstenoti dažādas diskusijas un turpmākās sadarbības plānošanas pasākumi. 

Lai darbotos iespējami efektīvi der papildināt savu pieredzi ar jaunu skatījumu un dalīties arī savos atklājumos un veiksmes stāstos ar citiem. Lūk šādu iespēju izmantoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste, un kopā ar vēl diviem Latvijas kolēģiem- no Pārgaujas novada un no Auces novada, no 14. līdz 18.oktobrim piedalījās studiju vizītē “Starptautiskie lauku reģioni” Somijā.

Mums, kopā ar vēl 25 Eiropas un kaimiņvalstu pārstāju bija iespēja redzēt un satikt kolēģus no Somijas piepilsētām un attālākiem ciematiem, dzirdēt un redzēt viņu pieredzi ikdienas darbā, kā arī plānojot un īstenojot starptautiskās sadarbības dažādu “Erasmus+” projektu veidu ietvaros. 

Ļoti vērtīgas bija tikšanās vietējo kopienu centros, kur ārkārtīgi racionāli izmantoti visi pieejamie resursi, piemēram, Rautjarvi pašvaldības ēkā  lēmējvara tiekas pāris reizes mēnesī, bet pārējā laikā ēka ir pieejama citām sabiedrības un kopienas vajadzībā, savukārt, pagrabstāvā vienmēr ir atvērtas telpas bērnu un jauniešu iniciatīvām, kā arī brīvā laika pavadīšanai pēc mācībām skolā. Savukārt, Lemi ciematā īpaša ievērība tiek pievērsta āra aktivitātēm, piemēram, sākumskolas skolēniem ir iespēja pēc nodarbībām palikt “Pēcskolas klubā”, kas pēc būtības ir kā pagarinātās dienas grupa, kas notiek skolas pagalmā- skolotāja bērniem organizē stafetes, skriešanas-ķeršanas spēles un citas sportiskas nodarbes.

Šeit sastapām arī Eiropas Solidaritātes korpusa Brīvprātīgo jaunieti no Vācijas, kurš šeit pēcpusdienās pavada laiku, kopā ar “Pēcskolas kluba” skolotāju plānojot un īstenojot rotaļas bērniem.

Studiju vizītes laikā bija iespēja salīdzināt cik dažādi tiek īstenots darbs ar bērniem un jauniešiem pilsētas vidē Lapenrantā un lauku reģionos. 

Ja pilsētā ir lielākas iespējas būt mobiliem un izvēlēties pēcskolas aktivitāte, tad mazākās pilsētās un ciematos tiek meklētas iespējas uz vietas skolā īstenot kādas aktivitātes un piedāvāt bērniem un jauniešiem kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu, un jebkuru sabiedrisko ēku vai telpu izmantot pēc iespējas intensīvi un racionāli.

Arī savstarpējās diskusijas un pieredzes apmaiņas ar citu valstu kolēģiem pavēra plašāku redzējumu par jaunatnes jomu kopumā un katras valsts virzību tajā. Un arī studiju vizītē pārstāvēto valstu dalībnieku katra pieredze un situācija atklāja netveramu daudzumu nianšu un situāciju, kādas tiek un var tikt risinātas neskaitāmos veidos. Nav divu vienādu scenāriju, bet ir daudz iespēju īstenot labo praksi, jo tas nozīmē rast risinājumu kopienai nozīmīgā un citādi specifiskā situācijā. 

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(28.10.2019.)

 

Jaunieši iestādīja sīpolpuķes pie Ulbrokas ezera

14. oktobrī, apbruņojušies ar lāpstām, cimdiem un 500 puķu sīpoliņiem, Stopiņu novada jaunieši devās stādīt sniegpulkstenītes un zilsniedzītes pie Ulbrokas ezera.

Tomēr darba plānošana sākās jau pāris nedēļas iepriekš. Stopiņu novada jaunieši tikās ar ainavu arhitekti Sandru Sarkanbārdi, lai vienotos par to, kādus augus stādīt un to kāda vieta būtu atbilstoša. Tā kā oktobris ar saviem mitrajiem, bet vēl daudz maz siltajiem laikapstākļiem piemērots puķu sīpolu dēstīšanai - izvēlējāmies tos. Vēlējāmies puķes iestādīt tādā vietā, kur tās priecēs pēc iespējas vairāk garāmgājējus, tāpēc izvietojām tās ezera tuvumā - laukumiņā blakus celiņam. Turpmāk, katru pavasari, ikviens, kas dosies izbaudīt pastaigu gar ezeru, -  domīgs cilvēks, straujš velosipēdists, - varēs priecāties par pirmajiem ziediem.

Ar lielu prieku jāatzīst, ka ne tikai Stopiņu novada jaunieši piedalījās novada labiekārtošanā, bet arī pāris čakli garāmgājēji. Paldies visiem, kas atbalstīja, nākamais pavasaris Stopiņos noteikti būs ziedošāks!

 

Rakstu sagatavoja
Stopiņu novada Jauniešu domes vadītāja
Luīze Utāne
(28.10.2019.)

 

Tvaiks 2019!

Jau otro gadu pēc kārtas, septembra pirmajā piektdienā rīkojām pasākumu, kas atļāva nolaist tvaiku ikvienam, kam tas nepieciešams- gan bērniem, gan jauniešiem un arī aktīviem vecākiem, pēc pirmās grūtās darba nedēļas. Pasākums “Tvaiks” tika rīkots pēc Stopiņu novada jauniešu domes iniciatīvas, un jau atkal pierādījām, ka Stopiņu novada jaunieši var!

Pulksten 18.00 raitā un spriganā solī interesenti devās uz Institūta ielu 1, kur atrodas Ulbrokas kultūras nams. Izejot tam cauri uz pagalmu- pavērās cita maza, mājīga atmosfēra – galdiņi, ko rotā pirmajās rudens veltes- āboli un burkāni (par  jāpateicas “Ezerkauliņiem”), dažādu tēju klāsts, kuram blakus stāvošās medus burciņas tā vien lūdzās būt lietderīgas un saldināt karsto dzērienu. Cilvēku bariņi, sēžot uz soliņiem, kas veidoti no “Marko KEA” paletēm un pārklāti mīkstiem plediņiem, spēlē atjautības un galda spēles, brašajiem un drosmīgajiem dejotājiem bija lieliska iespēja atraisīties grupas “Citizens LV” mūzikas pavadījumā un līdzās citi azartiski jaunieši spēlēja “Nindzjas” (aktivitāte, kas līdzīga vecajām labajām “pēdiņām”). 

Lai ne tikai jauniešu gars, bet arī vēderi pabaroti, tika piedāvāta tortilju meistarklase, kurā ēdienmīļi bezmaksas, bet paši savām rokām varēja sarullēt tortilju un pēc tam to kāri notiesāt. 

Šur tur pasākumā pavīdēja kameras, un no tiesas, arī žurnālisti no “ReTV” bija atbraukuši ciemos, lai iemūžinātu pasākumu. Video ieskats TVAIKĀ šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Th0X_lfMapk

Saulītes pazušana aiz apvāršņa nebija iemesls jautrības beigām- tumsai iestājoties, žigli tika iekurināts ugunskurs, kas vakara gaitā tapa par pasākuma sirdi, jo visi apmeklētāji draudzīgi sastājušies aplītī, apbruņojušies ar mīlestību pret mūziku, aizrautīgi dziedāja mūsmāju iemīļotās dziesmas ģitārspēles pavadījumā. Vēlāk bija iespēja dzirdēt arī pāris ašus jokus no kāda drosmīga Stand Up komēdijas cienītāja.

Pasākumam tuvojoties beigām, tika apbalvoti aktīvākie dalībnieki, kas ieguva dažādas vērtīgas balvas no “Gunsnlasers”, “Jenga”, “Pizza Jānītis” un piemājas zoo “Brieži”.

Smēlušies gandarījumu un patīkamas emocijas, Stopiņu novada jaunieši ap vienpadsmitiem vakarā devās mājup. 

Sekojiet līdzi Stopiņu novada jauniešu domes rīkotajiem pasākumiem visa gada garumā mājaslapā https://www.facebook.com/JauniesiStopini/, un, ja nepaspējāt apmeklēt “Tvaiku” šogad, nepārdzīvojiet – tiksimies arī nākamgad!

Rakstu sagatavoja - Stopiņu novada jauniešu domes locekle Luīze Utāne

Fotogrāfiju autors Aleksandrs Kapanskis.

(24.09.2019.)

 

 

TVAIKS

6.septembrī plkst. 18.00 Ulbrokas kultūras namā

Hei, hei, kamēr vēl saule mūs lutina un arī mēnesnīca ar zvaigžņu griestiem sola siltas naktis- 6.septembrī, Stopiņu novada jaunieši Ulbrokas kultūras nama pagalmā rīko pirmās skolas nedēļas noslēguma pasākumu TVAIKS!

Šogad tas iecerēts kā “pikniks ar draugiem”, kura laikā būs iespēja izmēģināt spēkus uz datorizētas deju grīdas, piedalīties pieredzes bagāta pavāra Emīla Kārkliņa vadītā ēdiena gatavošanas meistardarbnīcā, būvēt kluču torni. Esam padomājuši arī par mūsu intravertajiem draugiem un draudzenēm- jūs varēsiet izmantot galda spēļu iespējas un savā nodabā klausīties grupas "Citizens" koncertu.  Vēlāk vakarā būs iespēja baudīt Jam session, cept Marshmallo zefīriņus un sadziedāties pie ugunskura. Ērtākai sēdēšanai un mājīgākai pagalma ballītei, ar paletēm mūs atbalsta SIA MarkoKEA.

Tā kā pasākuma koncepts ir par dabai draudzīgu un saudzīgu dzīvošanu, tad esam paredzējuši un ceram, ka dalībnieki ieradīsies ar savām krūzītēm/glāzītēm dzērieniem un ar savu transportu (velosipēdiem vai skrejriteņiem, piemēram). Dabai un videi draudzīgākos noteikti sagaidīs kāds našķis un pasākuma laikā izlozēsim arī aktīvākos dalībnieks, kuriem būs iespēja tik pie jaukiem pārsteigumiem  no ZooBrieži un Ezerkauliņi, kā arī  iespēja izšūt vai uzdrukāt paša izvēlētu dizainu uz krekliņa, somas vai kāda aksesuāra no zīmola Pati.

Piedaloties dažādās aktivitātēs, varēsi laimēt arī kādu izklaides parka GUNSnLASERS dāvanu kartēm, kura piedāvājumā ir lāzerpeintbols bērniem un pieaugušajiem, kā arī peintbols, airsofts un elektrokartingi! 

Seko līdzi aktuālajai informācijai arī mūsu Facebook grupā un jau 6. septembrī 18:00 nāc uz pasākumu “Tvaiks 2019”, pavadi laiku interesanti un tiec pie gardiem pārsteigumiem un foršām balviņām!

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

 

Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam

2019. gada 9.janvārī tika apstiprināta Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programma 2019. gadam (turpmāk – Valsts programma). Valsts programmas mērķis ir nodrošināt informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu, lai radītu labvēlīgu vidi, kas palīdzētu jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim, nodrošinot darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību.
Viena no Jaunatnes politikas prioritātēm 2019.gadam ir veicināt ilgtermiņa darba ar jaunatni plānošanu un attīstību vietējā līmenī, kā arī 11 jaunatnes mērķu ieviešanas veicināšana saskaņā ar Eiropas Savienības Jaunatnes stratēģijā 2019.-2027.gadam noteikto.
2019. gadā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Valsts programmas ietvaros organizētā atklātā projekta konkursa “Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī” ietvaros, tika apstiprināts Stopiņu novada pašvaldības projekts “Plānošanas dokumenta “Attīstības plāns darbā ar jaunatni Stopiņu novada pašvaldībā 2020.-2022.gadam” izstrāde”. Uzsākot tā īstenošanu tiek analizēta iepriekšējā plānošanas dokumenta efektivitāte, pamatojoties uz esošās situācijas izvērtējumu. Kā projekta prioritāte Stopiņu novadā ir izvēlēta jaunatnes politikas plānošana un pilnveide, kas ietver aktivitāšu un pasākumu plāna izvedi efektīvai starpinstitucionālajai sadarbībai darba ar jaunatni īstenošanai.
Lai apzinātu iesaistīto institūciju redzējumu par darba ar jaunatni situāciju novadā, notikusi pirmā starpinstitucionālās darba grupas tikšanās, kuras ietvaros notika diskusija par katras iestādes redzes lokā esošajiem jauniešiem un tika ieskicēts redzējums par turpmāko jomas virzību un sadarbības formām starp iesaistītajām institūcijām.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste
Gita Getaute-Šveicare

(26.07.2019.)

 

Nestrādājoši jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām 40 profesijās

(25.07.2019.)

 

Brīvprātīgie jaunieši jūlijā aicina uz aktivitātēm pie Ulbrokas ezera

Izmantosim šī gada vasaras foršāko iespēju un kopā ar brīvprātīgajiem jauniešiem no Turcijas, Portugāles un Ukrainas, kuri darbojas Stopiņu novadā projekta “Vienots atbalstam” Nr.-2018-1-LV02-ESC-13-002383 ietvaros, piedalīties radošajās valodas aktivitātēs, iepazīstot jaunas kultūras, pilnveidojos komunikāciju svešvalodā, izmēģinātu jaunas, foršas un aktīvas darbības un kopīgi - lietderīgi pavadīt vasaras brīvo laiku. 

Katru plānā atzīmēto darba dienu notiks dažādas aktivitātes, par kurām varēsiet uzzināt atnākot pie Ulbrokas Ezera peldvietas (meklēt telti “8-kāji”), vai sekojot līdzi dienas centru, kā arī biedrības “Nākotnes Tilts” Facebook un Instagram kontiem. 

Vasaras mājasdarbs – atrast un piesekot Dienas centru un “Nākotnes Tilts” sociālajiem profiliem, lai zinātu, kas un kad notiks…

Radošās valodas aktivitātes notiks 2019.gada jūlija mēneša pirmās (01-05.07.) un pirmspēdējās (22.-26.07.) nedēļas darba dienās. 

Gadījumā, ja būs lietus vai negaiss, aktivitātes tajā dienā tiks atceltas.

P.S. Atbildība par bērniem ārpus plānotajām aktivitātēm ir pašu vecāku ziņā. 
Pasākuma saziņas valodas – Angļu, Krievu, Ukraiņu, Turku, Portugāļu, Vācu, Spāņu.

Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

(26.06.2019.)

 

Stopiņu jaunieši Ropažos

Vasara ir pilnos ziedos un pasākumi notiek malu malās! Notikumi dzirkstīt dzirkstī.  Un arī Stopiņu novada jaunieši nesnauž- kādā jaukā jūnija trešdienā beidzot devāmies ciemos pie mūsu superīgajiem kaimiņiem Ropažos. 

Mūs sagaidīja prāvs bariņš smaidīgu un draudzīgu jauniešu! Turpat, Ropažu vidusskolas pagalmā, saulainā stūrītī sasēdāmies pie galda, lai beidzot iepazītu cits citu vaigā. Jo līdz šim jau tās sarunas noritēja tikai telefoniski vai virtuāli. Nu reiz klāt īsta tikšanās. 

Kad pirmais mulsums bija garām, tad arī sarunas jau ievirzījās drošāk- gan par sadraudzību, gan sadarbību, gan ar jociņiem par kopīgajām aktivitātēm, ko varētu saukt “Stopiņi+Ropaži=Ropiņi ” .

Tikšanās noslēgumā ielūdzām ropažniekus uz mūsu “Ezera regati” augustā.

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

(25.06.2019.)

 

Visi savējie

Mēs dzīvojam skaistā un brīnišķīgā vietā- Stopiņu novadā. Te visam ir sava vieta un  lietas ir iekārtotas ērti un patīkami. Kā tas nākas? Gluži vienkārši- mēs paši rūpējamies par savu apkārtni un viens par otru. Ir patīkami dzīvot sakārtotā un viesmīlīgā vietā, kur katrs kaimiņš uzsmaida un sauc labrītu, kad ejam gar pagalmiem. Un tā pie mums ir, jā. 

Arī 4.maijā, kad mēs Ulbrokā svinējām “Balto galdautu svētkus” un blēņojāmies gadatirdziņā, visi bijām kopā gan sarunās, gan radošajās izpausmēs. Jaunieši te bija sarūpējuši siltu zāļu tēju un rupjmaizi ar medu, kas bija īsti laikā, jo diena pagadījās dzestra, vējaina un lietus mākoņi staigāja virs galvām. Bet, kad vējš nedaudz rimās, tad varējām gan origami taurenīšus salocīt, gan pa kādam stiepļu zirneklītim vai klabošam grabulītim uzmeistarot kādā no darbnīcām. 

Nav šaubu, ka Stopiņu novads ir ģimenēm draudzīgs, un tās svarīgās lietas, kas nepieciešamas- padoms vai atbalsts- tie allaž ir pieejami. Un to nu reiz ir jāsvin cik iespējams. Tā nu daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” 15.maijā sarūpēja iespaidīgus svētkus Līču dienas centra pagalmā. Arī mēs tur bijām un Eiropas Solidaritātes korpusa projektā iesaistītie jaunieši- kopā darbinājām aktivitāšu kontrolpunktus un radošās darbnīcas, lai mazākajiem aktīvistiem un rezgaļiem ir prieks, un iespēja savu jaudu izpaust jēdzīgi. Vakarā, visi kopā ēdām gardu zupu, kas vārīta uz ugunskura un našķojāmies ar cepumiem un konfektēm. 

Un soli pa solim sadraudzējamies viens ar otru un arī ar kaimiņu novadu jauniešiem, kas jau izskata savas iespējas kādā no pirmdienas vakariem pievienoties mums uz Stopiņu novada jauniešu domes tikšanos Līčos, tāpat kā mēs plānojam kādā jūnija trešdienā apciemot Ropažu jauniešus viņu tikšanās vietā.

Pie mums novadā jau kādu laiku viesojas arī jaunieši no citām mums draudzīgām valstīm- Ukrainas, Turcijas, Spānijas- ar viņiem kopā varam pavadīt laiku novada dienas centros, kur, cita starpā notiek viņu iniciētas aktivitātes. Tā ir lieliska iespēja uzzināt ko vairāk par viņiem, par viņu mērķiem, pasaules redzējumu un tādā veidā paplašināt arī savu apvārsni. Lai vairāk uzzinātu par šiem pasākumiem, atliek sekot aktualitātēm dienas centros un novadā.

Tiekamies pasākumos!

Sagatavoja Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

(24.05.2019.)

 

Svinam kopā būšanu

Pavasaris nu gadam sagaidīts- gan tas, ar saulainiem un dzestriem rītiem, gan tas, kas miglā un ar slapji sulīgo zāli. Gan jau, ka arī Lieldienās mute avotā nomazgāta, un kājas rasā pamērcētas- nu veselība visam gadam garantēta un var līksmot par katru svaiga gaisa malku.

Maijs nāk ar jauniem izaicinājumiem mums ik vienam- cits ierokas grāmatu kalnos, lai pabeigtu skolu un ar godu dotos lielajā dzīvē, cits vēl meklē piemērotāko universitāti vai projektu, kurā doties papildināt savas prasmes un zināšanas, lai paplašinātu savu pasaules redzējumu un gūtu vajadzīgo pieredzi turpmākajam savas attīstības posmam. Bet, tie, kas paliek šeit, plāno un būvē savas perspektīvas, ģenerē idejas un izvirza jaunos mērķus. Jā, mūsu superīgie, mērķtiecīgie un iedvesmojošie jaunieši atkal jau ir katrs savās rūpēs, un tomēr paspēj visu, kas patiešām viņiem pašiem šķiet svarīgs. 

Pasaule mainās, un mums jāspēj tikt tai līdzi, lai vienmēr saglabātu skaidru skatu un nošķirtu būtisko no liekā. Un der atcerēties, ka, lai kādus svētkus svinam vai kurp dodamies, vienmēr jāpatur prātā, ka kāds domā citādi un viņam ir uz to savas tiesības. 

4.maijā arī mēs novadā svinēsim Latvijas republikas neatkarības pasludināšanas dienu un pulcēsimies uz “Balto galdautu svētkiem”, lai patiesā sirsnībā, kaut uz brīdi, noliktu malā atšķirības, kas mūs šķeļ. Tā ir vienreizēja iespēja pabūt kopā, tajā, kas mūs vieno- nams, ciemats, novads, pilsēta… Lai sajustu, ka mums ir daudz kopīga, ja vien mēs atmetam aizspriedumus un dusmīgo lepnumu. 

Pie mums novadā viesojas arī jaunieši no citām mums draudzīgām valstīm- Ukrainas, Turcijas, Spānijas- ar viņiem kopā varam pavadīt laiku novada dienas centros, kur, cita starpā notiek viņu iniciētas aktivitātes. Tā ir lieliska iespēja uzzināt ko vairāk par viņiem, par viņu mērķiem, pasaules redzējumu un tādā veidā paplašināt arī savu apvārsni. Lai vairāk uzzinātu par šiem pasākumiem, atliek sekot aktualitātēm dienas centros un novadā.

Lai jauks, krāšņs un ziedošs šis mēnesis!

Gita Getaute-Šveicare, jaunatnes lietu speciāliste

 

 

Uzrāviens!

Caur vēja pūtieniem un salnu, ar saules pielaistītiem dārziem un kukaiņiem, kas mostas, ir klāt Aprīlis. Uz to jau liekam lielas gaidas, jo zeme nu nākusi vaļā, putni trellina kā negudri un arī jaunieši nu ir spara pilni. Tikko aizvadīts otrais Stopiņu novada jauniešu forums, kas rezultējās ar atziņu birumu un, pateicoties viedokļu dažādībai- nu esam paplašinājuši savu redzējumu par norisēm novadā, par to, kas mums katram vienam ir svarīgi un nozīmīgi. Viena no būtiskākajām atklāsmēm ir tā, ka iespēju mums novadā ir ļoti daudz- atliek vien atrast un ieraudzīt sev piemērotāko, lai sāktu darboties. 

Mēs varam lepoties ar saviem jauniešiem un būt pateicīgi, ka šad un tad viņi mūs izrauj no ierastās sliedes, lai pavērtu skatu plašāk, kur tas vēl nav bijis… Foruma aktivitātes atklāja, cik atvērti, patiesībā, un iniciatīvas bagāti ir mūsu skolēni un pusaudži- tik drosmīgi paust savas domas un arī kritiku par viņiem aktuālajiem jautājumiem. Esmu pārliecināta, ka šādas vispārcilvēciskās kvalitātes ir neaizvietojams palīgs ne vien pašiem jauniešiem, bet ir vērtīgi arī mums- pieaugušajiem. Jo apzinoties šo mūsu jauniešu jaudu, būtiski ir arī viņus atbalstīt virzībā uz personīgajiem mērķiem, ņemot vērā un rēķinoties ar patiesajām vajadzībām. Ar šo ir jārēķinās arī plānojot novada attīstību kopumā, jo daudzas idejas, kas izskanēja foruma darba grupās ir tā vai citādi novadā sāktas īstenot jau šobrīd, kas apliecina, ka viedokļi ir gana vērtīgi, lai tos ņemtu vērā. Foruma organizatori un atbalstītāji ir neizsakāmi pateicīgi katram dalībniekam par  atklātību un patiesumu.

Kad nu domas un prātus esam pamodinājuši un ievingrinājuši, varam plānot tālākos soļus gan dzīvē, gan savā izaugsmē. Varam sākt ar savu pagalmu un tad jau doties palīgos kaimiņiem, lai kopīgiem spēkiem atbrīvotos no ziemā sakrātajiem un, nu jau, par liekiem kļuvušajiem krāmiem. Pa ceļam izripināsim Lieldienu olas, padziedāsim, izšūposimies un krāšņi pavadīsim laiku Līgo parkā.

…Lai aprīļa beigās varētu ķerties pie Lielās Talkas maisiem un ķerrām, jo, kad savas sētas ir tīras un spodras, ir laiks arī kopīgās teritorijas un ainavas atsvaidzināt. Jo nekas daudz jau nav nepieciešams, lai dzīvotu sakoptā un skaistā novadā- tik vien kā rūpēties par savu apkārtni un cilvēkiem sev līdzās.

Rakstu sagatavoja
Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste
Gita Getaute-Šveicare

(25.03.2019.)

 

19. martā plkst. 10.00-16.00 STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠU FORUMS, notiek - Ulbrokas vidusskolā

Pirmie pavasara asni

Runā, ka šur un tur jau tulpes spraucoties cauri pērnajai mulčai, un jau pa kāds hiacintes asns siltākā pagalma stūrī sāk parādīties… Tā arī mēs mostamies pēc ziemas. Kad brāzmaini vēji un sniegputenis ar atkusni pārmaiņus skrējuši pa novadu, atklājas pavasarīgs zaļums. Sniegs nokusis, rīti top arvien gaišāki un dienas sāk iesilt. Viss izgaismojas un kļūst tīrāks, ja vien arī mēs tam pievēršam savu skatu un veltām laiku, vai ne?

Arī Stopiņu novada jaunieši nu sāk izstaipīties un rosīgi lūkoties apkārt- kur aizķeras skats, kur, varbūt kāja, kur logi aizsvīduši un miglaināka ainava. Ne tikai apkārtnē, namos un pagalmos, bet arī domās iespīd pa kādam spilgtākam saules staram. Un tad gribas visu noskaidrot un sakārtot, nu tā lai ir skaidrs- kurp es dodos? kādēļ tas ir vai nav svarīgi? kā sasniegt savus mērķus, kad tie beidzot noformulēti? Ai, cik daudz jautājumu nodarbina katru no mums! 

Tāpēc ir laiks meklēt atbildes un šķetināt, lai pilnvērtīgi dotos uz priekšu, lai augtu un attīstītu savas dotības un talantus. Un, re, jau 19.martā no pulksten 10 līdz 16, Ulbrokas vidusskolas telpās gaidāms “Stopiņu novada Jauniešu forums”. Tā ir lieliska iespēja satikt zinošus speciālistus un jomas profesionāļus, kas labprāt dalīsies savās zināšanās un prasmēs, turklāt- labprāt diskutēs ar jauniešiem un klātesošajiem par viņiem un mums svarīgiem un interesējošiem jautājumiem.

Vai zinājāt, ka mūsu kaimiņu novads- Ikšķile, kopā ar Olaines novadu šogad ir ieguvuši “Jauniešu galvaspilsētas” statusu? Tieši tā, arī viņus mēs noteikti plānojam apciemot un arī uzaicināt pie sevis kādreiz. 

Stopiņu novada jaunieši ir brīnišķīgi un iniciatīvas bagāti, drosmīgi un darboties griboši, ko arī apliecina tas, ka forums notiek jau otro gadu. Šobrīd starp aktuālākajiem jautājumiem jaunieši min Līdzdalību (ko/kādas norises, kur un kā es varu ietekmēt?), Uzņēmīgumu (kas ir mana ideja? Kā/ar kādiem resursiem to īstenot?) un Laika plānošana (kā pagūt visur, kur es vēlos būt? kā salāgot prioritātes?). Šie ir vienmēr klātesoši jautājumi, ja runa ir par aktīviem, darbīgiem, iniciatīvas bagātiem un jaudīgiem jauniešiem.

Uz tikšanos!

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

 

*** *** ***

Biedrība “Nākotnes Tilts”, turpinot veiksmīgo līdzšinējo sadarbību ar Ikšķiles un Stopiņu novada pašvaldībām un tās pakļautībā esošajām iestādēm, ar šī gada 1.janvāri īstenos Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras apstiprinātu Eiropas Savienības Eiropas Solidaritātes Korpusa Brīvprātīgā darba partnerības projektu “Vienots atbalstam” Nr.2018-1-LV02-ESC12-002383 un 2019.gadā uzņems 14 brīvprātīgos jauniešus no Eiropas Savienības un Eiropas Savienības partnervalstīm, kuri dažādos mūsu novadu bērnu un jauniešu ikdienas dzīvi, dalīsies ar savu kultūru pieredzi, iepazīs mūsu kultūru un kopā ģenerēs jaunas idejas, ko īstenot kopīgi nākotnē.
Brīvprātīgais darbs – veids, kā kļūt aktīvam, uzlabojot kompetences, līdzdarbojoties un veiksmīgāk iekļaujoties darba tirgū.
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

*** *** ***

Janvāra pēdējā piektdienā Ulbrokas Kultūras nama zālē norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2018” – pasākums, kurā jau otro gadu “PALDIES” sakām mūsu novada aktīvākajiem un foršākajiem jauniešiem.

Šogad vērtēšanas komisijas, kuru pārstāvēja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Pinne, Upesleju Internātpamatskolas direktore Ināra Frankoviča, Līču Dienas centra vadītāja Zanda Pelše, Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare, Sporta darba organizators Edijs Bērziņš un jauniete – Katrīne Kokle, darbs bija vēl grūtāks nekā pagājušajā gadā, jo šogad jau piecām nominācijām tika pieteikts 21 jaunietis.  

No visas sirds mīļi sveicam uzvarētājus:

Gada jaunietis - Kristians Mikus Sprikuts
Gada brīvprātīgā – Katrīne Kokle
Jauniete savai skolai – Elza Šarlote Šarakova
Gada sportists - Ernests Gustavs Dane
Gada mūziķis – Reinis Salenieks


Foto: Katrīna Zuļģe

“Saņemt "Gada jaunieša" balvu ir liels gods, bet, ja godīgi, prieku man tas nesagādā! Prieku man gādā tas, ka nākas pasvīst aktīvu jauniešu vidū. Jauniešu, kuru uzdevums tāpat kā man, ir iedvesmot citus un motivēt būt labākiem. Šajā pasākumā katra nominācija stāstīja savu stāstu. Stāstu, kam rindas neapsīkst, jo katrs no mums tās tikai papildina. Tāpēc, kad gāju saņemt savu balvu, es noskatījos uz saviem “sāncenšiem” un tajos redzēju draugus – draugus, kuriem ir tādi paši mērķi kā man: palīdzēt, kad vien iespējams, motivēt būt aktīviem arī citus, ieviest izmaiņas un tikt sadzirdētiem,” par apbalvojumu sajūtās dalījās Kristians Mikus Sprikuts, Stopiņu novada Gada jaunietis 2018.

Vakara gaitā balvu pretendentus, viņu vecākus, draugus un skolotājus  priecēja atlētiskās meitenes un dullie breikotāji no “Extreme Dance School”, ar muzikāliem sveicieniem priecēja gan pašmāju mākslinieki Millija Volka, Mārtiņš Jaunzems un Roberts Eihe, gan viesi – dziedātājs Ervīns Ruža un reperis Nakts, savukārt svinīgo atmosfēru uzturēja atvērtie un smaidīgie vakara vadītāji Sigita Gudže un Henriks Patriks Fišmeisters.

Arī šogad divus godalgotos jauniešus sagaidīja īpašs pārsteigums no Krišjāņa Kariņa – jau pavisam drīz Kristians un Katrīne dosies iegūt jaunus iespaidus apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē.

“Man šķiet ka pasākums izvērtās vēl jaukāks nekā pagājušajā gadā. Man ir neizsakāms prieks par straujo nominantu pieaugumu un ceru, ka nākamgad tas būs vēl liekāks. Kā vienai no pasākuma organizētājiem man bija gandarījums par to, ka varēju viņus visus iepazīt, parunāties, iesaistīt nākotnes plānos, izveidot jaunas saiknes un pat draudzības. Lepojos ar katru no jauniešiem, neatkarīgi no tā, vai viņi uzvarēja vai nē, jo galvenais ir tas, ka viņi tika pamanīti un sadzirdēti, kā arī kādā ziņā atalgoti. Ikdienā viņi tik bieži dod prieku citiem – šī bija tā mazā iespēja iepriecināt viņus pašus! Protams esmu neizsakāmi gandarīta, ka arī mani aizvadītā gada pūliņi ir novērtēti un pamanīti. Tās mantiskās vērtības ir ļoti brīnišķīgas, bet visvairāk man prieku dod iespēja iegūt jaunus piedzīvojumus, kā piemēram, brauciens uz Eiropas Savienības parlamentu, vai fakts, ka sadzirdēju “paldies” no cilvēkiem, no kuriem man līdz šim šķita, ka to nekad nesadzirdēšu,” par pēc pasākuma atklāja 2018. gada Stopiņu novada Gada brīvprātīgā Katrīne Kokle, cerot, ka šis pasākums kļūs arvien plašāks un ar katru gadu iedrošinās arvien vairāk jauniešu.

Pasākumā par lielo atbalstu paldies sakām sponsoriem: veikalam “Lats” un kafejnīcai “Kamīns”, skaistumkopšanas salonam “Skaisto matu studija”, Zemnieku saimniecībai “Žiedas”, Nacionālajam botāniskajam dārzam un uzņēmumam “OWA Design”.

Pasākumu organizēja Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem. 

Mēs esam pateicīgi ikvienam jaunietim, kas līdzās skolas stundām, mājasdarbiem, zīmēšanas pulciņiem un treniņiem, ir gatavs atrast laiku, enerģiju un iedvesmu darīt skaistas lietas novada labā – mēs to pamanām un ar jums visiem ļoti lepojamies!

Video sižets pieejams: https://stopini.lv/lv/galerijas/video-stopinu-novada-jauniesu-gada-balva-2018-506

Fotogalerijas: autors Katrīna Zuļģe ; autors Aleksandrs Kapanskis  

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(29.01.2019.)

 

 

Jauniešu jaunumi 

Šī ziema ir tik ļoti dažāda un laikapstākļi mainās gluži kā garastāvoklis cilvēkam- no rēna klusuma un liegi krītoša sniega pievakarē, līdz skaudram vēja pūtienam Ziemassvētku rītā. Un arī mēs esam tik atšķirīgi un mūsu intereses un vajadzības tādas ir. 

Laiks vēja spārniem aiznesis vienu piesātinātu un krāšņu gadu, vien atstājot mūsos emociju virmošanu- gan par simtgades pasākumiem, gan Stopiņu novada svētkiem, gan par katram personīgi nozīmīgiem brīžiem, visa gada garumā.

Arī šis jaunais gads solās būt piepildīts un krāsains. Jau no rudens esam sākuši gatavoties gada vienam no nozīmīgākajiem jauniešu pasākumiem, kas norisināsies 25.janvārī, kultūras nama zālē- “Jauniešu gada balva 2018”. Nominantus varēja pieteikt līdz 2019.gada 5.janvārim. Bet vēl līdz balvu pasniegšanai notiek pieteikumu vērtēšana un žūrijas tikšanās ar kandidātiem vairākās kategorijās, tostarp- “Gada jaunietis” un “Jaunietis savai skolai”.

Neapšaubāmi, jaunieši aktīvi darbojas un plāno organizēt dažādas aktivitātes novada dienas centros. 2019.gadā ir izvēlēta tēma “Vide un veselība”, kuras zīmē arī notiks dažādi pasākumi, tikšanās un radošās darbnīcas. 

Pavasarī ir ieplānots arī Jauniešu forums, kura ietvaros novada jauniešiem būs iespēja izpausties sev aktuālās tēmās un diskutēt ar speciālistiem, ekspertiem un dažādu jomu lietpratējiem. 

Uz tikšanos jau drīz!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(03.01.2019.)

 

Šogad jau otro reizi Stopiņu novadā tiek rīkota JAUNIEŠU GADA BALVA, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos 2018. gada Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt JEBKURŠ iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti piecās nominācijās:
* Gada jaunietis 2018
* Gada brīvprātīgais 2018
* Jaunietis savai skolai 2018
* Gada sportists 2018
* Gada mūziķis vai mākslinieks 2018

Konkursa pretendentus var pieteikt LĪDZ 2019. GADA 5. JANVĀRIM.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMU 

Pieteikuma anketa ir pieejama šeit: http://ejuz.lv/jauniesugadabalvastopinipieteikums

Labākie pretendenti tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kurā katrs sniegs prezentāciju (līdz 3 minūtēm), kurā atspoguļo savu darbību, talantus un sasniegumus atbilstoši nolikuma kritērijiem. 2. kārta paredzēta 2019. gada 15. janvārī (laiks tiks precizēts).

Visi konkursa pretendenti un to viesi tiks aicināti uz APBALVOŠANAS CEREMONIJU, kas notiks 2019. GADA 25. JANVĀRĪ Ulbrokas kultūras namā plkst. 18:00.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Stopiņu novada jaunatnes lietu speciālisti Gitu Getauti-Šveicari (29352717, jauniesi@stopini.lv)

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”.

(17.12.2018.)

 

 

ARHĪVS

2018. gads

2017.gads

2016.gads

 

 

Atpakaļ