Aktualitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada jauniešu aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

Jauniešu jaunumi 

Šī ziema ir tik ļoti dažāda un laikapstākļi mainās gluži kā garastāvoklis cilvēkam- no rēna klusuma un liegi krītoša sniega pievakarē, līdz skaudram vēja pūtienam Ziemassvētku rītā. Un arī mēs esam tik atšķirīgi un mūsu intereses un vajadzības tādas ir. 

Laiks vēja spārniem aiznesis vienu piesātinātu un krāšņu gadu, vien atstājot mūsos emociju virmošanu- gan par simtgades pasākumiem, gan Stopiņu novada svētkiem, gan par katram personīgi nozīmīgiem brīžiem, visa gada garumā.

Arī šis jaunais gads solās būt piepildīts un krāsains. Jau no rudens esam sākuši gatavoties gada vienam no nozīmīgākajiem jauniešu pasākumiem, kas norisināsies 25.janvārī, kultūras nama zālē- “Jauniešu gada balva 2018”. Nominantus varēja pieteikt līdz 2019.gada 5.janvārim. Bet vēl līdz balvu pasniegšanai notiek pieteikumu vērtēšana un žūrijas tikšanās ar kandidātiem vairākās kategorijās, tostarp- “Gada jaunietis” un “Jaunietis savai skolai”.

Neapšaubāmi, jaunieši aktīvi darbojas un plāno organizēt dažādas aktivitātes novada dienas centros. 2019.gadā ir izvēlēta tēma “Vide un veselība”, kuras zīmē arī notiks dažādi pasākumi, tikšanās un radošās darbnīcas. 

Pavasarī ir ieplānots arī Jauniešu forums, kura ietvaros novada jauniešiem būs iespēja izpausties sev aktuālās tēmās un diskutēt ar speciālistiem, ekspertiem un dažādu jomu lietpratējiem. 

Uz tikšanos jau drīz!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(03.01.2019.)

 

Šogad jau otro reizi Stopiņu novadā tiek rīkota JAUNIEŠU GADA BALVA, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos 2018. gada Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt JEBKURŠ iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti piecās nominācijās:
* Gada jaunietis 2018
* Gada brīvprātīgais 2018
* Jaunietis savai skolai 2018
* Gada sportists 2018
* Gada mūziķis vai mākslinieks 2018

Konkursa pretendentus var pieteikt LĪDZ 2019. GADA 5. JANVĀRIM.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMU 

Pieteikuma anketa ir pieejama šeit: http://ejuz.lv/jauniesugadabalvastopinipieteikums

Labākie pretendenti tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kurā katrs sniegs prezentāciju (līdz 3 minūtēm), kurā atspoguļo savu darbību, talantus un sasniegumus atbilstoši nolikuma kritērijiem. 2. kārta paredzēta 2019. gada 15. janvārī (laiks tiks precizēts).

Visi konkursa pretendenti un to viesi tiks aicināti uz APBALVOŠANAS CEREMONIJU, kas notiks 2019. GADA 25. JANVĀRĪ Ulbrokas kultūras namā plkst. 18:00.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Stopiņu novada jaunatnes lietu speciālisti Gitu Getauti-Šveicari (29352717, jauniesi@stopini.lv)

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”.

(17.12.2018.)

 

Starp rudeni un ziemu

Sirds katru reizi gavilē, kad Latvietis svin svētkus, dzīvi un savu esību. Un šis gads ir bijis un turpina būt īpašs šai ziņā, jo katra norise- liela vai maza, lielpilsētā vai tepat savā apkārtnē un tuvāko lokā, ik viena no tām, nes līdzi burvību un sildošu prieku. Te gluži pie vārda jāpiemin mūsu eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas teiktais “Mēs esam stipra tauta! Sakiet, lūdzu, visi kopā-mēs esam stipri! Mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti! Mēs zinām, ko mēs gribam! Un ko mēs gribam, to mēs varam! Ko mēs varam, to mēs darām!”, jo to absolūtā pacilājuma sajūtu un augsti paceltās galvas un svētsvinīgumu, domājams izjuta ikviens. Kad visi novadnieki, mūsu draugi un viesi vienojāmies lāpu gājienā, Lāčplēša dienai par godu, un Līgoparkā- grandiozā pasākumā ar lepnumu latviešu atmodas un sirdsdziesmas dziedāja gan jauns, gan pieredzējis. Un katru, kurš sevi sajūt kā daļu no Latvijas un novada, jaunieši mudināja izmantot iespēju arī fiksēt sevi fotomirklī simtgadei veltītajā fotostūrī.

Īpaši jauku atmosfēru vēsajā 17.novembrī radīja lielais ugunskurs un zemessargu sarūpētā, sātīgā zupa, kas saliedēja un ļāva sajusties mums tuvāk vienam otram. 

Pirms brīža vēl šķita, ka notikumu lavīna ceļas un veļas, ka virmo svinības, ka no kuģa uz balli un atkal- uz kuģi, un aplis ir tik nebeidzams un traks, bet nu jau norimst.

Kaut arī daudzi svinīgi notikumi un pasākumi vēl priekšā, šis ir atelpas brīdis, lai uzkrātu jaudu decembra cēlienam. Novadā paredzētas tik daudzi un dažādām interesēm un sajūtām piemēroti pasākumi, ka atliek vien atrast sev piemērotāko un mesties iekšā- Ziemassvētku egles novada ciematos sāksim dedzināt jau 5.decembrī. Noteikti visu vecumu bērni, jaunieši un ģimenes būs klāt 8.decembrī uz lielās egles iedegšanu Ulbrokā, kas solās būt iespaidīga un krāšņa!

Nešaubīgi, ka arī svinīgais koncerts “Sajūti svētkus” Kultūras nama zālē 15.decembrī, būs lieliska satikšanās un emocionāli piepildīts vakars, kas sildīs un izgaismos mūs.

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

(03.12.2018.)

 

…Novembris klauvē

Kad notikumiem bagāta vasara ar Dziesmusvētku un dažādiem Latvijas simtgadei veltītiem pasākumiem ir aizvadīta, un krāšņs, bagātīgām krāsām piesātināts rudens ir klāt, ir īstais laiks piesēst un pārdomāt… Šis laiks ir bijis piesātināts un ražīgs arī Stopiņu jauniešiem- cits visu vasaru pavadījis ciemos un laukos, palīdzot saviem mīļajiem ikdienas gaitās un darbos, kāds izmantojis iespējas tepat, Stopiņu novada subsidētajās vasaras darbu vietās, kāds dzīvojies pa sporta un radošajām nometnēm, vēl kādam tas ir bijis pārdomu laiks- ko iesākt pēc skolas vai kurp tālāk doties. 

Rudens pirmie mēneši ir bijis tāds kā darba ritmā atgriešanās laiks- te skola, te jaunas situācijas un pavērsieni,  kāds uzsāk studijas vai pirmās darba gaitas, cits vēl nesteidzīgi analizē un meklē sevi.

Skat, klāt jau novembris! Jau ziema drīz sāks klauvēt, par to liecina silto un mīlīgo dienu mija ar brāzmainām un dzestrām. Bet tas neattur jauniešus no radošām domām un aktivitātēm, jo šis mēnesis solās būt darbīgs un piesātināts. Mums padomā gan tikšanās ar interesantiem un iedvesmojošiem cilvēkiem, ar sporta entuziastiem un velo aktīvistiem Upesleju dienas centrā, gan dalība Latvijas simtgadei veltītos pasākumos mūsu novada dienas centros. 

Kā tas jau iegājies, arī mūsu novadā ik gadu kopīgi un draudzīgi dosimies lāpu gājienā no Ulbrokas līdz Vālodzēm, kur arī šogad gaidāms svinīgs pasākums un Lāčplēša dienai veltīts koncerts. Un, protams, jaunieši un katrs sevi cienošs Tēvzemes mīļotājs, draugs, kaimiņš un novadnieks ar nepacietību gaida iespēju kuplināt arī Latvijas simtgadei veltīto pasākumu Līgo parkā, kas solās būt skanīgs, darbīgs, iedvesmojošs un visādā ziņā iespaidīgs.

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(29.10.2018.)

 

NOLAID TVAIKU!

Aicinām jauniešus uz pasākumu TVAIKS 7. septembrī Ulbrokas kultūras nama dārzā, kur draugu kompānijā būs iespēja baudīt radošu, garšīgu un muzikālu piektdienas vakaru!

Pasākuma norise:
18:00 Radošās aktivitātes (mākslas darbnīca, hennas stūrītis)
19:00 Improvizācijas izrāde (Rīgas Improvizācijas studija JAUTĀJUMS)
20:00 Burgeru meistarklase
20:30 Mūzikas grupas koncerts
21:30 Muzikāls Jam session
ČILL zona un FOTO stūris, kā arī Izstāde "ārmalas iekšpuse", ko radījuši jaunieši no Jauno mākslinieku rezidences MĪT.

Mākslas meistarklase – Agnese Jākobsone 
Agnese ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolvente, kas ieguvusi pieredzi metāla lējēja darbnīcā un kam ikdienā patīk radīt skaistas un paliekošas lietas. Pasākumā TVAIKS mēs kopā ar Agnesi veidosim emaljētas piespraudes un kuloniņus. Vara plāksnes un stikla pulvera mijiedarbības rezultātā augstā temperatūrā radīsies skaistums, ko vakara noslēgumā katrs varēs sev iegūt par piemiņu! 

Rīgas Improvizācijas teātra studija “Jautājums”
Improvizācija mēdz apvienot dažādākos cilvēkus. Arī mēs, grupa Jautājums, esam cilvēki ar dažādām interesēm, atšķirīgiem raksturiem un daudzveidīgiem uzskatiem. Tomēr mūsos visos mīt uguns, kas vēlas iznākt no “kastes”, meklēt diskomfortu un iepriecināt un iedvesmot citus!

Burgeru meistarklase – Emīls Kārkliņš
Emīls ir profesionāls pavārs, kas savulaik pabeidzis Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, praktizējies tādās kafejnīcās un restorānos kā “Vincents”, “Restaurant Kitchen”, “Garāža”, “Čarlstons”, “Skyline Bar” un “Arēna 29”. Jau vairāk nekā divus gadu viņš ceļo un smeļas jaunas idejas ārpus Latvijas – pabijis Austrijā Itālijā, Francijā, Tenerifē, un tagad jau kādu laiku dzīvojas pa Zviedriju. TVAIKĀ Emīls būs mūsu burgeru guru, ar ko kopā paši sev gatavosim gardas vakara uzkodas! 

Mūzikas grupa “The Evening Sun”
Grupas aizsākumi meklējami 2016. gada nogalē, kad  izveidojās sastāvs, kurā pēc dažādām pārmaiņām nu ir pieci dalībnieki. Grupas repertuāru veido gan roka ritmos ieturētas orģināldziesmas, gan arī vairāk un mazāk zināmu dziesmu kaverversijas, tomēr muzikālās robežas grupas dalībnieki sev nenosprauž, jo reizēm pat no visnejēdzīgākās grabināšanas spēj rasties kaut kas pilnīgi jauns.

Artis Zaharāns – vokāls, taustiņi
Mārtiņš Rieksts – solo ģitāra, vokāls
Vadims Krivcenkovs – ritma ģitāra
Gatis Dišlers – basģitāra
Artūrs Logins – bungas

Pirms un pēc pasākuma būs pieejams AUTOBUSS
17:00 Cekule
17:15 Līči
17:30 Upeslejas
17:40 Saurieši
22:30 Izbraukšana no Ulbrokas Kultūras nama

Ieeja jauniešiem no 14 gadu vecuma.
Pasākumu organizē Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem.

Rakstu sagatavoja: Rasa Feldmane, Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste

 

Orientēšanās sacensības jauniešiem “Velo Stopiņi 2018”

2018. gada 9. jūnijā notika orientēšanās sacensības “Velo Stopiņi 2018” jauniešiem.

Komandu dalībnieki mēroja 27 km garu distanci caur Stopiņu novadu, iepazīstoties ar visiem pieciem novada dienas centriem. 

Papildus fiziski nebūt ne vieglajam maršrutam, jauniešiem bija jāveic arī dažādi sportiski un intelektuāli uzdevumi. Tajos tika pārbaudītas un trenētas jauniešu zināšanas un prasmes vietu atpazīšanā, norāžu šifrēšanā, volejbolā un futbolā, matemātisku vienādojumu risināšanā un latvju rakstu zīmju atpazīšanā, ko bija sagatavojis viens no šī gada aktīvākajiem jauniešiem Mikus Sprikuts.

Ar godam nopelnīto uzvaru no sirds apsveicam attapīgos 1. vietas ieguvējus “Visa dzīve kā sasvēries kuģis”, smaidīgos 2. vietas laureātus “RJR”, kā arī neatlaidīgo komandu “Sunday” ar iegūto bronzu.

Finišā dalībnieki tika aicināti dalīties piedzīvotajā, kā arī veldzēties ar novada jauniešu sarūpēto auksto zupu. Par aktīvo piedalīšanos komandas saņēma diplomus, medaļas, kā arī dažādas noderīgas un gardas balviņas sporta pudeļu, krāsainu velo atribūtu un saldumu veidolā. Par īpašu Latvijas simtgades sveicienu parūpējās arī Latvijas valsts simtgades birojs.

“Velo Stopiņi 2018” bija lielisks izaicinājums gan pašiem dalībniekiem, gan idejas autoriem un īstenotājiem – pašiem jauniešiem, kas vēlas iedibināt šo kā jaunu tradīciju un jau tagad ķērušies pie nākamo sacensību organizēšanas.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada
jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/jauniesiem/stopinu-novada-aktivie-jauniesi/velo-stopini-jauniesiem-2018

(26.06.2018.)

 

"Saldējums ar personību" – Kirils Buravcevs

Aicinām visus Stopiņu novada jauniešus 2018. gada 13. jūnijā plkst. 18:00 Sauriešu dienas centrā uz tikšanos ar Kirilu Buravcevu –  pašreizējo Latvijas futbola federācijas izglītības nodaļas metodiķi un treneru instruktoru, kā arī agrākā Stopiņu novada futbola kluba "Dinamo Saurieši" dibinātāju.
Tā būs iespēja satikt un iepazīties, kā arī brīvā gaisotnē, baudot saldējumu, noskaidrot sev interesējošos sportiskos un ne tik sportiskos jautājumus!

 

Orientēšanās sacensības jauniešiem “Velo Stopiņi 2018”

Lai pēc skolas beigšanas un liecību saņemšanas var pienācīgi sagatavoties vasarai, Stopiņu novada dome sadarbībā ar novada jauniešiem 2018. gada 9. jūnijā aicina piedalīties orientēšanās sacensībās “Velo Stopiņi 2018”.

Sacensībās būs gan orientēšanās, gan sportiski, izzinoši, prātu kustinoši un saliedējoši uzdevumi. Veiklākajiem trasē un uzdevumos - balvas un specbalvas (īpaša specbalva arī par komandas noformējumu)!

Sacensībās var piedalīties jaunieši vecumā no 13-25 gadiem, veidojot komandu no 3 dalībniekiem (2 meitenes un 1 puisis vai 2 puiši un 1 meitene). 

Pieteikšanās līdz 7. jūnijam, aizpildot veidlapu: http://ejuz.lv/velostopini

Sacensību dienas norise:

Dalībnieku tikšanās vieta (gan starts, gan finišs) – Ezermalas iela 1, Ulbroka, Stopiņu novads (pie Ulbrokas ezera).
10:30-11:00 Dalībnieku reģistrēšana un velosipēdistu dokumentu pārbaude.
11:00 Sacensību atklāšana
11:10-11:30 Komandu starts (komandas startē divos pretējos virzienos ik pēc 3 minūtēm)
14:40-15:00 Komandu finišs
15:00-15:30 Rezultātu apkopošana
15:30 Apbalvošana 

Svarīgi ATCERĒTIES!
Lai piedalītos sacensībās, ir nepieciešama derīga velosipēda vadītāja apliecība.
Dalībniekiem, kas ir jaunāki par 18 gadiem, līdzi nepieciešama rakstiska vecāku atļauju par dalību sacensībās.

Sacensību NOLIKUMS: https://goo.gl/PGFqsp 

Vairāk informācijas par pasākumu var atrast Facebook lapās: Stopiņu novada jaunieši un Stopiņu novada pašvaldība 

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Jaunatnes lietu speciālisti Rasu Feldmani (jauniesi@stopini.lv vai pa tālr. 26445141)

 

Saldējums ar Aināru Juškēviču

17. maija vakarā Ulbrokas dienas centrā jauniešiem bija iespēja, baudot saldējumu, brīvā gaisotnē satikt un aprunāties ar vienu no Latvijas labākajiem florbolistiem Aināru Juškēviču.

Ainārs lielākajai daļai Stopiņu novada sportistu, īpaši, lielajiem un mazajiem florbola spēlētājiem un cienītājiem, ir labi pazīstams, jo jau 18 gadus viņš novadā strādā par florbola treneri. 

Tieši darbu ar bērniem Ainārs pats min kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem, jo katram ir vajadzīga individuāla pieeja un runa jau nav tikai par sportu. “Man pats svarīgākais ir, lai viņi kļūst par labiem cilvēkiem, protams, arī par labiem sportistiem, bet treniņi jau nav tikai sports – te viņi iemācās arī tādas pamatvērtības, kas pēc tam veido viņus kā personības. Es viņiem mācu, ka nevar kaut ko iesākt un tad vienkārši pamest gaisā, vajag cīnīties. Vajag noteikt ne tikai lielos, bet arī mazos mērķus, lai būtu skaidra motivācija un tad arī uz treniņiem varēs nākt ar prieku”, atklāj treneris.

Sarunas laikā florbolists pastāstīja arī par saviem sportista karjeras pirmsākumiem, dalījās ar lieliskajām sajūtām, izcīnot uzvaru un priecājoties Arēnā kopā ar vairākiem tūkstošiem skatītāju, kā arī atklāja, ka brīvo laiku, kurš gan reti esot nesaistīts ar florbolu, vislabprātāk aizpilda ar ceļošanu.

Arī turpmāk Stopiņu novada dienas centros plānots organizēt līdzīgas tikšanās ar Latvijā un novadā zināmiem un nozīmīgiem cilvēkiem, no kuriem jaunieši var gūt pieredzi un smelties iedvesmu.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane
(25.05.2018.)

 

 

"Saldējums ar slavenību" - Ainārs Juškēvičs

Aicinām visus Stopiņu novada jauniešus 2018. gada 17. maijā plkst. 18:00 Ulbrokas dienas centrā uz tikšanos ar Aināru Juškēviču – vienu no visu laiku rezultatīvākajiem florbola spēlētājiem un labākajiem jaunās paaudzes treneriem Latvijā. Saldējums, diskusijas un jautājumi brīvā gaisotnē!

 

Stopiņu novada jaunieši viesojas Eiropas Parlamentā Briselē

Šī gada aprīlī Gada jaunietis Roberts Eihe un Gada brīvprātīgais Aleksandrs Kapanskis – Stopiņu novada Jauniešu gada balvas 2017 laureāti – kopā ar Stopiņu jaunatnes lietu speciālisti un citu novadu pārstāvjiem no Latvijas devās godam nopelnītajā divu dienu vizītē uz Briseli, kur abus jauniešus uzaicināja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ceļojuma laikā puišiem bija iespēja ne tikai uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta darbību, bet arī notvert “aizkulišu” klātbūtnes sajūtu. Sarunas ar K.Kariņu viņiem ļāva iegūt plašāku priekšstatu par deputāta ikdienu, pienākumiem un izaicinājumiem. Brīvajā laikā jaunieši izceļojās pa “Mini Eiropu”, apskatīja Briseles “Lielā laukuma” un slavenā “Čurājošā puisēna” aprises, kā arī protams, nobaudīja Beļģu tradicionālos frī kartupelīšus un kalorijām bagātās vafeles.

“Brauciens gan visā kopumā, gan detaļās bija ļoti izdevies. Ceļojums tika labi noorganizēts, Krišjānis Kariņš un viņa komanda atstāja ļoti patīkamu iespaidu gan par sevi, gan savu darbu Eiropas parlamentā,” par ciemošanos Beļģijā saka Roberts Eihe.

“Ceļojums uz Briseli atstājis ļoti pozitīvas atmiņas – kā ekskursijas, tā arī ielas, kuras jau pēc pāris reizēm bija labi pazīstamas. Patīkamus iespaidus raisīja gan Parlaments, kas sniedza iespaidu par to, kādas aktivitātes tur notiek un ko ir iespējams paveikt, gan arī tas, kā mūs sagaidīja pats Kariņa kungs. Svarīgākais mērķis – atstāt labu iespaidu Briselē par Latvijas atbraucējiem –, manuprāt, tika sasniegts. Priecē arī jaunu draugu iegūšana, kas nav mazsvarīgi! Atpūtāmies, ne tikai guļot nakts miegu, bet arī staigājot pa Beļģijas ielām un vakarā dziedot dziesmas, un jauki pavadot vakaru ar jaunajiem draugiem,” iespaidos dalās Aleksandrs Kapanskis.

Jaunatnes lietu speciāliste uzskata, ka “viens ir dzirdēt par Eiropas Parlamentu televīzijā vai skolas solā, pavisam kas cits – būt tur uz vietas, iepazīt reālus cilvēkus un uzzināt par  izaicinājumiem, ar kuriem tiem diendienā nākas saskarties. Tad, manuprāt, ir daudz vieglāk un jēgpilnāk runāt ar jauniešiem par to, kāpēc ir svarīgi iesaistīties un nepalikt vienaldzīgiem.”

Vēlreiz pateicamies Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa komandai par uzaicinājumu un ceram arī uz iespējamu turpmāku sadarbību nākotnē!

Foto ieskats: /lv/jauniesiem/stopinu-novada-aktivie-jauniesi/jauniesi-viesojas-brisele

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane
(23.04.2018.)

 

 

16. martā Ulbrokas vidusskolā notika Stopiņu novada Jauniešu forums 2018

Skolēnu pavasara brīvlaika izskaņā Ulbrokas vidusskolā norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu forums 2018”, kurā vietējie jaunieši diskutēja par iespējām un novada attīstību.

Forumu atklāja Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Daiga Brigmane, jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane un Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka. Par nopietni-nenopietno noskaņu rūpējās pasākuma vadītāja Anna Īviņa.

Iesākumā jaunieši veltīja laiku, lai iesildītu gaisotni. Pēc vairāku spēļu maratona dalībnieki vienojās, ka diskusijās ir svarīgi būt lojāliem, ar idejām atbalstot pārējos sarunu biedrus, kā arī, ģenerējot idejas, domāt par kopēju, ne tikai individuālu labumu.

Pirmajā daļā par ERASMUS+ brīvprātīgā darba un jauniešu apmaiņas iespējām informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente Jolanta Sermā, savukārt ar saviem piedzīvojumiem labprāt dalījās Oskars Miķelsons, kurš pavisam nesen ar biedrību “Express Yourself” piedalījās jauniešu apmaiņas braucienā “Don’t be addicted, be educated” Turcijā.

Pusdienu pauzē bija iespēja aci pret aci aprunāties un uzdot jautājumus brīvprātīgajam no Itālijas Mattia Lano, kas jau vairākus mēnešus darbojas Sauriešu dienas centrā, kā arī mūsu pašu jaunietim Aleksejam Prokofjevam, kas pirms pāris gadiem veica brīvprātīgo darbu Rumānijā. Kopā tika veidota arī Eiropas brīvprātīgā darba vēlmju karte, kurā atzīmētas tās valstis, uz kurām jaunieši paši vēlētos aizceļot.

Pasākums turpinājās ar diskusijām, kurās, izmantojot World Cafe metodi, grupās tika pārrunāti šādi jautājumi:

  • Kam ir jābūt, lai jaunietis novadā justos labi?
  • Kur, kā, kāpēc jaunietim iesaistīties brīvprātīgajā darbā?
  • Kam Stopiņu novadā būtu jāmainās?
  • Kādas ir iespējas? Ko mēs zinām -> gribam -> izmantojam?

Katrā no tematiem atklājās gan veiksmes, gan izaicinājumi, kopīgiem spēkiem tika meklēti virzieni, kur jaunieši paši varētu iesaistīties situācijas uzlabošanā, kā arī rezultātā sagatavotas un prezentētas, dalībnieku prāt, nozīmīgākās rekomendācijas.

Kā vienu no būtiskākajiem aspektiem jaunieši minēja vietējās sabiedrības saliedēšanu, kur lielu lomu spēlē transporta un velo celiņu pieejamība, kā arī tādu aktivitāšu rīkošana, kurās tiek iesaistīti visu ciematu iedzīvotāji, īpaši padomājot arī par personu ar invaliditāti iekļaušanu. Tāpat tika diskutēts arī par Jauniešu centra nepieciešamību un jaunatnes lietu info punktu izveidi skolās un ciematos.

Jauniešu idejas un ieteikumi tiks apkopoti un iesniegti Stopiņu novada domē, kā arī tuvākajā laikā rīkotas padziļinātas diskusijas par vairākiem forumā izvirzītiem tematiem.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

Foruma norises foto: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-forums-451

(27.03.2018.)

 

Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2017

Februāra sākumā svinīgā ceremonijā “Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2017” tika aizsākta jauna tradīcija, kurā godināti mūsu novada aktīvākie un uzņēmīgākie jaunieši!

Vērtēšanai četrās nominācijās tika pieteikti 15 pretendenti, kas pagājušajā gadā aktīvi darbojušies un piedalījušies dažādos skolas pasākumos, dienas centru organizētajās aktivitātēs, Jauniešu biedrībā, kā arī vietēja un valsts mēroga sporta sacensībās.

Uz svinīgo apbalvošanas ceremoniju tika aicināti visi balvu pretendenti kopā ar saviem viesiem. Pasākumu ar humoristisku noti vadīja Katrīne Kokle un Oskars Miķelsons, atzinīgus vārdus jauniešiem veltīja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens un balvu pasniedzēji, kā arī par īpašu sveicienu visiem skolēniem bija parūpējusies arī Ulbrokas vidusskolas saime. Balvu pasniegšanas ceremonijas laikā viesus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Reinis Višķeris, Mārtiņš Jaunzems, Ieva Reine, Milija Volka un Roberts Eihe.

Šogad par Gada jaunieša titulu ieguva muzikālais un smaidīgais Roberts Eihe, par Gada brīvprātīgo kļuva izpalīdzīgais un atraktīvais Aleksandrs Kapanskis, par Gada sportisti Stopiņu novadā tika iecelta neatlaidīgā un mērķtiecīgā Darja Šavčenko, savukārt balvu kā labākais Jaunietis savai skolai ieguva iedvesmojošā un daudzpusīgā Viktorija Šestakova

Katram laureātam tika pasniegta simboliska balva – ar rokām darināta spuldze, kas iestiprināta koka stumbra pamatnē. Koks simbolizē piederības sajūtu savam novadam – vēlmi tajā iesakņoties un zaļot, nest augļus, tā ir jauna, svaiga elpa, ko katrs no jauniešiem ienes Stopiņos ar savu radošumu un idejām. Savukārt gaisma simbolizē drosmi būt atšķirīgam, izcelties, tapt pamanītam, kā arī “izgaismot” un aicināt pievienoties arī pārējos jauniešus un novadniekus. Balva ir arī funkcionāli izmantojama ka lampa.

Kā īpašs pārsteigums bija dāvana no Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa, kurš divus no godalgotajiem jauniešiem aprīlī aicinājis apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Dalībniekus priecēja arī citas sponsoru sagādātas dāvanas no “Cinamon Riga”, Ulbrokas ziedu veikala, “Piparmētra” un “SeasideDesign”. 

Pēc svinīgā pasākuma jaunieši tika aicināti palikt uz balli, kurā patīkamu atmosfēru populārās latviešu un ārzemju mūzikas noskaņās radīja grupa “Tavi draugi”.

Stopiņu novada dome ļoti lepojas ar ikvienu jaunieti, kas darbojas novada labā un cer, ka arī nākamajos gados aizsākto tradīciju varētu turpināt, lai pateiktu paldies par jau paveikto un iedvesmotu jaunām idejām!

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

(26.02.2018.)

 

Jaunieši piedalījās Reģionālajā Jauniešu forumā Ikšķilē

Pagājušajā nedēļā #Stopiņunovadajaunieši ciemojās Ikšķiles rīkotajā Reģionālajā Jauniešu forumā! 

Kopā ar jaunatnes lietās iesaistītajiem no Ikšķiles, Olaines, Salaspils, Ogres un Lielvārdes mūsu jaunieši diskutēja par tēmu "Jaunieši Eiropā- kas tālāk?!”, lai kopīgi izstrādātu rekomendācijas virzīšanai uz Latvijas jaunatnes padomi.

Tika spriests par jauniešu mērķiem un to īstenošanu, prātots par dabas aizsardzību, ieteikti risinājumi, kas lauku reģionus padarītu jauniešiem pievilcīgākus, kā arī meklētas atbildes uz jautājumu, ko varētu darīt, lai sabiedrības norisēs iekļautu jauniešus no atstumtām sabiedrības grupām.

Jau šogad arī Stopiņu novadā tiks organizēts Jauniešu forums, kurā tiks diskutēts par mums un, īpaši, jauniešiem, svarīgām tēmām!

Rasa Feldmane, jaunatnes lietu speciāliste

(23.01.2018.)

 

Stopiņu novada Jauniešu gada balva

Šogad pirmo reizi Stopiņu novadā tiek rīkota Jauniešu gada balva, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt jebkurš iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2018. gada 21. janvārim, aizpildot pieteikuma veidlapu elektroniski: http://ej.uz/jgbstopinipieteikums vai nosūtot to uz e-pastu jauniesi@stopini.lv.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti četrās nominācijās:

  • Gada jaunietis 2017;
  • Gada brīvprātīgais 2017;
  • Jaunietis savai skolai 2017;
  • Gada sportists 2017.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMUhttp://ej.uz/jauniesugadabalvastopini.

Konkursa noslēgumā, 2018. gada 3. februārī, uz Ulbrokas kultūras namu tiks aicināti visi balvu pretendenti, lai Balvu pasniegšanas ceremonijā godinātu nominantus, kā arī noskaidrotu un īpaši suminātu jauniešu gada balvas laureātus!

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”, lai motivētu jauniešus iesaistīties novada dzīvē, ārpusskolas aktivitātēs, neformālajā izglītībā un brīvprātīgajā darbā.

Informācijai par konkursa norisi var sekot līdzi arī internetā: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/.

 

Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane (26445141, jauniesi@stopini.lv)

(09.01.2018.)

 

ARHĪVS

2017.gads

2016.gads

 

 

Atpakaļ