Aktualitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada jauniešu aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

19. martā plkst. 10.00-16.00 STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠU FORUMS, notiek - Ulbrokas vidusskolā

Pirmie pavasara asni

Runā, ka šur un tur jau tulpes spraucoties cauri pērnajai mulčai, un jau pa kāds hiacintes asns siltākā pagalma stūrī sāk parādīties… Tā arī mēs mostamies pēc ziemas. Kad brāzmaini vēji un sniegputenis ar atkusni pārmaiņus skrējuši pa novadu, atklājas pavasarīgs zaļums. Sniegs nokusis, rīti top arvien gaišāki un dienas sāk iesilt. Viss izgaismojas un kļūst tīrāks, ja vien arī mēs tam pievēršam savu skatu un veltām laiku, vai ne?

Arī Stopiņu novada jaunieši nu sāk izstaipīties un rosīgi lūkoties apkārt- kur aizķeras skats, kur, varbūt kāja, kur logi aizsvīduši un miglaināka ainava. Ne tikai apkārtnē, namos un pagalmos, bet arī domās iespīd pa kādam spilgtākam saules staram. Un tad gribas visu noskaidrot un sakārtot, nu tā lai ir skaidrs- kurp es dodos? kādēļ tas ir vai nav svarīgi? kā sasniegt savus mērķus, kad tie beidzot noformulēti? Ai, cik daudz jautājumu nodarbina katru no mums! 

Tāpēc ir laiks meklēt atbildes un šķetināt, lai pilnvērtīgi dotos uz priekšu, lai augtu un attīstītu savas dotības un talantus. Un, re, jau 19.martā no pulksten 10 līdz 16, Ulbrokas vidusskolas telpās gaidāms “Stopiņu novada Jauniešu forums”. Tā ir lieliska iespēja satikt zinošus speciālistus un jomas profesionāļus, kas labprāt dalīsies savās zināšanās un prasmēs, turklāt- labprāt diskutēs ar jauniešiem un klātesošajiem par viņiem un mums svarīgiem un interesējošiem jautājumiem.

Vai zinājāt, ka mūsu kaimiņu novads- Ikšķile, kopā ar Olaines novadu šogad ir ieguvuši “Jauniešu galvaspilsētas” statusu? Tieši tā, arī viņus mēs noteikti plānojam apciemot un arī uzaicināt pie sevis kādreiz. 

Stopiņu novada jaunieši ir brīnišķīgi un iniciatīvas bagāti, drosmīgi un darboties griboši, ko arī apliecina tas, ka forums notiek jau otro gadu. Šobrīd starp aktuālākajiem jautājumiem jaunieši min Līdzdalību (ko/kādas norises, kur un kā es varu ietekmēt?), Uzņēmīgumu (kas ir mana ideja? Kā/ar kādiem resursiem to īstenot?) un Laika plānošana (kā pagūt visur, kur es vēlos būt? kā salāgot prioritātes?). Šie ir vienmēr klātesoši jautājumi, ja runa ir par aktīviem, darbīgiem, iniciatīvas bagātiem un jaudīgiem jauniešiem.

Uz tikšanos!

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

 

*** *** ***

Biedrība “Nākotnes Tilts”, turpinot veiksmīgo līdzšinējo sadarbību ar Ikšķiles un Stopiņu novada pašvaldībām un tās pakļautībā esošajām iestādēm, ar šī gada 1.janvāri īstenos Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras apstiprinātu Eiropas Savienības Eiropas Solidaritātes Korpusa Brīvprātīgā darba partnerības projektu “Vienots atbalstam” Nr.2018-1-LV02-ESC12-002383 un 2019.gadā uzņems 14 brīvprātīgos jauniešus no Eiropas Savienības un Eiropas Savienības partnervalstīm, kuri dažādos mūsu novadu bērnu un jauniešu ikdienas dzīvi, dalīsies ar savu kultūru pieredzi, iepazīs mūsu kultūru un kopā ģenerēs jaunas idejas, ko īstenot kopīgi nākotnē.
Brīvprātīgais darbs – veids, kā kļūt aktīvam, uzlabojot kompetences, līdzdarbojoties un veiksmīgāk iekļaujoties darba tirgū.
Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

*** *** ***

Janvāra pēdējā piektdienā Ulbrokas Kultūras nama zālē norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2018” – pasākums, kurā jau otro gadu “PALDIES” sakām mūsu novada aktīvākajiem un foršākajiem jauniešiem.

Šogad vērtēšanas komisijas, kuru pārstāvēja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Pinne, Upesleju Internātpamatskolas direktore Ināra Frankoviča, Līču Dienas centra vadītāja Zanda Pelše, Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare, Sporta darba organizators Edijs Bērziņš un jauniete – Katrīne Kokle, darbs bija vēl grūtāks nekā pagājušajā gadā, jo šogad jau piecām nominācijām tika pieteikts 21 jaunietis.  

No visas sirds mīļi sveicam uzvarētājus:

Gada jaunietis - Kristians Mikus Sprikuts
Gada brīvprātīgā – Katrīne Kokle
Jauniete savai skolai – Elza Šarlote Šarakova
Gada sportists - Ernests Gustavs Dane
Gada mūziķis – Reinis Salenieks


Foto: Katrīna Zuļģe

“Saņemt "Gada jaunieša" balvu ir liels gods, bet, ja godīgi, prieku man tas nesagādā! Prieku man gādā tas, ka nākas pasvīst aktīvu jauniešu vidū. Jauniešu, kuru uzdevums tāpat kā man, ir iedvesmot citus un motivēt būt labākiem. Šajā pasākumā katra nominācija stāstīja savu stāstu. Stāstu, kam rindas neapsīkst, jo katrs no mums tās tikai papildina. Tāpēc, kad gāju saņemt savu balvu, es noskatījos uz saviem “sāncenšiem” un tajos redzēju draugus – draugus, kuriem ir tādi paši mērķi kā man: palīdzēt, kad vien iespējams, motivēt būt aktīviem arī citus, ieviest izmaiņas un tikt sadzirdētiem,” par apbalvojumu sajūtās dalījās Kristians Mikus Sprikuts, Stopiņu novada Gada jaunietis 2018.

Vakara gaitā balvu pretendentus, viņu vecākus, draugus un skolotājus  priecēja atlētiskās meitenes un dullie breikotāji no “Extreme Dance School”, ar muzikāliem sveicieniem priecēja gan pašmāju mākslinieki Millija Volka, Mārtiņš Jaunzems un Roberts Eihe, gan viesi – dziedātājs Ervīns Ruža un reperis Nakts, savukārt svinīgo atmosfēru uzturēja atvērtie un smaidīgie vakara vadītāji Sigita Gudže un Henriks Patriks Fišmeisters.

Arī šogad divus godalgotos jauniešus sagaidīja īpašs pārsteigums no Krišjāņa Kariņa – jau pavisam drīz Kristians un Katrīne dosies iegūt jaunus iespaidus apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē.

“Man šķiet ka pasākums izvērtās vēl jaukāks nekā pagājušajā gadā. Man ir neizsakāms prieks par straujo nominantu pieaugumu un ceru, ka nākamgad tas būs vēl liekāks. Kā vienai no pasākuma organizētājiem man bija gandarījums par to, ka varēju viņus visus iepazīt, parunāties, iesaistīt nākotnes plānos, izveidot jaunas saiknes un pat draudzības. Lepojos ar katru no jauniešiem, neatkarīgi no tā, vai viņi uzvarēja vai nē, jo galvenais ir tas, ka viņi tika pamanīti un sadzirdēti, kā arī kādā ziņā atalgoti. Ikdienā viņi tik bieži dod prieku citiem – šī bija tā mazā iespēja iepriecināt viņus pašus! Protams esmu neizsakāmi gandarīta, ka arī mani aizvadītā gada pūliņi ir novērtēti un pamanīti. Tās mantiskās vērtības ir ļoti brīnišķīgas, bet visvairāk man prieku dod iespēja iegūt jaunus piedzīvojumus, kā piemēram, brauciens uz Eiropas Savienības parlamentu, vai fakts, ka sadzirdēju “paldies” no cilvēkiem, no kuriem man līdz šim šķita, ka to nekad nesadzirdēšu,” par pēc pasākuma atklāja 2018. gada Stopiņu novada Gada brīvprātīgā Katrīne Kokle, cerot, ka šis pasākums kļūs arvien plašāks un ar katru gadu iedrošinās arvien vairāk jauniešu.

Pasākumā par lielo atbalstu paldies sakām sponsoriem: veikalam “Lats” un kafejnīcai “Kamīns”, skaistumkopšanas salonam “Skaisto matu studija”, Zemnieku saimniecībai “Žiedas”, Nacionālajam botāniskajam dārzam un uzņēmumam “OWA Design”.

Pasākumu organizēja Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem. 

Mēs esam pateicīgi ikvienam jaunietim, kas līdzās skolas stundām, mājasdarbiem, zīmēšanas pulciņiem un treniņiem, ir gatavs atrast laiku, enerģiju un iedvesmu darīt skaistas lietas novada labā – mēs to pamanām un ar jums visiem ļoti lepojamies!

Video sižets pieejams: https://stopini.lv/lv/galerijas/video-stopinu-novada-jauniesu-gada-balva-2018-506

Fotogalerijas: autors Katrīna Zuļģe ; autors Aleksandrs Kapanskis  

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(29.01.2019.)

 

 

Jauniešu jaunumi 

Šī ziema ir tik ļoti dažāda un laikapstākļi mainās gluži kā garastāvoklis cilvēkam- no rēna klusuma un liegi krītoša sniega pievakarē, līdz skaudram vēja pūtienam Ziemassvētku rītā. Un arī mēs esam tik atšķirīgi un mūsu intereses un vajadzības tādas ir. 

Laiks vēja spārniem aiznesis vienu piesātinātu un krāšņu gadu, vien atstājot mūsos emociju virmošanu- gan par simtgades pasākumiem, gan Stopiņu novada svētkiem, gan par katram personīgi nozīmīgiem brīžiem, visa gada garumā.

Arī šis jaunais gads solās būt piepildīts un krāsains. Jau no rudens esam sākuši gatavoties gada vienam no nozīmīgākajiem jauniešu pasākumiem, kas norisināsies 25.janvārī, kultūras nama zālē- “Jauniešu gada balva 2018”. Nominantus varēja pieteikt līdz 2019.gada 5.janvārim. Bet vēl līdz balvu pasniegšanai notiek pieteikumu vērtēšana un žūrijas tikšanās ar kandidātiem vairākās kategorijās, tostarp- “Gada jaunietis” un “Jaunietis savai skolai”.

Neapšaubāmi, jaunieši aktīvi darbojas un plāno organizēt dažādas aktivitātes novada dienas centros. 2019.gadā ir izvēlēta tēma “Vide un veselība”, kuras zīmē arī notiks dažādi pasākumi, tikšanās un radošās darbnīcas. 

Pavasarī ir ieplānots arī Jauniešu forums, kura ietvaros novada jauniešiem būs iespēja izpausties sev aktuālās tēmās un diskutēt ar speciālistiem, ekspertiem un dažādu jomu lietpratējiem. 

Uz tikšanos jau drīz!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare
(03.01.2019.)

 

Šogad jau otro reizi Stopiņu novadā tiek rīkota JAUNIEŠU GADA BALVA, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos 2018. gada Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt JEBKURŠ iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti piecās nominācijās:
* Gada jaunietis 2018
* Gada brīvprātīgais 2018
* Jaunietis savai skolai 2018
* Gada sportists 2018
* Gada mūziķis vai mākslinieks 2018

Konkursa pretendentus var pieteikt LĪDZ 2019. GADA 5. JANVĀRIM.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMU 

Pieteikuma anketa ir pieejama šeit: http://ejuz.lv/jauniesugadabalvastopinipieteikums

Labākie pretendenti tiks izvirzīti uz 2. kārtu, kurā katrs sniegs prezentāciju (līdz 3 minūtēm), kurā atspoguļo savu darbību, talantus un sasniegumus atbilstoši nolikuma kritērijiem. 2. kārta paredzēta 2019. gada 15. janvārī (laiks tiks precizēts).

Visi konkursa pretendenti un to viesi tiks aicināti uz APBALVOŠANAS CEREMONIJU, kas notiks 2019. GADA 25. JANVĀRĪ Ulbrokas kultūras namā plkst. 18:00.

Ja ir kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Stopiņu novada jaunatnes lietu speciālisti Gitu Getauti-Šveicari (29352717, jauniesi@stopini.lv)

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”.

(17.12.2018.)

 

 

ARHĪVS

2018. gads

2017.gads

2016.gads

 

 

Atpakaļ