Navigācija

SEB grantu programma (ie)dvesma

 

2020.gadā grantu 9946 EUR  apmērā no Stopiņu novada saņēma SIA Mana karte

Grantu programmā (ie)dvesma par 70 000 EUR atbalstīs deviņas jauno uzņēmēju idejas, Stopiņu novada domes grants  9946 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Mana Karte” interneta platformas izstrādei maršrutiem brīvdienu pavadīšanai un atpūtai Latvijā.

 

Grantu programmā “(ie)dvesma” iesniegtas vairāk nekā 70 biznesa idejas

SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadu kopīgi rīkotajā grantu programmā “(ie)dvesma” šogad saņemti 75 pieteikumi jaunu biznesa ideju attīstīšanai Pierīgā. Maksimālā naudas summa, uz ko var pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

Visvairāk jaunu biznesa ideju plānots attīstīt Siguldas novadā – saņemts 21 pieteikums, kā arī Mārupes novadā – 19 projektu pieteikumi. Jūrmalas pilsētā jaunas idejas vēlas īstenot 14 projektu iesniedzēji, savukārt Ķekavas novadā – 11. Stopiņu novadā saņemti 6 pieteikumi, savukārt Olaines novadā – 4. 

Uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar dažādām nozarēm – plānots attīstīt jaunus tūrisma pakalpojumus, ražot tekstilizstrādājumus (apģērbus, rotaļlietas) un pārtikas produktus, kā arī izstrādāt jaunas digitālās platformas. Vairākas idejas saistītas arī ar skaistumkopšanas un medicīnas pakalpojumiem, izglītību, sportu, kā arī apkārtējās pilsētvides labiekārtošanu. 

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. novembrī.

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēja pieteikties gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane, SEB bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja

(05.10.2020.)

 

No 1. septembra līdz 30.septembrim notiek projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisināsies jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēs pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un uz to var pretendēt gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. novembrī. 

Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

(09.09.2020.)

 

26.augustā plkst.15.00 notiks seminārs par pieteikumu iesniegšanu SEB grantu programmā "(ie)dvesma", norises vieta - Stopiņu novada Kultūras centrs, konferenču zāle "Zaļā klase", Institūta ielā 3, Ulbrokā. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

 

Grantu programmā ''(ie)dvesma'' 2020.gadā jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 70 000 eiro

1. septembrī sāksies projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisināsies jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēs pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un uz to varēs pretendēt gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

“Ļoti novērtējam, ka šādas grantu programmas ir pieejamas jauniem uzņēmumiem – mūsu gadījumā tas nodrošināja priekšnoteikumus ātrākai izaugsmei. Par granta programmā saņemtajiem līdzekļiem esam iegādājušies iekārtas, lai ražotu saldētus musa desertus. COVID-19 pandēmijas dēļ diemžēl aizkavējās iekārtu piegāde, taču šobrīd esam atsākuši darbu pie šī projekta un plānojam, ka septembrī restorāniem un citiem ēdināšanas uzņēmumiem jau piegādāsim saldētus musa desertus un kūkas. Noteikti iesaku arī citiem piedalīties, jo šī ir ne tikai iespēja iegūt naudas līdzekļus izaugsmei, bet arī gūt pārliecību par savu biznesa ideju, prezentējot to kompetentai žūrijai,” saka SIA “Cake Fab” valdes loceklis Māris Ērmanis, kura pārstāvētais uzņēmums pērn saņēma 8 537 EUR no Ķekavas novada pašvaldības, lai attīstītu konditorejas izstrādājumu ražošanu. 

Savukārt SIA “EOF Consulting” pērn grantu programmas ietvaros saņēma 10 000 EUR no Olaines novada pašvaldības, lai nodrošinātu datormodelēšanas pakalpojumus ražošanas uzņēmumiem. “Ar granta līdzekļiem finansējām industrijai paredzētās programmatūras izstrādi, proti, īslaicīgi algojam ārštata programmētājus nelielu, bet ļoti specifisku darbu veikšanai. Dalību konkursā vērtējam ļoti pozitīvi, jo ieguvām ne tikai pieredzi un kontaktus, bet arī vērtīgu kritiku no ļoti kompetentas žūrijas, kas tālāk palīdz izaugsmē,” atzīst uzņēmuma valdes loceklis Juris Vencels. 

Projektu pieņemšana sāksies 1. septembrī un ilgs līdz 30. septembrim. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. novembrī. Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks arī informatīvi semināri, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā. 

Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

(04.08.2020.)

 

SEB grantu programmā (ie)dvesma astoņām biznesa idejām piešķir 70 000 eiro

Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas, Ropažu un Stopiņu novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam (ie)dvesma trešajai sezonai, izvēlētas astoņas perspektīvākās biznesa idejas. Kopumā biznesa ideju autori saņems 70 000 eiro to īstenošanai.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars“Grantu programma (ie)dvesma ir programma darītājiem, tādēļ man ir prieks redzēt, ka šī iniciatīva ar katru gadu aug un attīstās. Lai Latvijā nākotnē būtu arvien vairāk gan lielu, gan vidēju uzņēmumu, mums šodien jāatbalsta mazu uzņēmumu attīstība, jāveicina, lai vairāk jauni cilvēki ienāk uzņēmējdarbībā un uzņemas atbildību par savu ideju īstenošanu. Šīs (ie)dvesmas sezonas biznesa idejas, kuras saņēma grantus, ir lielisks apliecinājums, ka mēs ejam pareizajā virzienā.”  

SEB bankas grants 10 000 EUR apmērā piešķirts Kristapam Kirilopvam no Olaines, lai attīstītu kaltētas produkcijas – zivju gardumu ražošanu mājdzīvniekiem. Tas ir 100% dabīgs augstas kvalitātes produkts, kas neveicina aptaukošanos, ar kuru saskaras ne tikai cilvēki, bet arī mājdzīvnieki.

Jūrmalas pilsētas grantu 10 000 EUR apmērā saņems jūrmalnieks Guntars Anspoks ar projektu “Sajūtu čiekuri”, kas ir pie kokiem piestiprinātas atpūtas vietas divu metru augstumā virs zemes. Kā apgalvo idejas autors – “Sajūtu čiekuri” būs lielisks veids kā atpūsties brīvā dabā, vērot dabu, saulrietus, krītošas zvaigznes vai pat nodarboties ar jogu. Tas ir jauns, Latvijā vēl mazpazīstams produkts un šobrīd konkurentu vēl nav.

Savukārt Ķekavas novada domes grantu 8 537 EUR apmērā saņems uzņēmums Cake Fab, kas iegūtos līdzekļus izmantos, lai attīstītu konditorejas izstrādājumus-saldētu musa desertu ražošanu. 

Mārupes novada domes grants 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmums SIA “Telpnīca”, lai attīstītu dronu skolu Mārupē. Idejas ietvaros paredzēts nodrošināt jaunāko tehnoloģiju robotikas nodarbības skolēniem – FPV dronu konstruēšanu un pilotēšanu. 

Olaines novada domes granta finansējums 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam EOF Consulting, kas nodrošinās datormodelēšanas pakalpojumus ražošanas uzņēmumiem. Kā saka idejas autori: “Mēs optimizējam ražošanas procesus un iekārtas, izmantojot datormodelēšanas rīkus un teicamas fizikas zināšanas.”

Siguldas novads šogad nolēma atbalstīt divus biznesa projektus. Grantu  6 000 EUR apmērā saņems uzņēmums Bee Tech Services, kas izstrādājis aplikāciju dravniekiem. Produkts ir digitālā (web un mobilā) aplikācija BeeKing, kura ir paredzēta biškopju darba atvieglošanai, pierakstu veikšanai un darbu plānošanai. Savukārt grants 4 000 EUR apmērā piešķirts Bērnu centram ar projektu “Lego robotikas nodarbības”. Šo nodarbību apguve sekmēs bērnu interesi par eksaktajām zinībām, attīstīs loģisko domāšanu un spriestspēju, palīdzēs padziļinātāki apgūt pirmsskolas un sākumskolas mācību programmu.

Stopiņu novada pašvaldība, kas šogad projektā iesaistījās pirmo gadu, grantu 10 000 EUR apmērā piešķīra uzņēmumam Spirulina Nord. Uzņēmums iegūto finansējumu ieguldīs svaiga spirulīna, kas ir pārtikas produkts, audzēšanā. SpirulinaNord ir izstrādāta unikāla un ekonomiska tehnoloģija, kas ļauj izdevīgi šo tropu mikro aļģi audzēt ziemeļu klimatā.

Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines Siguldas un Ķekavas novadiem, šogad pievienojās arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu.

Kopumā šogad grantu programmā tika iesniegtas vairāk nekā 50 biznesa idejas. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji.

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

Informāciju sagatavoja:
Ieva Bethere, SEB bankas Uzņēmumu segmenta komunikācijas vadītāja 

(20.11.2019.)

 

Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 80 000 eiro

Pievienojoties diviem jauniem partneriem – Ropažu un Stopiņu novadiem, kopējais jaunajiem uzņēmējiem pieejamo grantu apmērs programmā “(ie)dvesma” šogad ir pieaudzis līdz 80 000 eiro. Programmas “(ie)dvesma” grantus varēs saņemt gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, bet jau šobrīd programmas īstenotāji aicina visus interesentus iepazīties ar konkursa nosacījumiem. 

Grantu programmas aizsācējiem un iepriekšējā gada sadarbības partneriem - SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Siguldas novadiem, šogad pievienojušies arī Ropažu un Stopiņu novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu. Katrs no partneriem piešķirs 10 000 eiro finansējumu, uz kuru varēs pretendēt uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no septiņām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un uzņēmumi, kuri ir dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un šogad plānots izsniegt vismaz astoņus grantus. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

“Mūsu stāsts kā uzņēmējam sākās tikai pateicoties grantu programmai “(ie)dvesma”, jo visu laiku darbojos mājražotāja līmenī. Savukārt grantu programma “(ie)dvesma” bija kā atspēriens jaunam solim - nodibināt SIA, atrast telpas, pievienot sev palīgus un paplašināt darbību kopumā,” stāsta granta 2018. gada ieguvēja - SIA “Divendi” - dibinātāja Dina Ose. SIA “Divendi” pamatdarbība ir kostīmu ražošana. SIA “Divendi” savu produkciju šobrīd eksportē uz tādām valstīm kā ASV, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju, Austrāliju, Izraēlu, Kanādu.

”Mēs esam kā piemērs, ka ir iespējams dabūt šādu atbalstu, kas mums ir devis iespēju attīstīties jau nākamajā līmenī - pārlekt no mazā mājražotāja uz lielo mājražotāju,” stāsta SIA ”Smalkais muslis” dibinātāja, zīmola vadītāja Ieva Biķe.  Savukārt uzņēmuma otra īpašniece Ilze Kalāce-Bērziņa norāda uz nākotnes plāniem: ”Mūsu nākotnes plānos ir pāriet uz lielākām ražošanas telpām. Un, tā kā esam pieejami arī Igaunijā, tad mēs vēlētos aptvert visu Baltijas tirgu.”

Projektu pieņemšana sāksies 2. septembrī, un tā noslēgsies 30. septembrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 14. novembrī.

Pirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā.

27. augustā seminārs Ķekavā

28. augustā seminārs Siguldā

03. septembrī seminārs Ulbrokā, Stopiņu un Ropažu grantu programmas jaunajiem dalībniekiem, Ulbrokas dienas centrā(Institūta iela 1, Ulbroka, Stopiņu novads) plkst.16.00. Aicinām interesentus reģistrēt savu dalību seminārā, aizpildot anketu https://forms.gle/DykaGEodydGw9b8c8 

04. septembrī seminārs Jūrmalā

05. septembrī seminārs Mārupē (Mārupes un Olaines grantu programmas jaunajiem dalībniekiem)

Žūrijas komisijā darbosies pārstāvji no SEB bankas, Jūrmalas pilsētas domes, Ķekavas novada pašvaldības, Mārupes novada Domes, Olaines novada pašvaldības, Siguldas novada pašvaldības, Ropažu novada pašvaldības, Stopiņu novada domes, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas Biznesa inkubatora, Jūrmalas pilsētas domes Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības “Ķekavas Novada uzņēmēju padome”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Mārupes novada Uzņēmējdarbības atbalsta konsultatīvās padomes, Nodibinājuma “Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs”, Siguldas novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes, biedrības ”Ropažu novada uzņēmēji”, biedrības “Stopiņu novada uzņēmēju biedrība”.

Saņemto pieteikumu atlase notiks četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. 

Grantu programma “(ie)dvesma” tika uzsākta 2017. gadā. No saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt 2018. gadā no saņemtajiem vairāk nekā 50 projektiem žūrija atlasīja septiņus grantu ieguvējus, kopumā piešķirot 60 000 eiro. Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma

 

Papildu informācijai:
Ieva Bethere, SEB bankas Uzņēmumu segmenta komunikācijas vadītāja - 29550199, ieva.bethere@seb.lv
Vairāk par SEB grupu Latvijā:
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia
www.seb.lv

Atpakaļ