2 item(s)

$79.00

Veselības veicināšanas projekts

 

 

Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi. Projekta darba plāns 2017. gadam.

 

Notika nodarbības skolēniem par emocionālo un reproduktīvo veselību

Stopiņu pamatskolas un Ulbrokas vidusskolas 2. un 3. klašu skolēni decembrī apmeklēja centru “Dardedze”, kur devās Džimbas drošības ceļojumā.  Interaktīvā veidā - darbojoties darbnīcā, spēlējot teātri, pārrunājot situācijas – bērni tika iepazīstināti ar personiskās drošības pamatprincipiem.  Džimbas nodarbībās bērni interesantā un aizraujošā veidā apguva personiskās drošības jautājumus saskarsmē ar citiem cilvēkiem, pārrunāja dažādas nedrošas situācijas, kādās var nokļūt, un uzzināja, kā jārīkojas. Bērni mācījās, ka viņu ķermenis pieder tikai un vienīgi viņiem, uzzināja, kas ir labs un slikts pieskāriens, mācījās atšķirt labus noslēpumus no sliktiem. 

Ulbrokas vidusskolas 7. klašu skolēniem ģimenes ārsts Ritvars Ziedonis un ginekologs Anita Spakovica vadīja nodarbības par reproduktīvo veselību. Nodarbības notika meitenēm un zēniem atsevišķi, lai būtu iespēja apspriest un noskaidrot gan zēniem, gan meitenēm nozīmīgus jautājumus. Tika apkatītas tādas tēmas kā higiēna, pubertāte, seksualitāte, sekstings un drošs internets, kā arī fizisko aktivitāšu fizioloģiska un psiholoģiska nozīme pusaudžu vecumā. 

Arī 2018. gadā projekta ietvaros ir paredzētas emocionālās veselības veicināšanas un reproduktīvās veselības nodarbības skolēniem.

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja
(20.12.2017.)

 

 

 

Veselības veicināšanas projekta aktivitāšu plānošana 2018. gadam

28. novembrī Ulbrokas dienas centrā tikās Veselības veicināšanas projekta vadītāja, nodarbību un novada dienas centru vadītāji, lai apspriestu šajā gadā paveikto. Sanāksmes laikā tika pārrunāti jautājumi par Veselības veicināšanas projekta ietvaros rīkotajām nodarbībām un pasākumiem 2017. gadā, un iedzīvotāju atsaucību nodarbību apmeklēšanai.

Tika izvērtēts, kādas nodarbības iedzīvotāji atzinuši par vērtīgām un noderīgām viņu ikdienā un, kādas nodarbības vēl vēlētos. Izvērtējot 2017. gadā paveikto, tika plānotas nodarbības un aktivitātes 2018. gadam.

Atgādinām, ka “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” mērķis ir veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu paplašināšana novada iedzīvotājiem. Projekta norises laiks ir no 2017. gada līdz 2019.gadam.

Inese Skrastiņa,  Stopiņu novada dome
(30.11.2017.

 

Veselīgs uzturs teorijā un praksē

23. novembrī Ulbrokas dienas centrā notika 2 nodarbības par tēmu "Veselīgs un ekonomisks uzturs". Nodarbību laikā bija iespēja uzzināt par to, kādi ir veselīga uztura priekšnoteikumi, ko nozīmē "sabalansēts uzturs", kā noteikt, vai ķermeņa svars atbilst normai un kāpēc mums nepieciešams ūdens.

Nodarbību dalībnieki guva arī praktisku informāciju. Uztura speciāliste Gundega Rudzīte-Aniščenko pastāstīja, kā veidot ēdienkarti, lai tā būtu ne tikai ekonomiska, bet arī pilnvērtīga. Tika sniegti padomi, kā plānot iepirkšanos un kādas receptes izvēlēties.  

Papildus teorētiskai informācijai uztura speciāliste vadīja arī ēdiena gatavošanas meistarklasi, kurā parādīja, kādu veselīgu našķi var pagatavot svētkos, izmantojot auzu pārslas, žāvētus augļus un sēkliņas. 

Nodarbību apmeklētāji atzina, ka saņēma vērtīgus padomus, ko varēs izmantot arī ikdienā.

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja
(30.11.2017.)

 

Septembrī notika veselīga uztura nodarbības

Septembrī noslēdzās otrais divu nodarbību veselīga uztura cikls senioriem. Nodarbības notika Stopiņu novada dienas centros. Veselīga uztura nodarbības vadīja sertificēta uztura speciāliste Gundega Rudzīte-Aniščenko. Nodarbību laikā senioriem bija iespēja uzzināt par veselīga uztura pamatprincipiem  un nozīmi slimību profilaksē. Tika analizēts dažādu produktu sastāvs un sniegti padomi ikdienas ēdienkartes plānošanai.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” turpinājās nodarbības sertificētas uztura speciālistes Gitas Ignaces vadībā vecāko grupiņu bērniem. Nodarbību laikā bērni noskaidroja, kādi produkti ir jāēd katru dienu un kādi produkti nav ieteicami uzturā. Bērni apguva veselīga uztura piramīdu un veidoja paši savu veselīgo pusdienu šķīvi. Ņemot vērā to, ka bērnu uzturs ir atkarīgs no vecāku ēšanas paradumiem, tika nodrošinātas arī nodarbības vecākiem. Nodarbības bija iespējams apmeklēt vecāku sapulču laikā un noskaidrot, kādam ir jābūt bērna uzturam, cik cukura var saturēt dažādi produkti un, kam jāpievērš uzmanība iegādājoties produktus veikalā. Uztura nodarbības vecākiem vadīja sertificētas uztura speciālistes Gita Ignace, Daina Rusule un Svetlana Aleksejeva.Nodarbības notika sadarbībā ar Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociāciju.


 
Veselīga uztura nodarbības līdz 2019. gada beigām notiks visās Stopiņu novada pirmsskolas izglītības iestādēs.
Nodarbības un lekcijas notiek Veselības veicināšas projekta (“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014.) ietvaros.

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja
(27.09.2017.)

 

Augustā piemājas zoodārzā “Brieži” notika bezmaksas garīgās veselības veicināšanas nodarbības bērniem 

Garīgās veselības veicināšanas 4 nodarbību cikls notika augustā otrdienās un ceturtdienās (8., 10., 15. un 17. augusts). Nodarbības varēja apmeklēt 1.-4. klašu vecuma bērni  no maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm, kā arī bērniem ar īpašajām vajadzībām, no 10. augusta nodarbības bija iespēja apmeklēt visiem Stopiņu novada bērniem.  

8. augustā notika nodarbība ar sertificētu uztura speciālisti Gitu Ignaci. Bērni uzzināja par uztura saistību ar mūsu emocijām, gatavoja veselīgus salātus un iemācījās veselīga uztura pamatprincipus. Lai nostiprinātu zināšanas, noslēgumā spēlēja spēli “Veselīgs/Neveselīgs produkts”. 
10. augustā Latvijas Kontakta Karatē Līgas  instruktori kopā ar treneri Vitāliju Berezņevu novadīja aizraujošo nodarbību. Bērniem tika sniegta informācija par fiziskajām aktivitātēm kā vienu no mūsu emocionālo veselību labvēlīgi ietekmējošiem faktoriem.

15. augustā praktiskā psiholoģe Elīna Seipulova izstāstīja par biodeju kā stresa mazināšanas līdzekli. Bērni devās fantāziju ceļojumā uz Ķīnu - noklausījās pamācošu stāstu, dejoja biodeju, zīmēja. Pēc nodarbības katram bērnam bija iespēja pavizināties ēzeļa mugurā.
17. augustā noslēguma nodarbībā pie bērniem viesojās Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, kurš pastāstīja par dabas aizsardzību un dabas ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli.

Katras nodarbības noslēgumā bērniem bija iespēja apmeklēt un pabarot zoodārza dzīvniekus.

Paldies nodarbību dalībniekiem un visiem, kuri piedalījās nodarbību organizēšanā un vadīšanā! Īpaša pateicība par atsaucību un līdzdalību Stopiņu novada Sociālā dienesta darbiniecēm un zoodārza “Brieži” vadītājai Signei!

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja

 

Vingrojam, peldam un mācāmies - Veselības veicināšas projekta pasākumos augustā

Augusta mēnesī Stopiņu peldbaseinā treneres Marijas Šteinbergas vadībā ir notikušas nodarbības svara korekcijai. Pavisam notika 8 nodarbības – 4 nodarbības rīta grupai un 4 nodarbības vakara grupai. 

No 3. augusta sākās vingrošanas nodarbības senioriem Cekules un Sauriešu Dienas centros.  Nodarbības vada fiziopterapeite Evija Frolova. Nodarbības notiek pirmdienās un ceturtdienās. Sauriešos nodarbības sākas plkst. 17:00, Cekules Dienas centrā plkst. 18:30. Pieteikties nodarbībām var, sazinoties ar Dienas centru.

No 1. augusta Dienas centrā “Upeslejas” un no 2. augusta Ulbrokā policijas ēkas sporta zālē sākās vingrošanas nodarbības jaunajām māmiņām. Māmiņas mazuļus var ņemt līdzi uz nodarbībām. Nodarbības vada fizioterapeite Vija Tračuma. Nodarbības notiek plkst. 10:30 otrdienās Upeslejās un trešdienās Ulbrokā. Nodarbībām var pieteikties Dienas centrā “Upeslejas” un “Ulbroka”.

9. augustā Dienas centrā “Upeslejas” un 14. augustā Dienas centrā “Ulbroka” notika uztura lekcija jaunajām māmiņām par māmiņu un mazuļa uzturu. Lekciju vadīja sertificēta uztura speciāliste Gita Ignace.

No 16. augusta ir notikušas 3 nūjošanas nodarbības instruktores Lindas Andrusas vadībā Līčos, vēl ir paredzētas 4 nodarbības septembra ceturtdienās plkst. 18:30. Septembrī nodarbības notiks arī Sauriešos, pirmā nodarbība 13. septembrī. Nodarbības sākums pie Dienas centra.

23. augustā notika Veselības diena Cekules, Līču, Upeslejas un Sauriešu dienas centros, savukārt 24. augustā pie Ulbrokas ezera. Apmeklētājiem bija iespēja noteikt holesterīna, cukura līmeni asinīs, veikt asinsspiediena mērījumus un noteikt savu ķermeņa masas indeksu. Mērījumus veica biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. 

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja

 

Notikušas pirmās vingrošanas un uztura nodarbības jaunajām māmiņām

Stopiņu novadā ir notikušas pirmās vingrošanas nodarbības jaunajām māmiņām ar mazuļiem sertificētas fizioterapeites Vijas Tračumas vadībā. Dalība nodarbībās ir bez maksas. Abās grupās vēl ir dažas brīvas vietas un māmiņas ar mazuļiem, kas nepaspēja uz pirmo nodarbību, var pievienoties.

Nodarbības notiek dienas centrā “Upeslejas” otrdienās plkst. 10:30 un Ulbrokā trešdienās plkst. 10:30, sporta zālē policijas ēkas 2. stāvā. Pieteikšanās un plašāka informācija sazinoties ar Dienas centru vadītājām - Ulbrokā Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398; Upeslejās Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 67956939.

9. augustā Upesleju dienas centrā notika veselīga uztura nodarbība par māmiņu un mazuļu uzturu. Nodarbībā sertificēta uztura speciāliste Gita Ignace māmiņām pastāstīja gan par grūtniecības periodā vēlamo svara pieaugumu un uzturu, gan par pēcgrūtniecības periodā ieteicamo uzturu. Tika sniegta informācija par mātes piena nozīmīgumu mazuļa uzturā, barošanas biežumu un piebarojuma ieviešanu, kā arī šķidruma uzņemšanu. Māmiņām bija iespēja uzdot uztura speciālistei jautājumus. 

Ja kāda no māmiņām netika uz nodarbību 9. augustā tad to būs iespēja apmeklēt 14. augustā dienas centrā “Ulbroka” plkst. 17:00, mazuļus var ņemt līdzi!

Jeļena Pavlova, projekta vadītāja
(10.08.2017.)

 

Aicina uz aktīvām nodarbībām bērniem piemājas zoodārzā BRIEŽI

Piemājas zoodārzs “Brieži” aicina Stopiņu novadā dzīvojošus bērnus piedalīties interesantās un aktīvās nodarbībās par veselīgu dzīvesveidu.
10. augustā  - no plkst. 10:00-12:00 sporta treneris Vitālijs Berezņevs sniegs informāciju par sporta nozīmi veselībai un bērna attīstībai, ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli un stresa mazināšānu. Nodarbības noslēgumā jaunie sportisti sniegs karatē tehnikas paraugdemonstrējumus.
15. augustā –no plkst. 11:00-13:00 biodejas nodarbība, kuru vadīs mākslas terapeits Elīna Seipilova un izstāstīs par biodejas ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli, stresa un sasprindzinājuma mazināšanu.
17. augustā – no plkst. 11:00-13:00 nodarbība “Dabas un cilvēka mijiedarbība”. Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī direktors Andrejs Svilāns pastāstīs par cilvēka ietekmi uz dabu; dabas aizsardzību; dabas un cilvēka mijedarbību; sekām, ko var izraisīt cilvēka negatīva rīcība un par dabas ietekmi uz cilvēka emocionālo stāvokli.

Nākot uz nodarbībām Stopiņu novadā dzīvojošiem bērniem ieeja zoodārzā - bez maksas.

Nodarbības notiks projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros.

I.Skrastiņa
Stopiņu novada dome
(07.08.2017.)

 

 

SPORTISKS UN VESELĪGS PASĀKUMS ULBROKĀ!

22. jūlijā SPORTA DIENA ULBROKĀ ir aizvadīta un ir palikušas ļoti patīkamas emocijas.

Laikapstākļi mūs lutināja un ļoti pieprasīta izrādījās SUP dēļu ūdens sporta izklaide, kā arī Ekstrēmā aktivitāte - "Kāpiens Himalajos" jeb Boxclimbing, pie abām aktivitātēm bija izveidojusies rinda līdz pēdējam brīdim. Tāpat bija atsaucība no pasākuma dalībniekiem Spēkavīra - Daiņa Zāģera INTERAKTĪAJAI aktivitātei, kur Stopiņu novada iedzīvotāji varēja izmēģināt spēkus dažos spēkavīru ikdienas vingrinājumos un pat pamēģināt kopā ar Daini pacelt 15 bērnus un jauniešus, kas bijasakāpuši speciālā Spēkavīru inventāra vannā.

Pēc oficiālās pasākuma atklāšanas un karsējmeiteņu uzstāšanās, pasākuma dalībniekus iesildīja jaunās paaudzes fitnesa treneri Laura un Niks,un visi, kas vēl nebija paspējuši uzspēlēt futbolu vai volejbolu, pēc iesildīšanās bija gatavi dalībai pārējās disciplīnās.

Aivara Visocka viktorīna, kur kopā ar Aivaru un vēl diviem jaunās paaudzes fitnesa treneriem Lauru un Niku tika eksaminēti SPORTA DIENAS dalībnieki un apmeklētāji par dažādām ar sportu un veselīgu dzīvesveidu saistītām tēmām, par pareizām atbildēm saņēma veicināšanas balvas motivācijai sportot.

Vienaldzīgus neatstāja arī RIEPU MONTĀŽAS aktivitāte, kas piesaistīja uzmanību ar savu košumu un praktiskumu, kas var noderēt ne tikai sportā, bet arī ikdienā. Riepas varēja montēt gan individuāli, gan komandās. Šajā disciplīnā tika pārbaudīta gan draudzība, gan ģimenes saites – kad kopā startēja vīrs un sieva.

Daudzi jaunieši bija ieinteresēti izmantot iespēju patrenēties pašaizsardzības pamatprincipu jomā pie Jiu Jitsu pasaules čempiona veterāniem - Andreja Maslova.

Tāpat neredzētu atsaucību (vairāk kā 100 dalībnieku katrā vecuma grupā) pieredzēja ŠAUŠANAS aktivitāte, kur bija iespēja sašaut mērķi no dažādiem attālumiem, saņemot balvas par labākajiem rezultātiem.

VISLIELĀKO KAUSU un SMAGĀKĀS medaļas pasniedzām tiešām drosmīgiem un stipriem vīriem - komanda "STIPRINIEKI" no STOPIŅU NOVADA, kuri pirmie bija pieteikušies VIRVES VILKŠANAS sacensībām, un 6 komandu konkurencē ieguva pirmo vietu un iespēju vilkt virvi gan kopā, gan pret SPARTIEŠA virves vilkšanas komandu, padarot pasākumu interesantāku.

SPORTA DIENU ULBROKĀ organizēja biedrība “SPARTIETIS” sadarbībā ar Stopiņu novada domi projekta "Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros. Sadarbības partneri - SIA INDAJA un Ingus Brečs - Riepu montāžas atrakcija, Starptautiskā policijas asociācija un tās viceprezidents Inguns Pichs - Šaušana mērķī aktivitāte, Cīņas sporta klubs "Profesionālis" un Andrejs Maslovs - Pašaizsardzības skola, Baker Nutrition un Dmitrijs Mihailovs - sarūpētās balvas spēka izturības aktivitātēs!

Liels paldies visiem par sadarbību un atbalstu pasākuma organizēšanā! Bija izdevies tiešām SPORTISKS, VESELĪGS un IZZINOŠS pasākums! 

Ieskats SPORTA DIENAS norisēs: http://stopini.lv/lv/galerijas/sporta-diena-ulbroka-419 

Jorens Liopa, biedrība “SPARTIETIS”,

Stopiņu novada dome
(27.07.2017.)

Veselības veicināšanas nodarbības Stopiņu novada senioriem

No 1. jūnija Dienas centrā “Līči un “Ulbroka” ir iespējams apmeklēt bezmaksas vingrošanas nodarbības cilvēkiem, kam ir >54 gadiem. Bezmaksas nodarbības sertificētas treneres Brigitas Krievas vadībā šī projekta ietvaros turpināsies līdz 17. augustam.
No 1. augusta vingrošanas nodarbības sāksies Dienas centrā “Cekule” un “Saurieši”. Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Evija Frolova. Nodarbības notiks pirmdienās un ceturtdienās Sauriešos plkst. 17:00, Cekulē plkst. 18:30.

Jūnijā noslēdzās pirmais 2 nodarbību veselīga uztura cikls. Nodarbības notika Stopiņu novada Dienas centros. Veselīga uztura nodarbības vadīja Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas pārstāves, sertificētas uztura speciālistes.  

Tie, kuri netika uz uztura nodarbībām jūnijā, varēs nodarbības apmeklēt septembrī:
DC “Ulbroka”: 21.09. plkst. 16:00
DC “Līči”:  14.09. plkst. 15:30
DC “Upeslejas”: 12.09. plkst. 16:00
DC “Saurieši”: 20.09. plkst. 17:00
DC “Cekule”:  27.09. plkst. 16:00

Vingrošanas nodarbībām un uztura lekcijām jāpiesakās, sazinoties ar Dienas centriem:
Ulbrokas DC: Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398
Upesleju DC: Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 679569397
Sauriešu DC: Aija Šibajeva dc.sauriesi@stopini.lv, 29479166
Līču DC: Zanda Pelša dc.lici@stopini.lv, 29902598
Cekules DC: Olga Osipova dc.cekule@stopini.lv, 28317417

Jeļena Pavlova
(18.07.2017.)

Vasaras nometne „Nepiekrīti - neiekrīti” 

Vasaras nometne norisinājās Ulbrokas vidusskolā no 26.06.2017 – 30.06.17 ar Eiropas Sociāla fonda finansiālu atbalstu. Nometne notika projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014.” ietvaros
Nometnē piedalījās 25 bērni no 5. klases līdz 9. klasei. 

Katra nometnes diena bija īpaša. Rīti iesākās ar aktīvu rīta rosmi - radošā sporta  skolotāja Edija  vadībā. Bērni spēlēja dažādas interesantas un neparastas sporta  spēles, kā arī neizpalika rīta vingrinājumi, kuri  bija īpaši -  ne tādi kā parasti.... Pēc ikdienas rīta rosmes sekoja izglītojošas nodarbības ne tikai par veselīgu dzīvesveidu, bet bija iespēja pašiem aktīvi līdzdarboties un parādīt sevi.

Katra nodarbība bija veidota ar savu odziņu. Bērni izpaudās savā radošumā gan zīmējot ar abām rokām vienlaicīgi, gan strādājot ar attēlu kolāžām, gan arī veidojot no māla savus laimes talismanus. 

“Ķīmijas maģijas” nodarbībā bērniem rādīja eksperimentus, un skolēni paši  līdzdarbojās skolotājas Sarmītes vadībā. 

Cik svarīgs ir veselīgs uzturs un kādu iespaidu uz jauniešu  organismu atstāj neveselīgi ēšanas paradumi, jauniešus iepazīstināja un diskutēja sabiedrībā atpazīstama "Figūras Draugi" vadītāja, ārsts Inga Pūce. 

“Veselīgā dzīvesveida“ nodarbības,  kas notika fizioterapeites Anetes Raiskumas vadībā, bērnuprāt bija ļoti interesantas. Skolotāja  bērniem mācīja pirmos meditācijas paņēmienus, kā arī dažādus vingrinājumus, lai viņi spētu ātrāk nomierināties un pārvarēt stresu. 

Katru dienu kā pēdējā nodarbība sarakstā bija “Biodejas” -  pasniedzējas Elīnas Seipilovas vadībā.   Daudzās bērnu atbildēs, kas ir visvairāk paticis  - “Biodejas” bija izpelnījušās īpašu bērnu atzinību. 

Ceturtā dienā nometnes dalībniekiem bija ekskursijas diena. Trīs skolotāju pavadībā bērni devās  pārgājienā uz Mangaļsalu – apmeklējot ne tikai slavenos Mangaļsalas bunkurus, bet arī  aizejot līdz pat jūrai.... Bērni bija labā noskaņojumā un viņus netraucēja nepastāvīgie laika apstākļi.

Bez izņēmuma visiem nometnes dalībniekiem ļoti patika nodarbības „Gatavosim kopā”, kurās jaunais, talantīgais pavārs Ritvars Toms Logins  mācīja jauniešiem 1 stundas laikā pašiem pagatavot 3 dažādus ļoti garšīgus ēdienus.  Ritvars Toms izpelnījās neviltotu jauniešu apbrīnu. Viņu pieņēma kā “savējo”. Visu, ko bērni paši gatavoja Ritvara vadībā ,viņi notiesāja pie skaisti saklāta galda. Par galda noformējumu rūpējās meitenes. Netika aizmirstas arī skolotājas – arī viņas nogaršoja tomātu zupu, grauzdiņus ar pašu gatavoto bazilika mērci, un , protams,  jau pirmās gailenītes, kas skaisti rotājās uz grauzdētās maizītes. Bet saldie ēdieni – tie bija vienkārši FANTASTISKI -  Ritvars  ir speciālists par desertiem! 
Nometnes noslēguma pasākuma gaisotne mums pagāja jautrās noskaņās. Viss, ko nometnē bērni darīja nodarbībās un arī ekskursijas laikā,tika fiksēts fotogrāfijās un video.  Atskatoties uz šīm 5 dienām foto slaidos un video, nepārprotami ir redzams, ka nometne bija vērtīgs jaunas pieredzes, jaunu draugu ieguvums mums visiem!

Rakstu sagatavoja Liene Feodorova
(24.07.2017.)

 

Veselības veicināšanas projekta aktivitātes jūlijā (visas aktivitātes projekta ietvaros ir BEZ MAKSAS)

  • Turpinās vingrošanas nodarbības senioriem Dienas centrā “Ulbroka” pirmdienās un ceturtdienās  plkst. 10:00 un Dienas Centrā “Līči” plkst. 12:30
  • Turpinās nūjošanas nodarbības instruktora vadībā visiem interesentiem Dienas centrā “Ulbroka” otrdienās (4.07. un 11.07.) plkst. 19:00; Dienas centrā “Upeslejas”  trešdienās (5.07., 12.07. un 19.07.)  plkst. 19:00
  • Sporta dienas pasākums 22. jūlijā plkst. 10:00-17:00 pie Ulbrokas ezera
Jūlijā notiek pieteikšanās:
 
1) vingrošanas nodarbībām jaunajām māmiņām Dienas centrā “Ulbroka”  (trešdienās plkst. 10:30) un Dienas centrā “Upeslejas” (otrdienās plkst. 10:30). Nodarbības sāksies no 1.augusta.  Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Vija Tračuma. Nodarbībām var pieteikties, sazinoties ar attiecīgo Dienas centru.
 
2) fizisko aktivitāšu nodarbībām pieaugušajiem svara korekcijai Ulbrokas pelbaseinā trenera vadībā. Tiek komplektētas 2 grupas (rīta un vakara grupa). 1., 4, 22. un 25. augustā  plkst. 10:00-11:00 (1. grupa) vai plkst. 17:00-18:00 (2. grupa). Nodarbībām jāpiesakās sazinoties ar peldbaseina treneri Mariju  tālr. Nr.  25957272. līdz 28. jūlijam no  plkst. 10:00 līdz plkst. 20:00.
 
3) vingrošanas nodarbībām senioriem Dienas centrā “Saurieši” un Dienas centrā “Cekule”. Nodarbības 2 reizes nedēļā pirmdienās un ceturtdienās (plkst. 17:00 Sauriešos un plkst. 18:30 Cekulē). Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Evija Frolova. Nodarbību sākums 3.08. Nodarbībām var pieteikties, sazinoties ar attiecīgo Dienas centru.
 
(29.06.2017.)

 

   

Veselības veicināšas projekta ietvaros notika pirmās veselīga uztura nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs

Veselības veicināšas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros, notika pirmās veselīga uztura nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs. Jūnijā notika divu nodarbību cikls bērniem vecumā no 5-6 gadiem divās pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) - Stopiņu pamatskolas PII un PII “Pienenīte”. 

Nodarbību laikā sertificēts uztura speciālists bērnu vecumam atbilstošā veidā izskaidroja uztura piramīdas principus. Sniedza informāciju par šķidruma uzņemšanu, piena produktu nozīmi kaulu un zobu veselībai, kā arī par našķu un saldumu nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Bērniem bija iespēja pašiem veidot gan uztura piramīdu, gan savu veselīgā uztura šķīvi. Nodarbības vadīja sertificētas Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas sertificētas uztura speciālistes Gita Ignace un Svetlana Aleksejeva.

Nodarbību cikla ietvaros ir paredzētas arī veselīga uztura lekcijas vecākiem. Pirmā lekcija notika Stopiņu pamatskolas PII.  2017. gada rudenī nodarbības gan vecākiem, gan bērniem turpināsies. Ceram uz vecāku atsaucību, jo bērna uztura paradumi ir atkarīgi no uztura, kādu izvēlas ģimene! Lekcijas notiek pirmsskolas izglītības iestādē bez maksas. Uzturs ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē bērna veselību, augšanu un attīstību!

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja

(21.06.2017.)

 

Uzturs ir trešais neatkarīgais faktors aiz fiziskās aktivitātes un sēdus stāvoklī pavadītā laika, kas būtiski ietekmē saslimstību ar neinfekciozām slimībām (piemēram, sirds un asinsvadu slimības, 2. tipa cukura diabēts, onkoloģiskās slimības). Veselību negatīvi ietekmē kā uzturvielu nepietiekamība, tā uzturvielu pārmērība. Palielināta enerģijas uzņemšana un fiziskās aktivitātes trūkums veicina liekā svara un aptaukošanās attīstību, kas ir viens no nozīmīgākajiem cukura diabēta un citu neinfekciozo slimību riska faktoriem.
(Izmantotā informācija: WHO/Europe “Nutrition”, Valsts sporta medicīnas centrs “Fiziskās aktivitātes receptes izrakstīšana ģimenes ārsta praksē, 2014,)

Veselības veicināšas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros Stopiņu novada iedzīvotājiem tiek piedāvātas BEZMAKSAS veselīga uztura nodarbības senioriem (>54 gadiem).

Veselīga uztura nodarbības varēs apmeklēt jūnijā visos Stopiņa novada Dienas centros.
1. 8. jūnijā plkst. 16:00-18:00 Dienas centrs “Ulbroka”
2. 15.  jūnijā plkst. 13:00-15:00 Dienas centrs “Saurieši”
3. 27.  jūnijā plkst. 17:00-19:00 Dienas centrs “Upeslejas”
4. 29.  jūnijā plkst. 14:00-16:00 Dienas centrs “ Līči”
5. 30.  jūnijā plkst. 16:00-18:00 Dienas centrs “Cekule”

Nodarbību laikā būs iespēja uzzināt par:
- ar vecumu saistītām organisma izmaiņām;
-  uzturu kā vienu no veselību un svaru ietekmējošiem faktoriem; 
- veselīga uztura pamatprincipiem  un nozīmi veselības uzlabošanā; 
- ūdeni un citiem dzērieniem. 

Praktiskajā nodarbības daļā tiks analizēts dažādu produktu sastāvs un sniegti praktiski padomi ikdienas ēdienkartes plānošanai.

Veselīga uztura nodarbības nodrošinās Latvijas Diētas un Uzturas Speciālistu Asociācijas sertificēti uztura speciālisti.

Nodarbībām jāpiesakās Dienas centros, sazinoties ar Dienas centru vadītājiem!
Dienas centrs “Ulbroka”: vadītāja Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398
Dienas centrs “Upeslejas”: vadītāja Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 679569397
Dienas centrs “Saurieši”: vadītāja Aija Šibajeva dc.sauriesi@stopini.lv, 29479166
Dienas centrs “Līči”: vadītāja Zanda Pelša dc.lici@stopini.lv, 29902598
Dienas centrs “Cekule”: vadītāja Olga Osipova dc.cekule@stopini.lv, 28317417

 

 

Cilvēka ķermenis ir radīts kustībām un regulāras fiziskās aktivitātes nepieciešamas, lai tas spētu pienācīgi funkcionēt. Fizisko aktivitāšu rezultātā uzlabojas ikviena cilvēka veselības stāvoklis neatkarīgi no viņa vecuma, dzimumam, auguma parametriem un spējām.
Epidemioloģiskie pētījumi pierāda, ka fizisko aktivitāšu trūkums par 15-20% palielina risku saslimt ar koronārām sirds slimībām, 2.tipa cukura diabētu, resnās zarnas vēzi, krūts vēzi, kā arī veicina gūžas kaulu lūzumus gados vecākiem cilvēkiem. 
Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt novērst un samazināt aptaukošanos un uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Tāpat tās var uzlabot psiholoģisko labsajūtu un samazināt stresu un nemieru, depresiju, uzlabot miega kvalitāti. Īpaši gados vecākiem cilvēkiem samazinās kritienu gadījumu skaits un uzlabojas kognitīvās funkcijas.
Fizisko aktivitāšu trūkums tiek atzīts kā viens no galvenajiem patstāvīgiem riska faktoriem hronisku neinfekcijas slimību attīstībā, kas izraisa aptuveni 3,5% dažāda veida slimības un līdz pat 10% nāves gadījumu Eiropā.
(Izmantotā infromācija: Slimību profilakses un kontroles centrs “Kas jāzina par fiziskajām aktivitātēm” www.spkc.gov.lv, World Health Organisation/    Europe “Physical activity”)

Veselības veicināšas projekta (“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014.) ietvaros Stopiņu novada iedzīvotājiem tiek piedāvātas BEZMAKSAS nūjošanas un vingrošanas nodarbības.

Vingrošanas nodarbības var apmeklēt cilvēki, sākot no 54 gadu vecuma. Vingrošanas nodarbības notiks Ulbrokā, Līčos, Cekulē un Sauriešos. 

Vingrošanas nodarbību grafiks no 1. jūnija
Dienas centrā “Ulbroka”: pirmdienas, ceturtdienas plkst. 10:30-11:15.
Dienas centrā “Līči”: pirmdienas, ceturtdienas plkst. 13:00-13:45.
Ulbrokā un Līčos nodarbības notiks treneres Brigitas Krievas vadībā.
Dienas centrā “Cekule” un “Saurieši” nodarbības būs iespējams apmeklēt sākot no augusta mēneša. Nodarbību grafiks tiks precizēts. Informācija par nodarbībām būs pieejama Stopiņu novada mājas lapā un būs zināma Dienas centru vadītājiem.

Nūjošanas nodarbībām var pieteikties jebkurš interesents. Nūjošanas nodarbības notiks visos Stopiņu novada Dienas centros (Ulbrokā, Sauriešos, Līčos, Cekulē, Upeslejās). Katrā Dienas centrā nūjošanas instruktores  Lindas Andrusas vadībā notiks 7 nodarbības. 
Pirmās nūjošanas nodarbības:

Dienas centrā “Ulbroka”: otrdienās un ceturtdienās plkst. 10:00 (1.06., 6.06., 8.06. un 13.06.)
Dienas centrā “Upeslejas”: trešdienās un piektdienās plkst. 10:00 (31.05., 2.06., 7.06. un 9.06.)
Pārējos Dienas centros nūjošanas nodarbību grafiks sekos vēlāk. Informāciju par nodarbībām būs pieejama Stopiņu novada mājas lapā un būs zināma arī Dienas centru vadītājiem.
Nūjas nodarbībām tiks nodrošinātas!
 
Nodarbībām jāpiesakās Dienas centros, sazinoties ar Dienas centru vadītājiem!
Dienas centrs “Ulbroka”: vadītāja Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398
Dienas centrs “Upeslejas”: vadītāja Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 679569397
Dienas centrs “Saurieši”: vadītāja Aija Šibajeva dc.sauriesi@stopini.lv, 29479166
Dienas centrs “Līči”: vadītāja Zanda Pelša dc.lici@stopini.lv, 29902598
Dienas centrs “Cekule”: vadītāja Olga Osipova dc.cekule@stopini.lv, 28317417

 

19.  un 26. maijā projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros notika nodarbības skolēniem par veselīgu uzturu.

Nodarbības par veselīgu uzturu notika Ulbrokas vidusskolas un Stopiņu pamatskolas 4.-5. klases skolēniem. 

Divu nodarbību laikā skolēni uzzināja par to, kā uzturs spēj ietekmēt cilvēka veselību. Skolēniem tika sniegta informācija par nepieciešamo šķidruma daudzumu, veselīgiem un neveselīgiem produktiem, kā arī par produktu daudzumu, kas dienā būtu jāapēd, lai uzņemtu visas organismam vajadzīgās uzturvielas. 
Skolēniem pašiem bija iespēja uzzināt par cukura saturu dažādos produktos un veidot savu veselīgu uztura šķīvi. 

Nodarbības vadīja sertificēta uztura speciāliste un Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas pārstāve Gita Ignace.

Nodarbības par uzturu skolēniem turpināsies rudenī. Rudenī paredzētas  nodarbības arī skolēnu vecākiem par veselīgu ēšanas paradumu attīstību ģimenē.

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja
(29.05.2017.)

Notikušas pirmās nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

16. maijā projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros ir notikušas pirmās nodarbības skolēniem par emocionālo un reproduktīvo veselību Stopiņu pamatskolā.

Stopiņu pamatskolā 5. klasei notika nodarbība par emocionālo veselību “Iecietības stundiņa”, ko vadīja “Centra Dardedze” programmas “Drosme draudzēties” vadītāja Ilze Zariņa. Nodarbībā interaktīvā un bērniem viegli uztveramā veidā notika teatrāls monologs, diskusija un dažādas aktivitātes ar mērķi izglītot par vienaudžu savstarpējās vardarbības jeb mobinga cēloņiem un sekām, kā arī veidiem, kā mobingu izbeigt. 

Šajā mācību gadā nākamā nodarbība ir paredzēta 18. maijā Ulbrokas vidusskolā.

7.-8. klasēm notiks pirmās 2 nodarbības par seksuālo un reproduktīvo veselību, ko vadīs Stopiņu ambulances darbinieki - Upesleju doktorāta ģimenes ārsts Ritvars Ziedonis un Stopiņu ambulances ginekoloģe Anita Spakovica. Nodarbības notiks atsevišķi zēniem un meitenēm. Pirmajās divās nodarbībās ārsti runās par tēmām: pubertāte un higiēna; dažāda veida fiziskās aktivitātes pusaudžiem - to fizioloģiskā un psiholoģiskā nozīme. Pavisam paredzēts 4 nodarbību cikls. Nākamās 2 nodarbības, kurās ārsti runās par seksualitāti, sekstingu un drošu internetu, Stopiņu pamatoskolā notiks 23. maijā. Līdz 2017. gada decembrim ārsti nodrošinās vēl 3 nodarbību ciklus.

19.  maijā Ulbrokas vidusskolas un 26. maijā  Stopiņu pamatskolas 4. klases skolēnus apmeklēs un stāstīs par veselīgu uzturu sertificēta uztura speciāliste Gita Ignace, kas pārstāvēs Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociāciju.

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja
(17.05.2017.)

 

Veselības veicināšanas projekts

2017. gada 30. martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja projektu 9.2.4.2/16/I/014 “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”, kura mērķis ir veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu paplašināšana novada iedzīvotājiem.

Projekta finansējums 108381 EUR apmērā ir 100% no Eiropas fonda. Tas paredz daudzveidīgu veselības veicināšanas un slimību primārās profilakses programmu, tai skaitā informatīvās lekcijas un praktiskas nodarbības, kā nūjošana, baseina apmeklējums, vingrošana, u.c.

Projektā iesaistīti dažāda vecuma iedzīvotāji, īpaša vērība tiks pievērsta personām ar trūcīgo un maznodrošināto statusu, novada senioriem un jaunām māmiņām ar bērniem līdz 1 gada vecumam. Jaunām māmiņām būs iespēja pieteikties uz speciālām fizioterapijas grupu nodarbībām un uztura speciālista konsultācijām. 

Bērniem 6 gadu vecumā un 4.klasē tiks sniegta informācija par dažādiem veselīga uztura aspektiem. 2.klases skolēni uzzinās risinājumus problēmām kas parasti ir aktuālas viņu vecumā (garīgās/emocionālās veselības jautājumi, informācija par pozitīvām, draudzīgām, iecietīgām un cieņas pilnām savstarpējām attiecībām un uzvedību). 4.klases skolēniem paredzētas nodarbības par viņu vecumā bieži izplatīto atstumtību. Savukārt 7.klases pusaudžiem būs iespēja atklāti runāt par seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas jautājumiem.

Pusaudžiem 15-17 gadu vecumā no Stopiņu novada izglītības iestādēm tiks organizēta dienas nometne, kurā vairākas nodarbības paredzētas primārās profilakses pasākumi.

Ikviens novada iedzīvotājs varēs saņemt veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumus Veselības dienas pasākumā.

Projekts sāksies 2017.gada maijā un turpināsies līdz 2019.gada decembrim.

(20.04.2017.)

Atpakaļ