2 item(s)

$79.00

Veselības veicināšanas projekts

 

 

Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi. Projekta darba plāns 2017. gadam.

Veselības veicinānas projeta BEZMAKSAS aktivitātes jūlijā

  • Turpinās vingrošanas nodarbības senioriem Dienas centrā “Ulbroka” pirmdienās un ceturtdienās  plkst. 10:00 un Dienas Centrā “Līči” plkst. 12:30
  • Turpinās nūjošanas nodarbības instruktora vadībā visiem interesentiem Dienas centrā “Ulbroka” otrdienās (4.07. un 11.07.) plkst. 19:00; Dienas centrā “Upeslejas”  trešdienās (5.07., 12.07. un 19.07.)  plkst. 19:00
  • Sporta dienas pasākums 22. jūlijā plkst. 10:00-17:00 pie Ulbrokas ezera
Jūlijā notiek pieteikšanās:
 
1) vingrošanas nodarbībām jaunajām māmiņām Dienas centrā “Ulbroka”  (trešdienās plkst. 10:30) un Dienas centrā “Upeslejas” (otrdienās plkst. 10:30). Nodarbības sāksies no 1.augusta.  Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Vija Tračuma. Nodarbībām var pieteikties, sazinoties ar attiecīgo Dienas centru.
 
2) fizisko aktivitāšu nodarbībām pieaugušajiem svara korekcijai Ulbrokas pelbaseinā trenera vadībā. Tiek komplektētas 2 grupas (rīta un vakara grupa). 1., 4, 22. un 25. augustā  plkst. 10:00-11:00 (1. grupa) vai plkst. 17:00-18:00 (2. grupa). Nodarbībām jāpiesakās sazinoties ar peldbaseina treneri Mariju  tālr. Nr.  25957272. līdz 28. jūlijam no  plkst. 10:00 līdz plkst. 20:00.
 
3) vingrošanas nodarbībām senioriem Dienas centrā “Saurieši” un Dienas centrā “Cekule”. Nodarbības 2 reizes nedēļā pirmdienās un ceturtdienās (plkst. 17:00 Sauriešos un plkst. 18:30 Cekulē). Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Evija Frolova. Nodarbību sākums 3.08. Nodarbībām var pieteikties, sazinoties ar attiecīgo Dienas centru.
 
(29.06.2017.)

 

   

Veselības veicināšas projekta ietvaros notika pirmās veselīga uztura nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs

Veselības veicināšas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros, notika pirmās veselīga uztura nodarbības pirmsskolas izglītības iestādēs. Jūnijā notika divu nodarbību cikls bērniem vecumā no 5-6 gadiem divās pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) - Stopiņu pamatskolas PII un PII “Pienenīte”. 

Nodarbību laikā sertificēts uztura speciālists bērnu vecumam atbilstošā veidā izskaidroja uztura piramīdas principus. Sniedza informāciju par šķidruma uzņemšanu, piena produktu nozīmi kaulu un zobu veselībai, kā arī par našķu un saldumu nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Bērniem bija iespēja pašiem veidot gan uztura piramīdu, gan savu veselīgā uztura šķīvi. Nodarbības vadīja sertificētas Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas sertificētas uztura speciālistes Gita Ignace un Svetlana Aleksejeva.

Nodarbību cikla ietvaros ir paredzētas arī veselīga uztura lekcijas vecākiem. Pirmā lekcija notika Stopiņu pamatskolas PII.  2017. gada rudenī nodarbības gan vecākiem, gan bērniem turpināsies. Ceram uz vecāku atsaucību, jo bērna uztura paradumi ir atkarīgi no uztura, kādu izvēlas ģimene! Lekcijas notiek pirmsskolas izglītības iestādē bez maksas. Uzturs ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē bērna veselību, augšanu un attīstību!

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja

(21.06.2017.)

 

Uzturs ir trešais neatkarīgais faktors aiz fiziskās aktivitātes un sēdus stāvoklī pavadītā laika, kas būtiski ietekmē saslimstību ar neinfekciozām slimībām (piemēram, sirds un asinsvadu slimības, 2. tipa cukura diabēts, onkoloģiskās slimības). Veselību negatīvi ietekmē kā uzturvielu nepietiekamība, tā uzturvielu pārmērība. Palielināta enerģijas uzņemšana un fiziskās aktivitātes trūkums veicina liekā svara un aptaukošanās attīstību, kas ir viens no nozīmīgākajiem cukura diabēta un citu neinfekciozo slimību riska faktoriem.
(Izmantotā informācija: WHO/Europe “Nutrition”, Valsts sporta medicīnas centrs “Fiziskās aktivitātes receptes izrakstīšana ģimenes ārsta praksē, 2014,)

Veselības veicināšas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros Stopiņu novada iedzīvotājiem tiek piedāvātas BEZMAKSAS veselīga uztura nodarbības senioriem (>54 gadiem).

Veselīga uztura nodarbības varēs apmeklēt jūnijā visos Stopiņa novada Dienas centros.
1. 8. jūnijā plkst. 16:00-18:00 Dienas centrs “Ulbroka”
2. 15.  jūnijā plkst. 13:00-15:00 Dienas centrs “Saurieši”
3. 27.  jūnijā plkst. 17:00-19:00 Dienas centrs “Upeslejas”
4. 29.  jūnijā plkst. 14:00-16:00 Dienas centrs “ Līči”
5. 30.  jūnijā plkst. 16:00-18:00 Dienas centrs “Cekule”

Nodarbību laikā būs iespēja uzzināt par:
- ar vecumu saistītām organisma izmaiņām;
-  uzturu kā vienu no veselību un svaru ietekmējošiem faktoriem; 
- veselīga uztura pamatprincipiem  un nozīmi veselības uzlabošanā; 
- ūdeni un citiem dzērieniem. 

Praktiskajā nodarbības daļā tiks analizēts dažādu produktu sastāvs un sniegti praktiski padomi ikdienas ēdienkartes plānošanai.

Veselīga uztura nodarbības nodrošinās Latvijas Diētas un Uzturas Speciālistu Asociācijas sertificēti uztura speciālisti.

Nodarbībām jāpiesakās Dienas centros, sazinoties ar Dienas centru vadītājiem!
Dienas centrs “Ulbroka”: vadītāja Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398
Dienas centrs “Upeslejas”: vadītāja Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 679569397
Dienas centrs “Saurieši”: vadītāja Aija Šibajeva dc.sauriesi@stopini.lv, 29479166
Dienas centrs “Līči”: vadītāja Zanda Pelša dc.lici@stopini.lv, 29902598
Dienas centrs “Cekule”: vadītāja Olga Osipova dc.cekule@stopini.lv, 28317417

 

 

Cilvēka ķermenis ir radīts kustībām un regulāras fiziskās aktivitātes nepieciešamas, lai tas spētu pienācīgi funkcionēt. Fizisko aktivitāšu rezultātā uzlabojas ikviena cilvēka veselības stāvoklis neatkarīgi no viņa vecuma, dzimumam, auguma parametriem un spējām.
Epidemioloģiskie pētījumi pierāda, ka fizisko aktivitāšu trūkums par 15-20% palielina risku saslimt ar koronārām sirds slimībām, 2.tipa cukura diabētu, resnās zarnas vēzi, krūts vēzi, kā arī veicina gūžas kaulu lūzumus gados vecākiem cilvēkiem. 
Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt novērst un samazināt aptaukošanos un uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Tāpat tās var uzlabot psiholoģisko labsajūtu un samazināt stresu un nemieru, depresiju, uzlabot miega kvalitāti. Īpaši gados vecākiem cilvēkiem samazinās kritienu gadījumu skaits un uzlabojas kognitīvās funkcijas.
Fizisko aktivitāšu trūkums tiek atzīts kā viens no galvenajiem patstāvīgiem riska faktoriem hronisku neinfekcijas slimību attīstībā, kas izraisa aptuveni 3,5% dažāda veida slimības un līdz pat 10% nāves gadījumu Eiropā.
(Izmantotā infromācija: Slimību profilakses un kontroles centrs “Kas jāzina par fiziskajām aktivitātēm” www.spkc.gov.lv, World Health Organisation/    Europe “Physical activity”)

Veselības veicināšas projekta (“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014.) ietvaros Stopiņu novada iedzīvotājiem tiek piedāvātas BEZMAKSAS nūjošanas un vingrošanas nodarbības.

Vingrošanas nodarbības var apmeklēt cilvēki, sākot no 54 gadu vecuma. Vingrošanas nodarbības notiks Ulbrokā, Līčos, Cekulē un Sauriešos. 

Vingrošanas nodarbību grafiks no 1. jūnija
Dienas centrā “Ulbroka”: pirmdienas, ceturtdienas plkst. 10:30-11:15.
Dienas centrā “Līči”: pirmdienas, ceturtdienas plkst. 13:00-13:45.
Ulbrokā un Līčos nodarbības notiks treneres Brigitas Krievas vadībā.
Dienas centrā “Cekule” un “Saurieši” nodarbības būs iespējams apmeklēt sākot no augusta mēneša. Nodarbību grafiks tiks precizēts. Informācija par nodarbībām būs pieejama Stopiņu novada mājas lapā un būs zināma Dienas centru vadītājiem.

Nūjošanas nodarbībām var pieteikties jebkurš interesents. Nūjošanas nodarbības notiks visos Stopiņu novada Dienas centros (Ulbrokā, Sauriešos, Līčos, Cekulē, Upeslejās). Katrā Dienas centrā nūjošanas instruktores  Lindas Andrusas vadībā notiks 7 nodarbības. 
Pirmās nūjošanas nodarbības:

Dienas centrā “Ulbroka”: otrdienās un ceturtdienās plkst. 10:00 (1.06., 6.06., 8.06. un 13.06.)
Dienas centrā “Upeslejas”: trešdienās un piektdienās plkst. 10:00 (31.05., 2.06., 7.06. un 9.06.)
Pārējos Dienas centros nūjošanas nodarbību grafiks sekos vēlāk. Informāciju par nodarbībām būs pieejama Stopiņu novada mājas lapā un būs zināma arī Dienas centru vadītājiem.
Nūjas nodarbībām tiks nodrošinātas!
 
Nodarbībām jāpiesakās Dienas centros, sazinoties ar Dienas centru vadītājiem!
Dienas centrs “Ulbroka”: vadītāja Anda Višķere aviskere@tvnet.lv, 28373398
Dienas centrs “Upeslejas”: vadītāja Sandra Brikša dc.upeslejas@stopini.lv, 679569397
Dienas centrs “Saurieši”: vadītāja Aija Šibajeva dc.sauriesi@stopini.lv, 29479166
Dienas centrs “Līči”: vadītāja Zanda Pelša dc.lici@stopini.lv, 29902598
Dienas centrs “Cekule”: vadītāja Olga Osipova dc.cekule@stopini.lv, 28317417

 

19.  un 26. maijā projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros notika nodarbības skolēniem par veselīgu uzturu.

Nodarbības par veselīgu uzturu notika Ulbrokas vidusskolas un Stopiņu pamatskolas 4.-5. klases skolēniem. 

Divu nodarbību laikā skolēni uzzināja par to, kā uzturs spēj ietekmēt cilvēka veselību. Skolēniem tika sniegta informācija par nepieciešamo šķidruma daudzumu, veselīgiem un neveselīgiem produktiem, kā arī par produktu daudzumu, kas dienā būtu jāapēd, lai uzņemtu visas organismam vajadzīgās uzturvielas. 
Skolēniem pašiem bija iespēja uzzināt par cukura saturu dažādos produktos un veidot savu veselīgu uztura šķīvi. 

Nodarbības vadīja sertificēta uztura speciāliste un Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas pārstāve Gita Ignace.

Nodarbības par uzturu skolēniem turpināsies rudenī. Rudenī paredzētas  nodarbības arī skolēnu vecākiem par veselīgu ēšanas paradumu attīstību ģimenē.

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja
(29.05.2017.)

Notikušas pirmās nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

16. maijā projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” NR.9.2.4.2/16/I/014. ietvaros ir notikušas pirmās nodarbības skolēniem par emocionālo un reproduktīvo veselību Stopiņu pamatskolā.

Stopiņu pamatskolā 5. klasei notika nodarbība par emocionālo veselību “Iecietības stundiņa”, ko vadīja “Centra Dardedze” programmas “Drosme draudzēties” vadītāja Ilze Zariņa. Nodarbībā interaktīvā un bērniem viegli uztveramā veidā notika teatrāls monologs, diskusija un dažādas aktivitātes ar mērķi izglītot par vienaudžu savstarpējās vardarbības jeb mobinga cēloņiem un sekām, kā arī veidiem, kā mobingu izbeigt. 

Šajā mācību gadā nākamā nodarbība ir paredzēta 18. maijā Ulbrokas vidusskolā.

7.-8. klasēm notiks pirmās 2 nodarbības par seksuālo un reproduktīvo veselību, ko vadīs Stopiņu ambulances darbinieki - Upesleju doktorāta ģimenes ārsts Ritvars Ziedonis un Stopiņu ambulances ginekoloģe Anita Spakovica. Nodarbības notiks atsevišķi zēniem un meitenēm. Pirmajās divās nodarbībās ārsti runās par tēmām: pubertāte un higiēna; dažāda veida fiziskās aktivitātes pusaudžiem - to fizioloģiskā un psiholoģiskā nozīme. Pavisam paredzēts 4 nodarbību cikls. Nākamās 2 nodarbības, kurās ārsti runās par seksualitāti, sekstingu un drošu internetu, Stopiņu pamatoskolā notiks 23. maijā. Līdz 2017. gada decembrim ārsti nodrošinās vēl 3 nodarbību ciklus.

19.  maijā Ulbrokas vidusskolas un 26. maijā  Stopiņu pamatskolas 4. klases skolēnus apmeklēs un stāstīs par veselīgu uzturu sertificēta uztura speciāliste Gita Ignace, kas pārstāvēs Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociāciju.

Informāciju sagatavoja Jeļena Pavlova, 
“Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” projekta vadītāja
(17.05.2017.)

 

Veselības veicināšanas projekts

2017. gada 30. martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja projektu 9.2.4.2/16/I/014 “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”, kura mērķis ir veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu paplašināšana novada iedzīvotājiem.

Projekta finansējums 108381 EUR apmērā ir 100% no Eiropas fonda. Tas paredz daudzveidīgu veselības veicināšanas un slimību primārās profilakses programmu, tai skaitā informatīvās lekcijas un praktiskas nodarbības, kā nūjošana, baseina apmeklējums, vingrošana, u.c.

Projektā iesaistīti dažāda vecuma iedzīvotāji, īpaša vērība tiks pievērsta personām ar trūcīgo un maznodrošināto statusu, novada senioriem un jaunām māmiņām ar bērniem līdz 1 gada vecumam. Jaunām māmiņām būs iespēja pieteikties uz speciālām fizioterapijas grupu nodarbībām un uztura speciālista konsultācijām. 

Bērniem 6 gadu vecumā un 4.klasē tiks sniegta informācija par dažādiem veselīga uztura aspektiem. 2.klases skolēni uzzinās risinājumus problēmām kas parasti ir aktuālas viņu vecumā (garīgās/emocionālās veselības jautājumi, informācija par pozitīvām, draudzīgām, iecietīgām un cieņas pilnām savstarpējām attiecībām un uzvedību). 4.klases skolēniem paredzētas nodarbības par viņu vecumā bieži izplatīto atstumtību. Savukārt 7.klases pusaudžiem būs iespēja atklāti runāt par seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas jautājumiem.

Pusaudžiem 15-17 gadu vecumā no Stopiņu novada izglītības iestādēm tiks organizēta dienas nometne, kurā vairākas nodarbības paredzētas primārās profilakses pasākumi.

Ikviens novada iedzīvotājs varēs saņemt veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumus Veselības dienas pasākumā.

Projekts sāksies 2017.gada maijā un turpināsies līdz 2019.gada decembrim.

(20.04.2017.)

Atpakaļ