2 item(s)

$79.00

Stopiņu novadam 130

 

Lai palielinātu Svētku programmu - uzklikšķini uz attēla.  Izdrukāt Svētku programmu var ŠEIT.

 

 

Uzklišķini uz attēla, lai palielinātu.

 

Jaunieši strādā pie idejām Stopiņu novada identitātei 

No 26. līdz 30. jūnijam Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā norisinājās jauno mākslinieku rezidence, kuras laikā skolas absolventi strādāja pie dāvanas, ko šogad varētu pasniegt Stopiņiem 130 gadu jubilejā.

Stopiņu novada jaunie talanti – deviņi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventi, kas turpinājuši savu izglītību vidējā un augstākā profesionālā mākslas izglītības līmenī, strādāja pie mākslas projekta, domājot par Stopiņu novada vēsturi, tagadni un attīstību. 

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece mācību darbā Santa Podgaiska atklāj, ka “pēdējos gados novada dome ir vairākkārt aicinājusi skolēnus veidot novadam vides objektus, kas “uzrunātu” sabiedrību. Mākslas darbu radīšanai ļoti svarīgs ir saturs, tāpēc sākotnēji, pirms absolventu uzrunāšanas, bija tik svarīgi vispirms runāt ar iedzīvotājiem, lai saprastu, kas mūs visus vieno un kas mums ir svarīgs”.

“Man tā bija goda lieta, esmu  šeit pavadījis visu bērnību, te dzīvo mana vecmāmiņa un viņai ir bijusi liela nozīme manas novada izjūtas veidošanā,” par motivāciju iesaistīties stāsta Viesturs Reinis, kurš, pašlaik studē Vides mākslu Latvijas Mākals akadēmijā.

“Es dzīvoju Sauriešos, pie karjera, un tā man ir ļoti mīļa vieta. Kādu laiku atpakaļ man bija sapnis – pašai savām acīm ieraudzīt dzīvu vali. Pēc kāda laika es šo vēlmi arī realizēju, bet ar to viss nebeidzās. Reiz miegā sapņojot, es redzēju, ka valis ir iemitinājies mūsu karjerā. Pamostoties es sapratu, ka gribu to realizēt dzīvē. Šī ir mana iespēja to izdarīt. Pārējais lai paliek intrigai,” noslēpumaina ir viena no rezidences dalībniecēm Valērija Gavričeva, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātņu un lietišķās ķīmijas fakultātes studente.

Jaunieši nedēļas laikā ir paspējuši ne vien vienoties par kopēju, dažādām paaudzēm saistošu un vienlaikus gan izzinošu, gan mazliet rotaļīgu konceptu, bet arī izveidojuši pirmos vizuālos maketus, kurus klātienē apskatīt un pārrunāt varēs Stopiņu novada jubilejas nedēļā no 21. līdz 26. augustam.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām un Stopiņu 130 gadu jubilejai, aktuāls kļuvis jautājums par Stopiņu novada identitāti, kuras apzināšanai un attīstīšanai 2017. gadā tika veltītas vairākas aktivitātes.

Februārī Stopiņu novada Jauniešu dome organizēja fotokonkursu “Es mīlu Stopiņus”, kur, lai rosinātu novada iedzīvotāju un viesu patriotismu un radošo garu, ikviens tika aicināts ievietot tīmekļa vietnē Facebook pašu uzņemtus fotoattēlus. Fotokonkursa noslēgumā arī atklāta fotoizstāde, kas skatāmā un taustāmā veidā apceļojusi jau teju visu novadu.

Paralēli foto “like-ošanai” un “share-ošanai” Stopiņu novada dome organizēja iedzīvotāju aptauju “Ar ko Stopiņu novads var lepoties Latvijas saimē?”. Apkopojot apmēram 50 stopiņiešu izteiktos viedokļus, par novada lepnumu izvirzīja dabas tuvums, Stopiņu kultūrvēsturiskās vietas, piemēram Līgo parku, un iedzīvotājus, galvenokārt mūsu laikabiedrus, kas godprātīgi un ar entuziasmu dara savu ikdienas darbu skolās, medicīnas un kultūras iestādēs.

Marta beigās tika rīkota kopdarba sesija “Ideju forums Stopiņi 130, Latvija 100”, kurā par Stopiņu novada identitāti un iespējām iesaistīt sabiedrību diskutēja izglītības, kultūras un citu nozaru pārstāvji, kas aktīvi iesaistās novada sabiedriskās dzīves veidošanā.

Lai iepriekš apkopotās idejas iegūtu pavisam reālu formu un saturu, biedrība  “Stopiņu novada jaunieši” sadarbībā ar Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolu ciemojās novada dienas centros. Ulbrokas, Līču, Sauriešu, Upesleju un Cekules iedzīvotāji strādājot darba grupās, būvēja uz vērtībām balstītu Stopiņu novada identitātes “māju”. Pēc iedzīvotāju domām, svarīgākās vērtības ir veselība, drošība, miers, attīstība, radošums, zināšanas, atbildība, cieņa, lepnums un draudzība.

Raksta autore: Rasa Feldmane

Vairāk foto ŠEIT.

(30.06.2017.)

 

2017. gada 28. maijā Līgo parkā tika prezentēts Stopiņu novada tautastērps – dāvana novadam 130 gadu jubilejā.


Tautastērpa prezentācijas fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novadam-savs-tautasterps-411 

Atsaucoties mūsu novadnieka, tēlnieka Ulda Sterģa idejai, 2016. gadā, tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” profesionālā vadībā, tika uzsākta Stopiņu novada tautastērpa radīšana. Brunču krāsu salikums izvēlēts novada iedzīvotāju aptaujā. 

Tautastērpa kompozīcijas veidotāja ir tekstilmāksliniece, TLMS “Ulbroka” vadītāja Ārija Vītoliņa, tautastērpa lakatu auda TLMS “Ulbroka” tautas daiļamata meistare Zenta Berga, bet sievas un vīra jostas darināja TLMS “Ulbroka” tautas daiļamata meistare Baiba Kurzemniece. Novada iedzīvotāji no četriem piedāvātajiem brunču krāsu salikumiem izvēlējās TLMS “Ulbroka” dalībnieces Ingas Putānes veidoto.

Stopiņu novada dome izsaka pateicību visiem, kas piedalījās tautastērpa tapšanā  - no idejas līdz skaistiem tērpiem! Tagad Stopiņu novadam ir jauna rota un novada tautastērps piepulcējas Latvijas novadu goda tērpu saimei. 

Plašākās apraksts par Stopiņu novada tautastērpu lasāms: http://stopini.lv/lv/novads/stopinu-novada-tautasterps 

 

 

 

Dzimtajās mājās atklāta piemiņas plāksne dzejniekam Pēteram Brūverim

 

2017. gada 24. aprīlis, “Kalēji”, Līči, Stopiņu novads, mājvietā, kurā dzimis un dzīvojis izcils dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūveris (1957-2011), pulcējās Latvijā iemīļoti literāti, rakstnieki, mūziķi, un dzejnieka dzīves un darba līdzgaitnieki, kaimiņi un novadnieki. 

Šajā dienā dzejniekam apritētu 60 gadi. Godinot dzejnieka piemiņu, viņa dzimtajās mājās Stopiņu novada pašvaldība atklāja piemiņas plāksni. 

Dzejnieka mājas pēdējos gados ir kļuvušas par Stopiņu novada kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. No 2015. gada šeit noris Stopiņu novada Dzejas dienas, bet jau no 2014. gada, Bibliotēku nedēļā aprīļa beigās, šeit notiek bibliotekāru talka, kas pulcē esošos un bijušos bibliotēkārus, kuri dzīvo novadā.

Indra Brūvere-Daruliene, dzejnieka meita, kura ar ģimeni šobrīd dzīvo tēva mājās, lasīja dzejoli par mājām “Kalēji” un melno strazdu, kas šeit mīt arvien. Šajās dzejas rindās P.Brūveris ļoti dzīvi un krāšņi ir izteicis māju būtību. 

Inguna Cepīte, apgāda “Pētergailis” vadītāja, atceroties savstarpējo sadarbību ar dzejnieku, bija priecīga, ka šodien meitas Indra un Zane turpina tēva aizsākto literāro ceļu.

Inese Zandere aicināja visus iegriezties Nacionālajā bibliotēkā, kur no maija vidus būs skatāma izstāde veltīta Pēteram Brūverim.

Pētera Brūvera literārajai darbībai veltīta izstāde aprīlī bija skatāma Ulbrokas bibliotēkā: http://stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/izstades/papira-lapu-celojums 

Pēc svinīgā pasākuma viesi devās uz dzejnieka atdusas vietu Ulbrokas Meža kapos, lai ar klusuma brīdi un ziediem godinātu dzejnieka piemiņu.

Vēlamies izteikt lielu pateicību Pētera Brūvera ģimenei, īpaši dzejnieka mātei Vijai Brūverei un meitai Indrai Brūverei-Darulienei par atbalstu idejai par plāksnes uzstādīšanu un par iespēju mājās “Kalēji” organizēt literāri-muzikālus pasākumus un radošas tikšanās. 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/peteram-bruverim-60-370 

Stopiņu novada dome

(25.04.2017.)

 

Gatavojoties godam sagaidīt Stopiņu novada 130. jubileju 2017. gadā, ir uzsākta dokumentālās filmas „Stopiņu novada laika zīmes” uzņemšana, kurā būs vērojami Stopiņu novadā notiekošie pasākumi gada ritumā. Filmas prezentācija plānota 2018. gadā, kā viena no Stopiņu novada dāvanām Latvijai, simtgadi sagaidot. 

Šā gada marta beigās organizējām semināru “Stopiņiem-130; Latvijai-100”, kurā izstrādājām dažādas radošas idejas, un kā turpinājums, vasarā notiks radošais plenērs ar mērķi - Latvijas simtgadei veltīta vides objekta skices izstrāde. 

Atsaucoties mūsu novadnieka, tēlnieka Ulda Sterģa idejai, 2016. gadā, tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” profesionālā vadībā, uzsākām Stopiņu novada tautastērpa radīšanu. Krāsu izvēlē novada brunčiem iesaistījām novada iedzīvotājus – ar balsojumu tika izvēlēts vēlamākais krāsu salikums. Šogad, Līgo svētkos, pirmo reizi būs iespēja ieraudzīt Stopiņu novada tautas tērpu. 

2017.gadā novadā norisinās dažādas akcijas – „Es mīlu Latviju”, „Es mīlu Stopiņus”, „Mans novēlējums Latvijai”, „Mans novēlējums Stopiņiem”. 

Ir tapis jauns informatīvs buklets – “Stopiņu novads – cauri gadsimtiem vijoties” ar ieskatu novada vēsturē un attīstībā.

2017. gada 25. augustā notiks Stopiņu novada 130. jubilejai un Latvijas 100-gadei veltīts  pirmatskaņojums - komponista Māra Lasmaņa jaundarbs „Ezera mistērija” ar mūsu novadnieka – dzejnieka Pētera Brūvera dzeju. 2017. gadā P.Brūverim būtu apritējuši 60 gadi, un “Ezera mistērija” ir veltījums dzejnieka piemiņai. 2017. gada 24. aprīlī  - dzejnieka P. Brūvera 60. dzimšanas dienā, viņa dzimtajās mājās atklāta piemiņas plāksne. 

Informāciju sagatavoja Inta Kalniņa, 
Ulbrokas kultūras nama vadītāja
(20.04.2017.)

 

30. martā Stopiņu novadā notiks IDEJU FORUMS - STOPIŅI 130, LATVIJAI 100

Sagaidot Stopiņu novada 130. jubileju 2017. gadā un Latvijas valsts 100-gadi 2018. gadā ir plānots īstenot virkni pasākumu mākslas un kultūras jomā, tāpēc, ir nepieciešama kopīgas sadarbības platforma - esošo ideju un inciatīvu apzināšana un spēcināšana, pievienojot jaunas, apkopojot pieejamos resursus, izvirzot sasniedzamos mērķus un izmērāmos rezultātus.

Ņemot vērā profesionāļu - novada iestāžu vadītāju un kultūras un izglītības darbinieku, aktīvu novada iedzīvotāju iniciatīvu dzīves kvalitātes, kultūras pieejamības un iedzīvotāju iesaistes uzlabošanai Stopiņu novadā, Ulbrokas kultūras namā šā gada 30.martā no plkst. 10:00-14:00 tiek organizēta kopdarba sesija - „Ideju formums Stopiņi 130, Latvija 100”.

Izmantojot pakalpojumu dizaina metodoloģiju, ar sistematizētu darbu grupās tiks identificētas esošās idejas un iniciatīvas, veidoti jauni produkti vai pakalpojumi un identificēti tālākās rīcības soļi. Šāda pieeja ļauj izveidot produktu (notikumu, pasākumu) vai pakalpojumu, balstoties dažādu mērķauditorijas grupu (iedzīvotāji, darbinieki, tūristi) vajadzībās un vēlmēs, ņemot vērā konkurējošos un līdzvērtīgos produktus, lai radītu savu, unikālo un raksturīgo, kuru kopīgiem spēkiem un resursiem arī īstenot. Šāda inciatīva arīdzan palīdzēs izveidot vērtīgu, pielietojamu un pieredzamu Stopiņu novada zīmolu. 

Darba sesija: 
• Ievads, uzdevuma definēšana, metožu skaidrojums. 
• Darbs pie pakalpojuma satura un idejas izstrādes.
• Darbs pie pakalpojuma īstenošanas, ieviešanas un komunikācijas plāna.
• Ideju novērtēšana, apvienošana, tālāko soļu identifikācija. 

Semināru vadīs stratēģiskā mārketinga un komunikācijas speciāliste Liene Kupča. 

Aicinām ikvienu Stopiņu novadā dzīvojošu, strādājošu piedalīties ideju forumā.

Ideju forumu organizē Stopiņu novada pašvaldība. Pieteikšanās līdz 29. martam, rakstot uz e-pastu: ilze.klavina@stopini.lv, tālr. 27757387.

Stopiņu novada dome

(20.03.2017.)

 

Izstrādāts “Stopiņu novadam 130” svētku logo

2017. gads Stopiņu novadā aizritēs 130. gadskārtas svētku zīmē.
Skaisti svētki izdodas tad, ja tiem laikus sāk gatavoties. Mēs to darām. 2016. gada sākumā uzrunājām iedzīvotājus piedalīties Stopiņu novada tautas tērpa krāsu gammas izvēlē, lai varētu uzsākt tautas tērpa gatavošanu. Visa gada garumā strādājam pie svētku programmas un svētku gada logo.

Svētku logo izstrādes tradīciju aizsākām pirms sešiem gadiem, gatavojoties Stopiņu novada 125. gadu jubilejai. Toreiz bija uzsākta Stopiņu novada jostas aušana un, iedvesmojoties no tās, mākslinieks, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas pedagogs, Rolands Vēgners svētku logo iekļāva jostas fragmentu – mūsu novadam raksturīgo ģeogrāfisko kontūru – bruņurupuci.


 
Izstrādājot 130. gadu svētku logo, turpinājām labo sadarbību ar mākslinieku Rolandu Vēgneru. Šoreiz mākslinieks iedziļinājās nākamajā gadā plānotajās norisēs un svētku gada pasākumu caurvijošo stīgu saskatīja topošajā Stopiņu novada tautas tērpā. Iedvesmojoties no tautas tērpam izvēlētajām krāsām, kuru izvēlē – piedaloties aptaujā, savu sirdi ielikuši daudzi novada iedzīvotāji, ir tapis “Stopiņu novadam 130” svētku logo.


 
Krāsu ceļos satiekas mūsu novada 9 ciemi, mūsu novada dabas bagātības – meži, pļavas, upes un ezers, un mūsu iedzīvotāju enerģija un dzīvesprieks. “Stopiņu novadam 130” svēku logo simbolizē mūsu novada dinamisko attīstību un izaugsmi.

Paldies mūsu iedzīvotājiem par aktīvo līdzdarbību! Paldies māksliniekam Rolandam Vēgneram par “Stopiņu novadam 130” logo māksliniecisko izstrādi!

Stopiņu novada dome

(01.12.2016.)

 

2016. gada 20. aprīlī aicinājām novada iedzīvotājus piedalīties aptaujā, lai kopīgi darinātu Stopiņu novada tautas tērpu

Tuvojas Stopiņu novada 130 gadu jubileja, kuru svinēsim 2017. gadā. Ieklausoties un atbalstot novadā dzīvojošā mākslinieka Ulda Sterģa ideju izveidot Stopiņu novada tautas tērpu, mēs esam iecerējuši uzdāvināt to mūsu novadam jubilejā. Tautas tērpu darināt apņēmušās mūsu Tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” rokdarbnieces un audējas. TLMS  “Ulbroka”’ vadītāja Ārija Vītoliņa ir apkopojusi Vidzemes un Rīgas raksturīgās krāsas, tautas tērpu darināšanas un valkāšanas tradīcijas, vainagu un sievu galvas segu iespējamos variantus. Ir tapuši dažādi krāsu salikumi vertikālu svītru salikumam un rūtainiem  brunčiem. 

Tautas tērpa darināšanas procesā aicināsim iesaistīties novada iedzīvotājus, tā turpinot iedibināto tradīciju darinot novada 125 gadu jubilejas jostu, kuras tapšanā dalību ņēma ieinteresētie novada iedzīvotāji un viesi.

Lai realizētu brīnišķīgo ieceri par sava novada tautas tērpu, aicinājām iedzīvotājus balsot par sev tīkamāko krāsu salikumu un vestes krāsu, kurai ir jābūt vienai no brunču auduma svītru krāsām:

Aptauja notika no 2016. gada 20. aprīļa līdz 1. jūnijam. Balsot varēja elektroniski novada mājaslapā, izgriežot aptaujas anketu no “Tēvzemītes” un pie sekretāres balsošanas kastītē. Aptaujas rezultātā saņēmām 121 iedzīvotāja balsojumu. 

Pēc balsojuma rezultātiem, secinājām, ka no piedāvātājiem tautas tērpa brunču krāsu salikumiem visvairāk balsis ir ieguvis 3.variants, un kā vēlamākā vestes krāsa ir atzīta - zilā.

Paldies visiem par dalību aptaujā un novēlēsim TLMS “Ulbroka” audējām veiksmi un radošumu Stopiņu novada tautas tērpa darināšanā!

Stopiņu novada pašvaldība

(07.06.2016.)

 

Atpakaļ