2 item(s)

$79.00

Līgo parks

 

Līgo parks ir unikāla vieta Latvijas lauku kultūrainavā un īpaša vieta Stopiņu novadā. 1988. gadā sācies ar ideju, kur pulcēties un svinēt svētkus.

Līgo parks ir izveidojies par dabisku kultūrvēsturisku latviskā mantojuma saglabāšanas vietu un izziņas avotu. Pirmais parks pasaulē, kur pagodināti latvju raksti. Līgo dārzā apskatāmas 11 latvju rakstu zīmju akmens skulptūras, kuru autors ir mūsu novadnieks, tēlnieks Uldis Sterģis. Te arī dabiski augoši dižozoli un bērzu birzis. Brīvdabas estrāde ir lieliska vieta svētku svinēšanai un pasākumu rīkošanai.

Ideju par vietas izveidi Ulbrokā, kur iedzīvotājiem pulcēties un sivnēt Līgo svētkus, izloloja vietējie iedzīvotāji. Radis atbalstu idejas īstenošanai pie toreizējās kolhoza vadības un darbiniekiem, tēlnieks Uldis Sterģis un Biruta Zvaigznīte (kolhoza ekonomiste1980-to gadu beigās) aicināja iedzīvotājus kopīgiem spēkiem izveidot Līgo svētku svinēšanas laukumu. Iedzīvotāju atsaucība bija liela, katru mēnesi notika vairākas talkas. Estrādes plānošanai tika piesaistīts arhitekts Elmārs Orniņš.

Līgo parku pirmo reizi ielīgoja 1988.gada 23.jūnija vakarā. Līgotāji vispirms nolika līdzpaņemtos ziedus pie Līgo akmens un tikai tad devās līgot pie lielā ugunskura. Toreiz, 1988. gadā Līgo parks bija viens no tautas atmodas simboliem.

1992.gada vasarā Līgo parkā uzstādīja latvju rakstu zīmju akmeņus, autors tēlnieks Uldis Sterģis.

Rakstu zīmju akmeņi Līgo parkā. Autors - tēlnieks Uldis Sterģis.

Līgo parkā līdzās sadzīvo un papildina viens otru gan kultūrvēsturiskais mantojums, gan novada kultūras dzīves norise. Vasarā koncertdarbība un kultūras pasākumu norise pārceļas uz Līgo parku. Šeit ir plaša brīvdabas estrāde ar dabīgo dēļu skatuvi. Latvijas novadu sadziedāšanās, sadejošanās svētki, "Dziesma manam novadam", "Līgo parka lielais Vasaras festivāls", gadskārtu svētki - Lieldienas un Jāņi, teātra izrādes, un daudzi citi kultūras un atpūtas pasākumi  visu vasaru notiek Līgo parkā.

2013.gadā Līgo parkam apritēja 25 gadi. Par godu šim notikumam mākslinieks Rolands Vēgners bija izveidojis "Līgo 25" svētku logo, kas 2013.gadā rotāja Stopiņu novadu. "Līgo 25" logo attēlotā saule simbolizē mūsu dzīves ritumu. Krāsas, kas zaigo saules rakstos - saules ceļu dienas garumā, kas simboliski savijas arī ar cilvēka dzīves gājumu. Bordo krāsas mirdzums simbolizē mūsu tautas vienotību. Jubilejas gada ietvaros, pašvaldība organizēja konkursu novada skolēniem "Līgo parkam 25". Stopiņu novada pašvaldība bija sagatavojusi īpašu svētku programmu vasaras mēnešos, kas priecēja Līgo parka viesus. 

2014.gadā Līgo parkā mājvietu rada vēl viena tēlnieka Ulda Sterģa darināta latvju rakstu zīmes skulptūra laukakmenī – „Auseklīša zīme”.

Atpakaļ