2 item(s)

$79.00

Līgo parks

 

Līgo parks ir unikāla vieta Latvijas lauku kultūrainavā un īpaša vieta Stopiņu novadā. Izveidots 1988. gadā.

Līgo parks ir izveidojies par dabisku kultūrvēsturisku latviskā mantojuma saglabāšanas vietu un izziņas avotu. Pirmais parks pasaulē, kur pagodināti latvju raksti. Līgo dārzā apskatāmas 11 latvju rakstu zīmju akmens skulptūras, kuru autors ir mūsu novadnieks, tēlnieks Uldis Sterģis. Te arī dabiski augoši dižozoli un bērzu birzis. Brīvdabas estrāde ir lieliska vieta svētku svinēšanai un pasākumu rīkošanai.

Ideju par vietas izveidi Ulbrokā, kur iedzīvotājiem pulcēties un sivnēt Līgo svētkus, izloloja izloloja mūsu novadnieks, tēlnieks Uldis Sterģis. Radis atbalstu idejas īstenošanai pie toreizējās kolhoza vadības un darbiniekiem, tēlnieks Uldis Sterģis un Biruta Zvaigznīte (kolhoza ekonomiste1980-to gadu beigās) aicināja iedzīvotājus kopīgiem spēkiem izveidot Līgo svētku svinēšanas laukumu. Iedzīvotāju atsaucība bija liela, katru mēnesi notika vairākas talkas. Estrādes plānošanai tika piesaistīts arhitekts Elmārs Orniņš.

1998. gadā uzstādīja Līgo akmeni, autoceļa Ulbroka-Ogre malā. Netālu no Līgo parka estrādes uzstādīja pūdeli, autors – Gunārs Andersons, metālkalējs, toreiz strādājis sovhozā “Ulbroka”.

Līgo parku pirmo reizi ielīgoja 1988.gada 23.jūnija vakarā. Līgotāji vispirms nolika ziedus pie Līgo akmens un tikai tad devās līgot pie lielā ugunskura. Toreiz, 1988. gadā Līgo parks bija viens no tautas atmodas simboliem.

1989. gadā Līgo parkā uzbūvēta estrāde, vēlākos gados estrādei uzbūvēts jumts. 

1992. gada vasarā Līgo parkā uzstādīja pirmās latvju rakstu zīmju akmens skulptūras, šobrīd apskatāmas 11 skulptūras, autors - tēlnieks Uldis Sterģis.

Foto: Rakstu zīmju akmeņi Līgo parkā. Autors - tēlnieks Uldis Sterģis.

Apmeklējot Līgo parku, ir iespēja atpūsties skaistā dabas ainavā, smelties spēku ozolu un bērzu birzī, iepazīt latvju rakstus, kas skatāmi cilvēka auguma izmērā, piedzīvot Līgo vakaru pie lielā ugunskura. Vasaras sezonā Līgo parkā notiek deju un kora mūzikas koncerti, viesojas daudzi Latvijā un ārvalstīs pazīstami mūziķi un grupas, notiek brīvdabas teātra izrādes un festivāli.

2013.gadā Līgo parkam apritēja 25 gadi. Par godu šim notikumam mākslinieks Rolands Vēgners bija izveidojis "Līgo 25" svētku logo, kas 2013.gadā rotāja Stopiņu novadu. "Līgo 25" logo attēlotā saule simbolizē mūsu dzīves ritumu. Krāsas, kas zaigo saules rakstos - saules ceļu dienas garumā, kas simboliski savijas arī ar cilvēka dzīves gājumu. Bordo krāsas mirdzums simbolizē mūsu tautas vienotību. Jubilejas gada ietvaros, pašvaldība organizēja konkursu novada skolēniem "Līgo parkam 25". Stopiņu novada pašvaldība bija sagatavojusi īpašu svētku programmu vasaras mēnešos, kas priecēja Līgo parka viesus. 

2014.gadā Līgo parkā mājvietu rada vēl viena tēlnieka Ulda Sterģa darināta latvju rakstu zīmes skulptūra laukakmenī – „Auseklīša zīme”.

 

LĪGO PARKAM - 30

2018. - Latvijas valsts simtgades gadā aprit 30 gadi kopš Līgo parka izveidošanas.

Par godu šim notikumam, tēlnieks Uldis Sterģis izveidojis autordarbus - "Līgo 30" logo plakātiem un īpašu logo - Līgo parka estrādes noformējumam.

 

 

Atpakaļ