2 item(s)

$79.00

Navigācija

Dienas centrs ULBROKA

 

Adrese: Institūta iela 1, Ulbroka

Vadītāja Anda VIŠĶERE
E-pasts: aviskere@tvnet.lv
Tālr. 28373398

Darba laiks:  otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no plkst.12:00 - 20:00, sestdien no plkst.9:00 - 17:00, svētdien, pirmdien - slēgts.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Ulbroka” kā koordinējošo un uzņēmējorganizāciju uz termiņu līdz 2020.gadam ar akreditācijas numuru 2015-1-LV02-LA110-000878 un varēs veiksmīgi piedalīties Erasmus+ programmas EBD projektos.

Nūjošanas nodarbības - otrdienās un ceturtdienās no plkst.12:00-14:00. Nūjas nodrošina dienas centrs.

GALERIJAS

PASĀKUMU ARHĪVS

 

Ulbrokas dienas centrā februārī

No 6. – 14. februārim Valentīndienas dekoru gatavošana no dažādiem materiāliem.

10. februārī no plkst. 13.00 “Ziedu foto sienas atklāšana”. Aicinām ikvienu dienas centra apmeklētāju uz profesionālu foto sesiju ziedu sienas fonā. Pasākuma ietvaros, sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem,  fotogrāfe Katrīne Kokle iemūžinās apmeklētājus profesionālās fotogrāfijās. 10. februārī no plkst. 13.00-15.00 un 14. februārī no plkst. 18.00-20.00 gaidīsim uz fotogrāfēšanos kopā ar saviem mīļajiem! 

Sveču mēnesī  - 8. un 15. februārī aicinām uz sveču liešanas radošām nodarbībām.

Sākot ar 7. februāri, katru trešdienu no plkst. 17.00-20.00 aicinām uz šūšanas nodarbībām “Sīkas svarīgas lietas!”. Vadīs A. Dobrjanska.

Ar 10. februāri sestdienu rītos no plkst. 11.00 tiek atklāts klubiņš pieaugušajiem “Garšu virtuozi! ”. Aicinām iesaistīties – paši gatavosim, pētīsim receptes un tās realizēsim un degustēsim.

No 20.– 28. februārim krāsaino ledus lukturu gatavošana.

 

Ulbrokas dienas centrā janvārī

No 5. – 16. janvārim gatavosim svečturus no modelēšanas pastas. Noslēgumā svečturu izstāde līdz 30. janvārim.

No 18. – 30. janvārim krāsaino ledus lukturu gatavošana.

No 26. – 30. janvārim novusa turnīrs, mazākiem bērniem galda spēļu turnīrs.

Otrdienās un ceturtdienās no 12.00 – 14.00 nūjošana

Sestdienās no 10.00 – 14.00 radošie rīti pieaugušajiem: tapošanas pamati, rotu gatavošana no dažādiem materiāliem.

 

Ulbrokas dienas centrā decembrī

2. decembrī   no plkst. 12:00 – 17:00  “Piparkūku mājiņu radošā darbnīca”

No 5.-9. decembrim  “Eņģeļu gatavošanas radošā darbnīca”. 

8. decembrī no plkst. 16:00 tikšanās ar brīvprātīgo jaunieti no Itālijas Mattia Lano, prezentācija par Itāliju un itāļu picas cepšana kopā ar dienas centra apmeklētājiem.

No 14.-21. decembrim dažādu Ziemassvētku rotājumu un dāvanu gatavošana.

20. decembrī plkst. 15:00 “Ziemassvētku gaidīšanas koncerts”, sadarbībā ar Stopiņu novada aktīvajiem jauniešiem.

 

Ulbrokas dienas centrā novembrī

Sākot ar 2. novembri – ceturtdienās – no plkst. 17:00 – 20:00 ikviens aicināts uz FLORISTIKAS nodarbībām.

Trešdienās – 8. un 15. novembrī Latvijas valsts svētkus gaidot – rokassprādzīšu gatavošana. 

Katru sestdienu aicinām iesaistīties projekta “ Katram savu tautastērpu arī Stopiņos -2“. Projekta ietvaros būs iespēja uzšūt, izšūt savam tautastērpam piemērotu aubi.

No 11. – 18. novembrim dienas centrā projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos 2“ uzadīto mauču izstāde. Laipni aicināti!

No 28. novembra sākam gatavoties Adventes un Ziemassvētku laikam! – svētku cepumu gatavošana – cepšana un glazēšana.

 

Rudenīgas aktivitātes dienas centrā „Ulbroka”

Ātri paskrējis pusgads, kopš dienas centra Ulbroka jauno telpu atklāšanas pavasarī. Nu jau rudens krāšņi krāsojis koku lapas un agro tumšo vakaru klātbūtnē, var atskatīties uz paveikto. Jaunās dienas centra telpas ir apmeklētāju iecienītas, īpaši jau bērnu un jauniešu vidū. Tāpat dažādo radošo nodarbību piedāvājumam atsaukušies un iesaistījušies dažāda vecuma mūsu novada iedzīvotāji. 

Īpaša interese un pozitīvas atsauksmes ir par Stopiņu novada finansētā projekta „Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2. daļu, kā ietvaros projekta dalībnieces ir uzsākušas mauču ar pērlītēm adīšanu. Tiek zīmētas shēmas - dažādās ziedu un rakstu zīmes tiek ieadītas nelielajos aksesuāros, kas papildinās tautastērpu. Tāpat esam uzsākušas galvas rotas aubes šūšanu un izšūšanu. Latvijas svētku nedēļā: no 11.– 17. novembrim aicinām ikvienu iegriezties un aplūkot izstādi, kurā pabeigtie darbiņi tiks izstādīti apskatei.


7. oktobrī – Veselības nedēļas ietvaros, aktīvākie Ulbrokas un Līču nūjotāji devās uz Siguldu kopīgā izbraukumā „Kopā ar zelta rudeni”, lai Gaujas ielejas takas ieraudzītu visskaistākajā sezonā. Kopā ar mums šajā pārgājienā bija nūjošanas instruktore Linda Andrusa, kura ir aktīvi iesaistījusies Veselības projekta realizēšanā, apmācot nūjošanas pamatus mūsu novada dienas centra nūjošanas nodarbību apmeklētājiem. Aicinām sekot līdzi dienas centru sludinājumiem, lai apgūtu šo veselībai tik noderīgo sportošanas aktivitāti.


Septembra mēnesī dienas centra aktivitāšu sarakstā iekļāvām origami – papīra locīšanas mākslas apgūšanu, dažādu figūru, ziedu, dzīvnieku locīšanu no papīra. Kādu dienu dienas centrā ienāca kundze gados – Vera Ušakova, lai iepazītos ar dienas centra piedāvātajām aktivitātēm. Apskatot mūsu paveiktos darbiņus, pajautāja, vai varot atnest un parādīt to, ar ko pati ir ļoti aizrāvusies – origami moduļu locīšanas mākslu. Atnestie darbi mūs visus, īpaši jau bērnus, pārsteidza: gulbji, pūķi, bruņurupucis, lelle, dažādi šķīvji un trauciņi, tas viss no papīra, salocīts no maziem gabaliņiem. Un nu jau otro mēnesi, katru dienu Veras kundze brīvprātīgi, ar lielu mīlestību un atbildību māca bērniem origami moduļu locīšanas tehniku un ir jau pirmie rezultāti – uzlocīti gulbji, pūķi, trauki, ar kuriem bērni ļoti lepojas. Labie darbi un kopā būšana vairo pozitīvas emocijas!


Novembra mēnesī ceturtdienu vakaros aicinām uz FLORISTIKAS nodarbībām ikvienu, kam šī nodarbe interesē. Nodarbības vadīs pieredzējusi floriste un ikvienā nodarbībā būs iespēja pagatavot kādu darbiņu. Četru nodarbību cikls sāksies 2. novembrī. Kā parasti sagaidot Adventes laiku, gatavosim Adventes vainagus un citus Ziemassvētkiem raksturīgus dekorus. Laipni aicināti iegriezties dienas centrā Ulbroka!

Vairāk foto: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-ulbroka/galerijas/oktobris-ulbrokas-dienas-centra

Anda Višķere
Ulbrokas dienas centra vadītāja
(30.10.2017.)

 

 

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ OKTOBRĪ

Aicinām iesaistīties projekta ”Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2.daļā, katru sestdienu no plkst. 10.00 – 13.00, kvalificētu pasniedzēju vadībā. Programmā mauču adīšana ar pērlītēm, galvas rotas – aubes sagatavošana. 

Katru dienu origami moduļu locīšana bēŗniem, lai pagatavotu papīra gulbi. 

No 3.–14. oktobrim dekorāciju gatavošana no krāsainajām rudens lapām.

7. oktobrī nūjotāju brauciens uz Siguldu “Kopā ar zelta rudeni!”. Aicinām pieteikties interesentus, sīkāka informācija pa tālr. 28373398.

No 17.–28. oktobrim stikla laternu gatavošana – burciņu aplīmēšana ar dažādiem materiāliem.

No 16.-30. oktobrim Stopiņu novada vizuālās identitātes projekta “MĪT” izstāde.

Koncertuzveduma “Ezera mistērijas” iedvesmoti, katru trešdienu no plkst. 17:00-20:00 mākslinieciski radošie vakari pulciņā “Atspiedumi uz auduma” –– trafaretu, atspiedumu tehnikas pielietošana uz šifona un zīda.

Nūjošana katru otrdienu un ceturtdienu no 12.00 – 14.00.

 

16. septembrī sākušās nodarbības ''Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!-2''

Nodarbības notiek sestdienās no plkst. 10:00-13:00.

 

Ulbrokas dienas centrā septembrī

No 6. septembra trešdienās no plkst. 17:00-20:00 aicinām uz mainīgā pavediena radošajām darbnīcām “Crazy wool”.

No 5. septembra veidosim regates plosta otro dzīvi 3D aplikācijās.

No 16. septembra sestdienās plkst. 10:00-13:00 projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2.daļa. Aicinām pieteikties interesentus.

No 19. septembra – novusa turnīrs; bērniem modelēšanas nodarbības un atspiedumu, figūru veidošana no plastilīna materiāla.

 

Ulbrokas dienas centrā augustā

No 2. augusta trešdienās no plkst.17:00-20:00 un ceturtdienās no plkst.15:00-18:00 “Esam radoši Stopiņiem!” – dekoru veidošana no dažādiem materiāliem, “Stopiņu novadam – 130” svētku ietvaros.

 

IZMANTO IESPĒJU PĀRBAUDĪT BEZ  MAKSAS SAVU KĀJU VĒNU STĀVOKLI !

PĀRBAUDE ULBROKAS DIENAS CENTRĀ  (INSTITŪTA IELĀ 1, Policijas ēkā)  NOTIKS 20. JŪNIJĀ PLKST. 12:00 -16:00

Lūgums veikt pierakstu iepriekš Dienas centrā  ULBROKA vai zvanot uz tālr. nr. 28373398

VĒNU MAZSPĒJA…
… ir vēnu slimība, kas ar laiku rada nepatīkamas izmaiņas ādā - tā kļūst bieza, parādās brūni vai balti plankumi, vissmagākā pakāpe ir čūlas. Šī slimība ir vismaz vienai trešdaļai cilvēku un sākās diezgan nemanāmi – ar smaguma sajūtu kājās dienas beigās, to tirpšanu, sāpīgu nogurumu, niezēšanu, krampjiem. Šie simptomi norāda, ka slimība ir sākotnējā stadijā. Šīs sajūtas nedrīkst ignorēt, tas jau ir pirmais trauksmes signāls, lai nepieļautu tālāku slimības progresu! 
 RISKA FAKTORI:
    IEDZIMTĪBA
    CILVĒKI BRIEDUMA GADOS
    HORMONĀLĀ KONTRACEPCIJA
    ILGSTOŠI STĀVOŠS VAI SĒDOŠS DARBS 
    LIEKAIS SVARS
    SMĒĶĒŠANA
    MAZKUSTĪGS DZĪVES VEIDS

Mērījuma laikā pacienti netiek ārstēti, bet tiek sniegta rekomendējoša informācija par  sirds- asinsvadu sistēmas saglabāšanu un profilaktisko pasākumu lietderību vēnu stāvokļa uzlabošanā. Nepieciešamības gadījumā pacientiem tiek ieteikta tālāka izmeklēšana. Sievietēm lūgums nevilkt zeķubikses, mērījums būs uz plikiem abu kāju apakšstilbiem.

 

Ulbrokas dienas centrā

Darba laiks jūnijā: pirmdien, otrdien plkst. 10:00-18:00; trešdien plkst. 12:00-20:00; ceturtdien, piektdien plkst. 10:00-18:00.

Katru trešdienu no plkst. 17:30-20:00  “Mazo leļļu darbnīca”. Šūsim paši savām rokām dažādas lellītes. Pirms Līgo svētkiem rīkosim lellīšu izstādi. Nodarbības vada A. Dobrjanska.

Katru otrdienu un ceturtdienu nūjošana no plkst. 10:00-11:45. Nodarbības vadīs profesionāla nūjošanas instruktore Linda Andrusa.

No 5.-9. jūnijam mazo mandalu krāsošana ar krāsainiem zīmuļiem un krītiņiem.

8. jūnijā plkst. 16:00-18:00 izglītojoša lekcija par veselīgu uzturu.

12.-16. jūnijā  galda spēļu turnīri, trauku veidošanas nodarbības no ātri cietējošas keramikas masas.

19.-22. jūnijā LĪGO dienu sagaidot – dekoru un vainagu gatavošana svētkiem no dabas materiāliem, JĀŅU ielīgošana.

 

 

Atklātas Ulbrokas dienas centra jaunās telpas

2017. gada 21. aprīlī Stopiņu novada pašvaldība svinīgi atklāja dienas centra "Ulbroka" jaunās telpas Institūta ielā 1, Ulbrokā.

Tagad dienas centra rīcībā ir uz pusi plašākas telpas, kvalitatīvai iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai. 

Ar dienas centra atvēršanu jaunās telpās, vadītāju sveikt bija sanākuši tuvāki un tālāki kaimiņi, vēlēja turpināt uzsāktos darbus un saglabāt tik pierasti mājīgo noskaņu.

Jauno telpu pārveide Ulbrokas dienas centra vajadzībām notika no 2017. gada februāra līdz aprīļa vidum. Darbu ietvaros tika mainīti logi, veikti iekšējie remontdarbi un telpu pielāgošana dienas centra darbībai. Darbus veica SIA “CORVID Būve”, kopējā līguma summa bez PVN ir EUR 21 792,80.

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/atklatas-ulbrokas-dienas-jaunas-telpas-372 

Informāciju sagatavoja
I.Skrastiņa
Stopiņu novada dome

(25.04.2017.)

 

2017. gada 21. aprīlī plkst. 14:00 notiks svinīga Ulbrokas dienas centra jaunās mājvietas atklāšana.

2016. gada nogalē, uzsākot Stopiņu kultūras centra būvniecību, Ulbrokas dienas centram nācās pamest telpas un lūkoties pēc jaunas mājvietas. Jaunās telpas dienas centra iekārtošanai tika izvēlētas turpat netālu - vienā ēkā ar Pašvaldības policiju. Telpas ir izremontētas, šobrīd notiek aktīvs iekārtošanās darbs un gatavošanās apmeklētāju uzņemšanai.

Gaidīsim visus ciemos!

Anda Višķere, Ulbrokas dienas centra vadītāja

(11.04.2017.)

 

Projekts - KATRAM SAVU TAUTASTĒRPU ARĪ STOPIŅOS!, īstenojies

un uzsācis savu ceļu, lai godam sagaidītu Latvijas simtgadi – pašu rokām gatavotā tautastērpā!

Jau no rudens dienas centrā Ulbroka uzsākts Stopiņu novada domes finansēts projekts “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!”, kā ietvaros tika šūti latviešu tautastērpa linu krekli. Projektā iesaistījās 15 dalībnieces, kuru sapnis bija sākt sava tautastērpa darināšanu, komplektēšanu, piegriešanu un rotāšanu, lai savā ģimenē aktualizētu latviešu tautas kultūrvēsturiskā mantojuma tradīciju turpināšanu un ieviešanu. 

Šī projekta ietvaros, mūsuprāt sākām ar vieglāko - linu kreklu šūšanu. Uzsākot projektu tika pētīta literatūra, kurā apkopoti materiāli par latviešu tautastērpiem, rakstiem, linu kreklu atšķirībām dažādos Latvijas novados. Projekta dalībnieces izdarīja katra savu izvēli - šūt autentisku sava dzimtā novada linu kreklu, vai šūt sev Pierīgas kreklu tā parādot, ka tagad dzīvojam Stopiņu novadā. Katra dalībniece veidoja sava krekla piegrieztni, izgrieza, iešuva ar rokām mazos un lielos ķīļus, tad ar šujmašīnu tika sašūtas kreklu taisnās vīles. Kā agrākos laikos, arī šos kreklus tā īpašnieces izrotāja ar izšuvumiem un caurajām vīlēm. Pierīgas krekliem dažādos rakstos izšūtas ir apkaklītes un aproces. Apkaklītes un aproces ir jāiešuj ar rokām, vispirms sakrokojot kreklu. Nobeigumā krekliem tika gatavotas podziņas. Lai gan likās, ka šis ir samērā viegli paveicams darbiņš, kopā sanācām uz 10 nodarbībām un tikai tā - lēnām un pamatīgi iedziļinoties aprakstītajos materiālos, ar mīlestību un gaišām domām, katra no dalībniecēm gatavoja savu balto linu kreklu.

Sākums ir, tagad tikai jādomā par galvas rotām, brunčiem, jostām, zeķēm… kopā esot kārtējo reizi sapratām, ka galvenais ir uzsākt, vienai otru iedrošināt, dalīties ar idejām un tad noteikti var paveikt to, kas likās teju neiespējami. Nu tā mums liekas, ka arī tajos senajos laikos, kad šāda veida krekli tika šūti, lai valkātu ikdienā, cita citai mācīja un ierādīja, kā šāds darbiņš paveicams.

Projekta dalībnieces ir ļoti gandarītas par projekta ideju, tā īstenošanas gaitu, par redzamajiem, sasniegtajiem rezultātiem un katra ir pārliecināta, ka ar šo projektu ir uzsākts savs ceļš pie pilni nokomplektēta tautastērpa. Lai mums izdodas īstenot daudz gaišas domas un piepildīt sapņus Jaunajā - 2017.gadā! 

Dienas centra Ulbroka vadītāja Anda Višķere

(04.01.2017.)

 

 

 

Atpakaļ