2 item(s)

$79.00

Navigācija

Dienas centrs SAURIEŠI

 

Adrese:  Burtnieku iela 7-1A, Saurieši, Stopiņu novads, LV-2118

Vadītāja Aija ŠIBAJEVA, administrators Māris LUSTE.
Tālr.: 67956786, e-pasts: dc.sauriesi@stopini.lv

Darba laiks: 
Otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no plkst.12.00 - 20.00, sestdien no 9:00-17:00, pirmdien, svētdien - slēgts.

Darba dienās no plkst. 12:00-15:00 aicinām darboties dienas centrā pieaugušos un seniorus: uzspēlēt galda spēles- biljardu, novusu, dambreti u.c., otrdienās kopīgi padzert tēju, kafiju, palasīt žurnālus, padalīties savā pieredzē u.c.  
No plkst. 15:00-20:00 bērniem un skolēniem nodarbības, galda spēles kopīgi ar brīvprātīgo jaunieti no Itālijas Mattia Lano, interneta pakalpojumi u.c.

Dienas centrs „Saurieši” darbojas kopš 2004.gada 22.decembra. Dienas centru apmeklē bērni, skolēni, jaunieši un pieaugušie no Sauriešiem, Upeslejām, Cekules, kā arī uz kursiem ierodas pieaugušie un jaunieši no Ulbrokas.  Dienas centrā pieejami četri datori bezmaksas internets), kopētājs, videomagnetafons, novuss, mūzikas centrs, magnetafons, dažādas galda spēles, televizors (kabeļtelevīzija) un veļas mazgājamā mašīna. Dienas centrā tiek organizēti dažādi radošie pulciņi un darbnīcas, kā arī projekti iedzīvotāju izglītošanai. Tiek rīkotas ekskursijas, piemēram, uz Latgali, Lietuvu, Igauniju.

GALERIJAS

PASĀKUMU ARHĪVS

SAURIEŠU DIENAS CENTRĀ OKTOBRĪ

7. oktobrī plkst. 12.00 – 16.00  Aicinām apmeklēt radošo darbnīcu ”Latvju spēka zīmju veidošana no krāsainām smiltīm” Stopiņu novada domes finansēta projekta ietvaros. Radošajā darbnīcā Tev būs iespēja no krāsainajām smiltīm izveidot savu latvju spēka zīmi un sadzirdēt tās vēstījumu. Nodarbības  vada Dace Siliņa 

Filcēšanas nodarbības. Vada Marija Puzankova.

  • 14.oktobrī plkst. 12.00 -15.00 sausā filcēšana, dekoratīvs adatu spilventiņš no vilnas kārsuma.
  • 21. oktobrī plkst. 12.00 – 15.00 mitrā filcēšana, cimdu izgatavošana no vilnas kārsuma.
  • 28. oktobrī plkst. 12.00 – 15.00 ziepes “vilnas kažociņā” – skrabis.

Floristikas nodarbības.  Vada Ingūna Knodze.

  • 3. oktobrī plkst. 15.00 Putuplasta pamatnes dekors.
  • 10. oktobrī plkst. 15.00 Konfekšu pušķis vai ezītis.
  • 17. oktobrī plkst. 15.00 Sienas dekors.
  • 24. oktobrī plkst. 15.00 Galda kompozīcija ar sveci.

Nūjošanas nodarbības trešdienās un ceturtdienās no plkst. 17.15, vadīs Linda Andrusa.

Pirmdienās un ceturtdienās plkst. 17:00-17:45 Vingrošanas nodarbībasseniroiem, vadīs sertificēta fizioterapeite Evija Frolova.

13. oktobrī plkst. 17:00 prezentācija par Itāliju un kopīga kafijas pauze visiem vakara dalībniekiem, spēles un dziesmas. Erasmus+ programmas ietvaros, Sauriešu dienas centrā 19.septembrī Eiropas brīvprātīgo darbu uzsāka jaunietis no Itālijas Mattia Lano, ko viņš veiks 12 mēnešus. Projekta koordinators biedrības “Nākotnes Tilts” vadītājs Aivis Šibajevs.

 

Sauriešu dienas centrā septembrī

19.; 26. septembrī plkst. 15:00 Floristikas nodarbības. Vada Inguna Knodze.

13.; 20.; 27. septembrī plkst. 18:00 Nūjošanas nodarbības. Vada Linda Andruša.

Pirmdienās un ceturtdienās plkst. 17:00 vingrošanas nodarbības senioriem. Vada fizioterapeite Evija Frolova.

Aicinu visus jauniešus un bērnus nākt ar saviem priekšlikumiem un sagatavot priekšnesumu brīvprātīgā jaunieša no Itālijas sagaidīšanas ballītei, kurš strādās Sauriešu dienas centrā vienu gadu.

16. septembrī plkst. 14:00 Vitrāžas uz stikla.

20. septembrī  plkst. 16:00 Uztura nodarbība.

23. septembrī plkst. 14:00 Spēļu pēcpusdiena.

30. septembrī plkst. 14:00 Ziedi no kreppapīra.

9. septembrī plkst. 7:30 izbraukšana ekskursijā uz Rēzekni, autobuss no dienas centra. Programmā: ciemos pie dabas kosmētikas mājražotājas Antas Kučeres.  Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs jeb Latgales vēstniecība GORS. Viesosimies Gaigalavā pie mūziķu Igauņu ģimenes,  neliela muzikāla izklaide un arī latgalisks cienasts. Ekskursija pa pilsētu.

 

Sauriešu dienas centrā augustā

19.; 20.; 21. augustā no plkst 10:00 – 16:00 Stopiņu novada finansētā projekta “MANI RADOŠIE RESURSI BIZNESA IDEJU ATTĪSTĪBAI” RADOŠĀ NEDARBNĪCA STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠIEM. Nodarbību apraksts un programma. Mērķis: izmantojot radošās domāšanas metodes un piemērus, rosināt Stopiņu novada jauniešus apzināt un praktiski pielietot savus iekšējos resursus konkurētspējīgu biznesa ideju izstrādei un redzesloka paplašināšanai, kā arī sekmēt interesi par iesaistīšanos uzņēmējdarbībā. Nodarbības vadī: Vita Brakovska, MBA (biedrība ZINIS). Lūdzam pieteikties Sauriešu dienas centrā.

No 3. augusta  pirmdienās un ceturtdienās plkst. 17:00-17:45 vingrošanas nodarbības Stopiņu novada senioriem. Nodarbības var apmeklēt cilvēki, kuri sasnieguši 54 gadu vecumu. Nodarbības vadīs sertificēta fizioterapeite Evija Frolova. Nodarbībām jāpiesakās Dienas centrā.

11. augustā no pl. 13.00 nodarbības bērniem - vitrāžu veidošana uz stikla.

Trešdienās dienas centrā senioru un pieaugušo aktivitātes, aicinām uzspēlēt biļjardu, novusu, galda spēles un piedalīties radošās aktivitātes.

Aicinām pieteikties ekskursijai uz Rēzekni 9. septembrī. Programmā: Janavas. Ciemos pie dabas kosmētikas mājražotājas Antas Kučeres.  Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs jeb Latgales vēstniecība GORS. Viesosimies Gaigalavā pie mūziķu Igauņu ģimenes,  neliela muzikāla izklaide un arī latgalisks cienasts.  Apmeklēsim Rēzeknes gleznu galeriju.

 

Sauriešos realizēti divi projekti “Ierosme” un “Domu taka”

SIA “Getliņi EKO” - sadarbībā ar Stopiņu novada domi un Stopiņu Novada Jauniešu Domi aicināja piedalīties zaļo ideju konkursā "Stopiņi plaukst". 

Konkursa ietvaros tika aicināts sapost Stopiņu novadu  – paveikt darbus savas apkārtējās vides (skolas teritorijas, novada, ciema) izdaiļošanā un labiekārtošanā. Oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā varēja saņemt sava projekta īstenošanai nepieciešamo atbalstu - nepieciešamos resursus idejas realizācijai.

Sauriešu ciema Strēlnieku ielas 1, mājas iedzīvotāju grupa iesniedza projektu “Ierosme”, jo vēlējās iesaistīties ciema sakopšanā, izveidojot pie mājas paliekošu objektu - puķu dobi-akmens dārzu. Katru gadu būs iespēja iedzīvotājiem arī papildināt puķu dobi ar viengadīgām vai daudzgadīgām puķēm. Papildus izveidojām puķu dobi vecajā smilšu kastē, kura bija sen jau aizaugusi ar zāli. Vēlos pateikties Anitai Stroikovai un Birutai Smirnovai par ieguldīto darbu projekta realizācijā.
Stopiņu pamatskolas jaunieši sadarbībā ar dienas centru “Saurieši” iesniedza projektu “Domu taka”, sakārtojot pie skolas meža teritorijas daļu. PA “Saimnieks” darbinieki palīdzēja izgriezt vecos kokus un krūmus, jaunieši salasīja zarus un saveda melnzemi divām rododendru dobēm, iestādīja 10 tūjas, izlīdzināja melnzemi, lai iesētu zālāju un jūlija mēneša sākumā pabeigsim  izveidot pastaigu taku no šķeldas materiāla. Mazajā parkā varēs pastaigāties, atpūsties bērni, jaunieši un Suariešu iedzīvotāji. Turpmākajos gados  varēs turpināt meža sakopšanu un labiekārtošanu.
SIA “Getliņi EKO” mums palīdzēja abos projektos sagādāt akmeņus, dekoratīvos skuju kokus, rododendrus, tūjas. Atbalstu mums sniedza Anda Zandberga, Guntis Kampe un dārzniece Marina Konošova, kura palīdzēja ar padomu un dekoratīvo augu iegādi, Stopiņu novada dome atbalstīja mūsu idejas un sagādāja melnzemi, mulču.  

 

Abu projektu realizācijā tika  piesaistīti jaunieši, kuri strādā mūsu ciemā vasaras darbā savā brīvlaikā. Pateicamies visiem jauniešiem un Tatjanai Sergejevai par palīdzību iekārtojot puķu dobi un sakopjot meža teritoriju pie Stopiņu pamatskolas.

Jūnijā ne tikai strādājām, bet paspējām arī atpūsties. Dienas centru “Saurieši” un “Cekule” dalībnieki devās kopīgā ekskursijā iepazīt Ventspili. Labā garastāvoklī visi pastaigājāmies pa Ventspili, apskatījām vecpilsētu, tirgus laukumu, Ventspilij raksturīgās  govis. Visskaistākās bija lielās govis – Ziedu govs, govs – Matrozis un govs – Ceļotāja (Kofergovs), apskatījām arī citas daudzveidīgas Govju parādes Ventspils 2012 dalībnieces, pēc tam devāmies pie jūras, apskatījām Zilā karoga pludmali. Pie Dienvidu mola uz paaugstinājuma  novietoto apskates objektu - 25 m garu un 85 t smagu 1967. gada zvejas kuģi „Azova”,  arī no milzu enkuru ķēžu posmiem izveidoto 4 m augsto Krēslu.

Ventspils Jaunrades nama planetārijā noskatījāmies  360 grādu filmu “Sapnis par lidošanu” un šovu par Visuma daļas izzināšanu, kas tiek veikts pateicoties planetārija lektoru īpaši izveidotiem autoršoviem. 
Ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs"  izbraucām pa Ventspils ostu, paceļojām ar mazbānīti un ekskursijas noslēgumā apskatījām Piejūras brīvdabas muzeju. 1954. gadā dibinātā muzeja teritorijā izvietotas etnogrāfiska rakstura ekspozīcijas, šobrīd tas ir vienīgais tieši zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā ar zvejnieku sētām, klētīm un vējdzirnavām no Užavas pagasta, dūmnamiem, kūpinātavām, tīklu būdām un citiem novada celtniecībā un sadzīvē raksturīgiem eksponātiem. Piejūras brīvdabas muzejā bija apskatāma plaša jūras zvejas laivu un Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija ar vairāk kā 100 eksponātiem no 17.gs. līdz pat mūsdienām. 

Aija Šibajeva, Sauriešu dienas centra vadītāja
(26.06.2017.)

 

Sauriešu dienas centrā jūnijā

9. jūnijā plkst. 16:00 zīmējumi uz asfalta bērniem “Es un vasara”.

10. jūnijā Ekskursija uz Ventspili. Kopā ar gidu apskatīsim pilsētu, izbrauksim ar  tūristu kuģīti "Hercogs Jēkabs" , paceļosim ar Bānīti un apskatīsim Livonijas Ordeņa Pili (vēstures muzeju) un dosimies uz planetāriju.

15. jūnijā plkst. 13:00-15:00 notiks divas nodarbības par veselīgu uzturu.

22. jūnijā plkst. 14:00  Jāņu vainagu pīšana. Paņemt līdzi ozola lapas, Jānu zāles.

29.jūnijā plkst. 16:00 rokassprādžu gatavošana no prievītēm ar latvju rakstiem.

 

Ciemiņi Sauriešu dienas centrā

Dienas centrā Saurieši  ciemojās bijusī brīvprātīgā jauniete no Moldāvijas Diāna Rotaru, kura ļoti noilgojusies pēc mūsu dienas centra un mūsu bērniem, jauniešiem. Viņa nodod mīļus sveicienus visiem tiem, ar kuriem kopīgi darbojās projekta ietvaros. Atcerējāmies kopīgi pavadītos pasākumus, aktivitātes un jaukos brīžus.

Sadarbība turpinās arī ar Sergeju Andrejevu, kurš kā jaunatnes lietu speciālists uzsāka pirmo Eiropas brīvprātīgo jauniešu  darba projektu Sauriešu dienas centrā. Ar Sergeju dalījāmies pieredzē, jo kopīgi darbojamies  Jaunatnes starptautisko programmas aģentūras projektā              “Proti un dari”. Iepazīstinājām projektā iesaistīto jaunieti no Rīgas ar dienas centra radošajām aktivitātēm, aicinājām pievienoties kopīgā darbā ar jauniešiem, kuri darbojas šajā projektā no Stopiņu novada, lai dalītos pieredzē. 

Dienas centrā regulāri ciemojas arī programmas Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba veicēji -jaunieši Kristīne un Viktors no Ogres pašvaldības, no biedrības “Nākotnes Tilts” ar biedrības vadītāju Aivi Šibajevu. Mūsu jauniešiem un bērniem bija iespēja sazināties angļu valodā, iepazīstināt ciemiņus ar  dienas centra aktivitātēm un Sauriešu ciematu. Jaunieši vadīja radošas aktivitātes bērniem, jauniešiem un jaunajām māmiņām. 

Jaukus darbiņus pagatavoja no vilnas kārsuma filcēšanas nodarbībās, kurās varēja apgūt sausās un mitrās filcēšanas prasmes un iemaņas. Interesantās nodarbības vadīja Marija Puzankova. Pēc vēlēšanās šīs jaunapgūtās prasmes var papildināt arī personīgi piesakoties pie pasniedzējas.

Aija Šibajeva
Sauriešu dienas centra vadītāja

(29.05.2017.)

 

Sauriešu dienas centrā maijā

4. maijā piedalīsimies Baltā galdauta svētkos Ulbrokā no plkst. 12:00 – 15:00.

9. maijā plkst. 16:00 Eiropas dienas pasākums.

13. maijā plkst. 12:00 Filcēšanas nodarbība. Vada Marija Puzankova.

13. maijā plkst. 15:00 Māmiņām dāvaniņu sagatavošana.

Sākot no maija mēneša otrās puses ir plānotas fiziskās aktivitātes sertificēta trenera vai sertificēta fizioterapeita vadībā. Nodarbības būs bez maksas, 2 reizes nedēļā. 

Sākot no maija beigām būs iespēja piedalīties arī nūjošanas nodarbībās instruktora vadībā 1 reizi nedēļā. Būs arī informatīva lekcija par veselīgu uzturu.
Sīkāka informācija par nodarbību grafiku tiks izziņota vēlāk. Pieteikties pa tālr. 67956786 vai personīgi Sauriešu dienas centrā.

 

Sauriešu dienas centrā aprīlī

1., 8., 22.un 29. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 14:00 filcēšanas nodarbības: mitrā filcēšana - uzfilcēsim telefona maciņus, ziedus un varēs pamēģināt sauso filcēšanu - ar speciālām adatām sagatavot dekorus Lieldienām uz plastikāta oliņām. Nodarbības vada Marija Puzankova.

4., 11., 18.un 25. aprīlī plkst. 18:00 līdz 20:00  aicinām uz ādas apstrādes pulciņu, pagatavosim somiņas, rokassprādzes u.c. Nodarbības vada Inese Bulanova. 

7. aprīlī - Pasaules veselības diena. Noskatīsimies filmiņas par veselīgu dzīvesveidu, pārrunāsim, kāds ir dienas režīms, fiziskās aktivitātes, ģimenes ēdienkarte, kādus kārumus un cik bieži lietojam, atradīsim vērtīgus padomus par veselīgu uzturu. Ar krītiņiem - zīmējumu konkurss uz asfalta.

20. aprīlī plkst. 16:00 biedrības “Nākotnes tilts” vadītājs Aivis Šibajevs un  brīvprātīgie jaunieši Kristīne un Viktors no Spānijas, programma Erasmus+, ieradīsies dienas centrā Saurieši, lai kopā ar bērniem un jauniešiem interesanti pavadītu brīvo laiku un pagatavotu Sapņu ķērājus.  Jaunieši var  uzdot sev interesējušus jautājumus par brīvprātīgo darbu, programmu Erasmus+.

21. aprīlī plkst. 15:00 ziedu izgatavošana no salvetēm.

22. aprīlī plkst. 15:00 pārrunāsim par Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, kura notiek 23.04. UNESCO ar šo dienu turpina uzsvērt tieši grāmatu lomu nodrošināt jaunu informāciju līdzās modernajām tehnoloģijām, kas sakņojas spējā  atrast, analizēt un vērtēt jaunu informāciju, ko sniedz grāmatas, tādējādi paplašinot savu redzesloku un veicinot personīgo izaugsmi. Uzzīmēsim kopīgi ar bērniem lielformāta plakātu un pagatavosim mazas krāsojamās grāmatiņas.

Aicinām jauniešus, t.sk. jaunās māmiņas, vecumā no 13 – 29 gadi, kuri vēlas piedalīties projektā “Proti un dari” pieteikties dienas centrā Saurieši vai zvanīt pa tālruni 67956786.

Trešdienās un piektdienās aicinām uz nūjošanas nodarbībām no plkst. 12:00-14:00. Nūjas nodrošina dienas centrs.

 

Sauriešu dienas centrā martā

4. martā plkst. 14:00 izgatavosim rozes no kreppapīra.

8. marts Starptautiskā sieviešu diena, radošā darbnīca bērniem.

11. martā plkst. 14:00 ziedu-brošu izgatavošana no vilnas diegiem.

18. martā no plkst. 12:00 bērniem multiplikācijas filmu skatīšanās, tējas galds un stāstiņi par saviem mīļajiem mājdzīvniekiem.

22. martā plkst. 18:00 Stopiņu novada Jauniešu dome organizē tikšanos un diskusiju “Eko un  ūdens diena”.

25. martā plkst. 13:00  stikla apgleznošana.

Pieaugušajiem - lakatu aušana uz kartona rāmja, šaļļu tapošana.

 

Jauniešu aktivitātes februāra mēnesī

Biedrība “Patvērums Drošā māja” februāra mēnesī viesojās Stopiņu pamatskolā ar informatīvu kampaņu par cilvēktirzniecību, fiktīvām laulībām. 8. un 9. klašu jaunieši no Stopiņu pamatskolas un Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra vispirms iepazinās  ar Pretcilvēktirdzniecības informatīvajā treilerī izvietoto ekspozīciju, kas atspoguļo vairākas cilvēku tirdzniecības formas, kuras ir izplatītas Latvijā un pasaulē. Jaunieši pēc informatīvā treilera apskates tika aicināti uz lekciju, kur uzzināja visu nepieciešamo informāciju, kas ir jādara, ja tiek piedāvātas fiktīvas laulības, jo tās ir viena no izplatītākajām cilvēku tirdzniecības formām. Noslēgto fiktīvo laulību skaita ziņā dominē Īrija un Lielbritānija. Fiktīvo laulību popularitāti šajās valstīs izskaidro vairāki faktori: liberālā pieeja gan laulību reģistrācijai, gan laulības pārbaudei pēc tās noslēgšanas. Šīs valstis ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, bet nav Šengenas zonas valstis; tās ir salīdzinoši lielas trešo valstu izcelsmes iedzīvotāju kopienas, kuras nodrošina atbalstu fiktīvajām laulībām, piemēram, vervējot. Šie faktori mijiedarbojas ar to, ka uz šīm valstīm meklējot darba iespējas dodas Latvijas pilsones, kas labprātīgi piekrīt vai arī tiek maldinātas un piespiestas stāties laulībā ar trešās valsts pilsoņiem, tādējādi atvieglojot trešās valsts pilsoņu iekļūšanu ES un Šengenas zonā. Visvairāk vervēšana tiek izvērsta interneta vidē (skat. sadaļu - Kā notiek vervēšana? Drošā māja).


Otra no izplatītākajām cilvēktirzniecības formām ir piespiedu darbs. Būtiskākās pazīmes kā atšķirt piespiedu darbu no darba tiesisko attiecību strīdiem, ir vardarbība vai vardarbības piedraudējums personai. Piespiedu darba gadījumā persona tiek piespiesta veikt darbu vai sniegt pakalpojumus pret viņas gribu, lietojot vardarbību, draudus, viltu, kā arī, izmantojot personas atkarību no vainīgā vai bezpalīdzības stāvokli. Attiecīgi darba tiesisko attiecību strīdos nepastāv vardarbības, bet ir darba devēja un darba ņēmēja tiesiska rakstura konflikts. Jaunieši uzzināja par piespiedu darba pazīmēm, kā notiek cilvēku vervēšana un kādās iestādēs griezties, lai varētu atgriezties atpakaļ Latvijā, kas ir jāzina, pirms cilvēks dodas uz ārzemēm, kāda informācija iepriekš ir jāuzzina u.c.

Februāra mēnesī dienas centra Saurieši jaunieši devās iepazīties ar Jauniešu studiju “Bambuss”. Tikās ar brīvprātīgajiem jauniešiem no Meksikas un Francijas. Brīvprātīgie jaunieši iepazīstināja ar sevi un mūsu jaunieši pastāstīja ar ko nodarbojas ikdienā, Aleksejs izstāstīja par savu brīvprātīgo darbu Rumānijā.

Mūsu jaunieši ļoti ieinteresējās par JS “Bambuss” semināriem, kuri regulāri tiek organizēti. Par iespējām jauniešiem aktīvi darboties programmā Jaunatne darbībā ļoti daudz informācijas sniedza Līga Siliņa. Bija interesanti uzzināt par šis organizācijas aktivitātēm, kādos projektos viņi piedalās. Šajā organizācijā jauniešiem notiek ļoti daudz interesantu pasākumu, kurus organizē paši jaunieši un arī dažādu projektu ietvaros. Domāju, ka jebkurš jaunietis apmeklējot jauniešu studiju “Bambuss” atradīs priekš sevis kaut ko interesantu. 

Notika interesanta jauniešu tikšanās ar biedrības “Nākotnes tilts” koordinatoru Aivi Šibajevu un  brīvprātīgajiem  jauniešiem Kristiānu un Viktoru no Spānijas. Mūsu jaunieši  iepazīstināja ar Sauriešu ciematu, pastāstīja, kādi brīvprātīgie jaunieši ir darbojušies dienas centrā Saurieši, parādīja fotoalbūmus ar aktivitātēm, kuras organizēja bijušie brīvprātīgie jaunieši un visi patīkami pavadīja brīvo laiku. Arī bērni labprāt piebiedrojās un nodziedāja dziesmiņas un līdzdarbojās.

Aija Šibajeva, Sauriešu dienas centra vadītāja
(28.02.2017.)

 

Sauriešu dienas centrā februārī

4. februārī Pelnu diena. Mazu Pelnu maisiņu šūšana no lina auduma un piepildīšana ar pelniem. Sarakstīsim Pelnu dienas ticējumus un paražas.

No 7. februāra otrdienās un ceturtdienās plkst. 12:00  nūjošanas nodarbības.

8. februārī Jauniešu studijas Bambuss apmeklējums, tikšanās ar jauniešiem un brīvprātīgajiem jauniešiem no citām valstīm. 

9. februārī plkst.12:00 biedrība “Patvērums Drošā māja” viesosies Sauriešos ar informatīvu kampaņu par cilvēktirzniecību, fiktīvām laulībām. Būs iespēja iepazīties ar  Pretcilvēktirdzniecības informatīvajā treilerī izvietoto ekspozīciju, kas atspoguļo vairākas cilvēku tirdzniecības formas, kuras ir izplatītas Latvijā un pasaulē. Jaunieši pēc informatīvā treilera apskates tiks aicināti uz lekciju par šo tēmu. Tikšanās notiks pie Stopiņu pamatskolas.

11. februārī plkst. 14:00 dekupāžas nodarbības.

14. februārī plkst. 14:30 Valentīna diena. Sirsniņu veidošana, šūšana  no auduma.

15. februārī plkst. 14:00 sveču liešana dekoratīvās silikona formiņās.

18. februārī plkst. 14:00 rokassprādžu gatavošana no filca un dekoratīviem ziediem.

21. februārī biedrība “Nākotnes tilts”,  koordinators Aivis Šibajevs un trīs brīvprātīgie jaunieši no Spānijas viesosies ar prezentāciju par programmu Erasmus+ un Spāniju. 

25. februārī plkst. 14:00 pirogrāfijas nodarbības, dekoru izdedzināšana uz slīpētiem koka dēlīšiem.

 

 

 

Sauriešu dienas centrā janvārī

11. janvārī svinēsim starptautisko PALDIES dienu.
Šajā dienā aicināsim atcerēties savus mīļos un tuvos un no visas sirds pateikt viņiem paldies par visu, ko mēs uzskatām paši par sevi saprotamu, bet kas mums ikdienā dod spēku būt tādiem, kādi mēs esam. Starptautiskā paldies diena ir, lai atgādinātu, cik svarīgi ik dienas ir izrādīt pateicību. Mazais vārdiņš "paldies" spēj sasildīt un iepriecināt. Izgatavosim enģelīšus, kurus dāvināsim saviem tuvākajiem cilvēkiem.

7. janvārī plkst. 14:00 gleznošana ar plēvīškrāsām, logu dekorēšana.

14. janvārī plkst. 14:00 maisiņu šūšana no linu auduma un noformēšana ar latvju rakstu zīmēm. Materiālus nodrošina dienas centrs.

21. janvārī plkst. 14:00 dekupāžas nodarbība. Materiālus un traukus nodrošina dienas centrs.

25. janvārī plkst. 15:00 dekoratīvo ziedu veidošana no organzas.

28. janvārī plkst. 14:00 nodarbība bērniem - gredzentiņu gatavošana.

Otrdienās no plkst. 18:00- 20:00 pirkstiņgrāmatu gatavošana saviem bērniem, jaunās māmiņas lūdzam pieteikties iepriekš. Ar vienu no paraugiem varat iepazīties interneta vietnē: https://www.youtube.com/watch?v=IV9TYl7wdiA. Materiāli jāpērk pašam dalībniekam, šujmašīnas, diegus un adatas nodrošina dienas centrs. Projekta ”Proti un dari” jauniešiem materiāli nodrošināti.

Pieaugušajiem un jauniešiem lakatu aušana uz rāmja, vienam lakatam līdzi jāņem 350- 400 m dzijas. Projekta ”Proti un dari” jauniešiem materiāli nodrošināti.

Aicinām arī uz tapošanas nodarbībām, līdzi jāņem sava dzija.

 

Stopiņu novadā ir uzsākts projekts – PROTI UN DARI

Projektā var piedalīties jaunieši vecumā no 15- 29 gadi, kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā. Projektā ir iesaistījušies Sauriešu ciema trīs jaunieši. Katram jaunietim ir izstrādātas individuālas programmas, kurās ir iekļautas jauniešu vēlmes apgūt kaut ko jaunu, iemācīties jaunas prasmes un iemaņas. Projekts ir vērts uz jauniešu prasmju un personības attīstību.

Pašreiz jaunieši regulāri apmeklē Sauriešu dienas centra aktivitātes, ir ieguvuši informāciju par NVO darbu, iepazinušies ar Stopiņu novada jauniešu domi un viņu turpmākajām aktivitātēm, kurās ir iespēja piedalīties jebkuram jaunietim. Visi trīs jaunieši apmeklēja 14 stundu kouičinga semināru, piedalījās radošajās darbnīcās: ziepju liešana, kreatīvā papīrmāksla, floristikas nodarbības, adventes vainagu pagatavošana, sveču liešana, dekoru izgatavošana, tapošana, šūšana. Marija un Natālija jau otro mēnesi apmeklē autoskolu un apgūst teoriju. Ir iespēja apmeklēt karjeras konsultantu un psihologu.

 

Decembra mēnesī visi trīs jaunieši piedalījās Starptautiskajā konferencē “Migrācija medijos: fakts, vēstījums, uztvere”, kuru organizēja Biedrība “Patvērums “Drošā māja””. 27. decembrī apmeklējām IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki”, jaunieši novadīja centrā esošajiem bērniem no Sīrijas, Azerbaidžānas un citām valstīm radošās darbnīcas. Tā bija pirmā brīvprātīgā darba pieredze jauniešiem apgūt sociālas prasmes kā strādāt ar citu tautību bērniem vecumā no 1.- 9. klasei. Plānojam sadarbību turpināt un reizi mēnesī doties uz Mucenieku centru, lai mācītu kaut ko jaunu centra iemītniekiem un jaunieši paši mācītos kontaktēties, novadīt nodarbības un iepazīt citu tautu kultūru.

Paldies jauniešiem, kuri tik aktīvi darbojas projektā un aicinām pietiekties tos jauniešus, kuri vēlētos darboties un sevi pilnveidot.

Jaunajā gadā ir plānots, ka jaunieši varētu apgūt angļu valodu un citas radošas aktivitātes. 

Jauniešu mentore: Aija Šibajeva

(03.01.2017.)

 

Stopiņu novada  Sauriešu dienas centrs 2012. gada 30.augustā ir akreditēts ES neformālās izglītības programmas “Jaunatne darbībā” apakšprogrammas “Eiropas brīvprātīgais darbs” uzņēmējorganizācijas un koordinējošās organizācijas statusā un piesķirts programmas kārtas nr. 2012-LV-25. Programmas mērķis ir attīstīt sadarbību jaunatnes jomā Eiropas Savienībā. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Saurieši” kā koordinējošo un uzņēmējorganizāciju uz termiņu līdz 2020.gadam ar akreditācijas numuru 2015-1-LV02-LA110-000879 un varēs turpināt jau veiksmīgi iesākto projektu īstenošanu un piedalīties Erasmus+ programmas EBD projektos. Dienas centrā Saurieši no 2015. gada  novembra līdz 2016. gada novembrim jauniešu mobilitātes EBD programmā “Erasmus +” ietvaros darbojās brīvprātīgā jauniete no Spānijas Jessika Jimenez, kura palīdz organizēt dienas centra  radošās aktivitātes un piedalās ikdienas darbā ar vietējiem bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Atpakaļ