2 item(s)

$79.00

Navigācija

Dienas centrs LĪČI

 

Dienas centra vadītāja: Zanda Pelše

Adrese: Dienas centrs "Līči", Līči, Stopiņu novads, LV-2118
Tālr.: 25125231
E-pasts: dc.lici@stopini.lv

Dienas centrs "Līči" atvērts 2013.gada 28.decembrī. 

Dienas centra Facebook lapa: https://www.facebook.com/dc.lici/

Darba laiks: otrdienās – no plkst. 14.40 - 21.00, trešdienās - no plkst. 14.40 - 19.00, ceturtdienās - no plkst. 14.40 - 21.00, sestdienās - no plkst. 11.00 - 21.00, pirmdienās, piektdienās, svētdienās - slēgts.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Līči” uz termiņu līdz 2020.gadam un dienas centrs ir tiesīgs uzņemt 1 brīvprātīgo jaunieti EBD projetku ietvaros.

GALERIJAS

Filmiņa par Līču dienas centru - kas mēs esam, ko darām...

PASĀKUMU ARHĪVS

Dienas centrā apmeklētājiem ikdienā ir iespēja ne tikai piedalīties Dienas centra organizētajās aktivitātēs, bet arī pavadīt laiku, lasot jaunāko Neatkarīgās avīzes laikrakstu, dažādus žurnālus, spēlējot novusu, galda tenisu, dažādas galda spēles.

Dienas centrā no 2015. gada novembra līdz 2016.gada augusta beigām jauniešu mobilitātes programmas Erasmus+ ietvaros strādāja brīvprātīgais jaunietis no Portugāles Gonsalo, kura uzdevumos ietilpa atbalsta sniegšana dienas centra radošajās aktivitātēs un dalība ikdienas darbā ar vietējiem bērniem un jauniešiem.

Ceturtdienās 16:00-18:00 un sestdienās 12:00-14:00 interesenti laipni aicināti uz nūjošanas nodarbībām! Startējam no dienas centra Līči! (Dienas centrā kopīgajai nūjošanai pieejami desmit nūju pāri.)

 

Līču dienas centrā februārī

No 30. janvāra līdz 27. februārim Viktora Vindeļa personīgās saktu kolekcijas izstāde.

10. februārī, plkst. 14.00 Askolda Saulīša filma “Astoņas zvaigznes”.

24. februārī, plkst. 15.00 Galda spēļu pēcpusdiena bērniem un jauniešiem.

Otrdienās, plkst. 18.00 Radošās nodarbības pieaugušajiem.

No 30. janvāra nodarbību cikls “Krāsu dejas tapotās šallēs un lakatos”.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Trešdienās, plkst. 17.00 Radošās nodarbības bērniem.

Sestdienās, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības.  Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

 

Gads ir sācies, dienas centra aktivitātēs veram jaunu lappusi

Janvāra sākumā Līču dienas centrā tikās “Gardēžu klubiņš” ar jauniem dalībniekiem. Šī gada pirmajā tikšanās reizē ne tikai runājām par ēdienu, par iespējām un darbībām, lai dzīvotu un ēstu veselīgāk, bet arī pētījām jaunā gada prognozes, spēlējām neformālās izglītības spēles. Vakara gaitā dalībniekiem bija uzdevums – no pilngraudu miltiem pagatavot torti, kas izdevās tiešām lieliska.

Janvārī dienas centrā norisinājās arī spēles galda tenisā, kurās startēja gan pieaugušie, gan bērni. Draudzīgā cīņā tika noskaidroti labākie spēlētāji, bet nākamās spēles savstarpēji norunātas novusā un norisināsies martā.

Visu janvāri bērni un jaunieši aktīvi spēlēja galda spēles. Iecienītākās spēles dienas centrā ir “Katanas ieceļotāji” un “Monopols”. Tāpēc mēneša beigās norisinājās Galda spēļu pēcpusdienas, kas bija kā nelielas sacensības, lai noskaidrotu veiksmīgākos spēlētājus.

Gads ir sācies. Tas nozīmē, ka dienas centra aktivitātēs veram jaunu lappusi, ņemam rokā pildspalvu un sākam… Sākam rakstīt jaunu lappusi dienas centra vēsturē. Katram ir iespēja piedalīties tās veidošanā. Tāpēc aicinu iesaistīties!

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja
(29.01.2018.)

Līču dienas centrā janvārī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Ārstnieciskā vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Sestdienās, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra (ir pieejami 10 nūju pāri kopīgajai nūjošanai).

Otrdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības pieaugušajiem.

Trešdienās, plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

6. janvārī plkst. 17.00 „Gardēžu klubiņš tiekas Jaunajā gadā”

13. janvārī, plkst. 15.00 spēles galda tenisā. Pieteikšanās dienas centrā.

27. janvārī, no plkst. 15.00 galda spēļu pēcpusdiena bērniem un jauniešiem.

 

Līču dienas centrā decembrī

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13:00 ārstnieciskā vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Sestdienās, no plkst. 11:00 līdz 13:00 nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra (ir pieejami 10 nūju pāri kopīgajai nūjošanai).

Trešdienās, plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

No 7. decembra, ceturtdienās, plkst. 17:00 radošās nodarbības „Piparkūku namiņu veidošana”. Sīkāka informācija un pieteikšanās dienas centrā

2. decembrī, no plkst. 15:00 Ziemassvētku rotājumu veidošanas, Adventa kalendāru veidošanas darbnīca.

9. decembrī, no plkst. 15:00 Piparkūku radošā darbnīca.

20. decembrī sadarbībā ar aktīviem, muzikāliem jauniešiem, Ziemassvētku noskaņu koncerts Upesleju dienas centrā. (Būs transports. Pieteikšanās dienas centrā.)

23. decembrī „Gardēžu klubiņš Ziemassvētkos”. 

 

Līču dienas centrā novembrī

11. novembrī Lāčplēša dienas pasākuma novadā apmeklēšana. Dienas centrā – āra sveču figūras veidošana.

21. novembrī plkst. 16.00 Valsts svētkiem veltītā Ulbrokas vidusskolas skolēnu koncerta apmeklēšana dienas centrā Upeslejas, Zemessardzes 19. bataljona prezentācija. (Pieteikties dienas centrā. Būs arī transports.)

25. novembrī radošā darbnīca “Adventes vainagu veidošana”

Otrdienās, plkst. 17.00 radošās nodarbības pieaugušajiem.

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Trešdienās, plkst. 17.00 radošās nodarbības bērniem.

Sestdienās no plkst. 11.00 - 13.00 Nūjošanas nodarbības. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

 

Krāsainais rudens dienas centrā Līči

Līdz ar košajām rudens lapām, vērtīgajām dabas veltēm, rudens noskaņas “ienāca” arī dienas centrā.

Jau no septembra beigām dienas centrā norisinājās dažādi “rudenīgi pasākumi”, piemēram, izstādes veidošana no rudens dabas veltēm, rudens veltes “Gardēžu klubiņa” interpretācijā gan ar savu rudens ēdienu prezentāciju, gan kopīgu ķirbju zupas gatavošanu; nūjošanas pasākums skaistajā Siguldā un rudens ekskursija aktīvākajiem dienas centra apmeklētājiem kopā ar Upesleju dienas centru.

Oktobra noslēgumā, spītējot lietum, pie dienas centra norisinājās dienas centra teritorijas rudens sakopšanas darbi, vēlāk kopīga mielošanās dienas centrā un nākotnes plānu kalšana.

 
Skolēnu rudens brīvlaikā aktīvi tika spēlētas dažādas izglītojošas un izklaidējošas spēles, veidoti dažādi radoši darbi. Tika sagaidītas arī pirmās sniega pārslas, kuras jau vedina uz domām par…

Vairāk foto: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-lici/galerijas/rudens-licu-dienas-centra

Zanda Pelše,dienas centra Līči vadītāja
(30.10.2017.)

 

LĪČU DIENAS CENTRĀ OKTOBRĪ

7. oktobrī Nūjošanas pasākums Siguldā.

14.oktobrī plkst. 16.00 Galda spēļu pēcpusdiena bērniem.

21.oktobrī sadarbībā ar Upesleju dienas centru, rudens ekskursija.

28.oktobrī plkst. 14.00 Rudens sakopšanas darbi pie dienas centra.

Otrdienās, plkst. 17.00 dekoru un kompozīciju veidošana no dabas materiāliem un otrreiz lietotām lietām. Nodarbības vada Aleksandra Dobrjanska.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Trešdienās, plkst. 17.00 Radošās nodarbības bērniem.

Sestdienās, no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Nūjošanas nodarbības.  Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

 

Noslēdzies projekts ''Vasaras smaržas vilinājums lina maisiņos''

Ar Stopiņu novada domes atbalstu dienas centrā Līči bija iespēja norisināties skaistam projektam “Vasaras smaržas vilinājums lina maisiņos”.

Projekta laikā tika īstenotas radošās darbnīcas astoņu nedēļu garumā. Radošo darbnīcu laikā tika šūti lina auduma maisiņi, rotāti ar auduma krāsām un augu nospiedumiem. Maisiņi tika pildīti ar dienas centra apmeklētāju savāktajiem un kaltētajiem ārstniecības augiem. Radošajās nodarbībās tika apgūtas šūšanas prasmes, prasmes strādāt ar dažādiem audumiem, dažādiem materiāliem, kā arī pārrunātas latviešu tautas vērtības, latviešu simboli, latviešiem zināmie un izmantojamie augi, norisinājās arī pastaigas Līču apkārtnē, lai iepazītu augus, kas aug savvaļā.


Projekta noslēgumā, kad norisinājās pasākumi “Stopiņu novadam – 130”, darinātie vasaras augu maisiņi tika dāvināti Stopiņu novada iedzīvotājiem un viesiem Ezera dienas pasākumā kā piemiņa no Stopiņu novada ar mūsu novada vasaras smaržu.

 

Šādas nodarbības cilvēkus attīsta radoši, veicina pozitīvas emocijas, rada prieku par ieguldījumu un lepnumu, ka viņu paveiktas noder citiem. Veidojot lina auduma maisiņus, projekta apmeklētāji veidoja prasmes, kas veicināja apziņu, ka katrs var izveidot noderīgas lietas pašu rokām un būt lepns par paveikto.

Paldies dienas centra aktīvajiem nodarbību apmeklētājiem, visiem, kuri iesaistījās projekta īstenošanā un atbalstīšanā!  

Zanda Pelše,
dienas centra Līči vadītāja
(27.09.2017.)

 

Līču dienas centrā septembrī

7. septembrī plkst. 18:00 nodarbība bērniem “Drošs ceļš uz skolu”

9. septembrī plkst. 15:00 Galda spēļu pēcpusdiena bērniem.

14. septembrī plkst. 15.30 “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu” projekta ietvaros Stopiņu novada senioriem VESELĪGA UZTURA NODARBĪBAS. Pieteikšanās dienas centrā. Nodarbības bez maksas.

16. septembrī plkst. 16:00 Koncertuzveduma “Ezera mistērija” ieraksta skatīšanās.

No 25. septembra līdz 28. septembrim izstādes veidošana “Rudens krāsu virpulī”. Aicināti visi no rudens veltēm kopā veidot izstādi.

30. septembrī plkst. 16:00 “Gardēžu klubiņš” un rudens veltes.

Otrdienās no plkst. 17:00 – 20:00 radošās nodarbības “Tīmekļošanas tehnika”. Nodarbības vadīs Aleksandra Dobrjanska. Pieteikšanās dienas centrā.

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. Pieteikšanās dienas centrā.

Trešdienās plkst. 17:00 Radošās nodarbības bērniem.

Ceturtdienās - 7., 14., 21., 28. septembrī no plkst. 18:30 Nūjošanas apmācība “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu” projekta ietvaros. Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Nūjas tiek nodrošinātas.

Sestdienās no plkst. 11:00 – 13:00 Nūjošanas nodarbības.  Iesildīšanās un starts pie dienas centra. Dienas centrā ir pieejami 10 nūju pāri.

 

Dienas centrā Līči jūlijā

Pirmdien, 10. jūlijā, plkst. 16.00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Grilēsim!”.  Cepsim un degustēsim, un runāsim par veselīgiem ēdieniem vasarā.

Pirmdienās, plkst. 18.00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, no plkst. 17.00-19.00 radošās nodarbības pieaugušajiem.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13.00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva (Stopiņu novada veselības veicināšanas projekta nodarbības.) Pieteikšanās dienas centrā.

No 17. jūlija līdz 11. augustam dienas centrs būs slēgts uz atvaļinājuma laiku.

Līču dienas centrā jūnijā

14. jūnijā plkst. 18:00    filmas “Pulveri meklējot” skatīšanās. Pirms filmas būs tikšanās ar filmas varoni Arti Ozolu.

21. jūnijā no plkst. 12:00-19:00 dienas centrā viesosies “Veselības centrs 4”. Iespēja pieteikties ādas veidojumu skrīningam (maksas pakalpojums). Pieraksts pa tālruni 20550550.

22. jūnijā plkst. 15:00    “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Grilēsim!”. Cepsim un degustēsim jūsu gatavotos ēdienus un, gatavojoties vasaras saulgriežiem, runāsim par dabas norisēm, to ietekmi uz mūsu organismu.

29. jūnijā plkst. 14:00Veselības veicināšanas projekta ietvaros Stopiņu novada senioriem (>54) veselīga uztura nodarbības. Pieteikšanās dienas centrā.

Pirmdienās plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās no plkst. 17:00-20:00 Stopiņu novada finansētā projekta “Vasaras smaržas vilinājums lina maisiņos” radošās nodarbības.

Pirmdienās, ceturtdienās plkst. 13:00 Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva. (Stopiņu novada veselības veicināšanas projekta nodarbības.)Pieteikšanās dienas centrā.

Ceturtdienās no plkst. 17:00-19:00 Nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos

Dienas centrā “Līči” maijā norisinājās dienas centra apmeklētāju veidota izstāde, kurā bija iespējams apskatīt radošo nodarbību laikā tapotās šalles un lakatus.

Dienas centrā ziemā un pavasarī norisinājās radošās nodarbības, kuru laikā bija iespējams apgūt dažādas tapošanas tehnikas kopā ar pulciņa vadītāju Aleksandru Dobrjansku. Nodarbību laikā tika mācītas vairākas tapošanas tehnikas: patenta tehnika, tauriņu raksts, rūtiņu raksts, ūdenskrituma raksts, dubultais raksts, sviķeļa raksts.

Maijā pulciņa apmeklētāji izveidoja izstādi ar saviem skaistajiem lakatiem, šallēm, arī džemperiem. Prieks par nodarbību apmeklētāju iniciatīvu un lepošanos ar savu paveikto darbu!  

Zanda Pelše,
dienas centra “Līči” vadītāja
(30.05.2017.)

 

Līču dienas centrā maijā

No 2. maija līdz 20. jūnijam, otrdienās, no plkst. 17:00-20:00 norisināsies Stopiņu novada finansētā projekta “Vasaras smaržas vilinājums lina maisiņos” nodarbības.

4. maijā, no plkst. 12:00-15:00, Ulbrokā piedalīsimies Baltā galdauta svētkos Stopiņu novadā.

No 9. maija līdz 16. maijam dienas centra apmeklētāju veidota izstāde “Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos”.

13. maijā plkst. 16:00 apsveikuma kartiņu veidošana Māmiņdienai.

15. maijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 20:00 sadarbībā ar Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrību “Māra” Starptautiskajai ģimeņu dienai veltīts pasākums.

20. maijā plkst. 16:00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Pirmās dabas veltes”. Degustēsim Jūsu gatavotos ēdienus, runāsim par ēdieniem, ko varam pagatavot, izmantojot dabas veltes, kā arī gatavosim kaut ko ļoti īpašu.

Pirmdienās, plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, no plkst. 17:00-20:00 Stopiņu novada finansētā projekta “Vasaras smaržas vilinājums lina maisiņos” radošās nodarbības.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13:00    vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva.

Sestdienās, no plkst. 12:00-14:00, un ceturtdienās no plkst. 16:00-18:00 - nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

 

Aprīlis Līču dienas centrā  - Lieldienu, dārza darbu un gardumu nosakņās 

4. aprīļa vakarā dienas centrā “Līči” viesojās Sauriešu bibliotēkas vadītāja Kristīne Cimdiņa, lai iepazīstinātu Līču iedzīvotājus ar Sauriešu bibliotēku, tās vēsturi, darbību un iespējām.
Bibliotēkas vadītāja ļoti interesanti un aizrautīgi izstāstīja bibliotēkas vēsturi, dažādus interesantus notikumus un faktus. Papildus tam bija iespēja arī apskatīt vēsturiskus faktus, piemēram, bibliotēkas inventāra grāmatas, inspicējošo personu norādījumus, aktus, kā arī dažādu laiku foto albumus.

Vairāk foto pieejami: http://stopini.lv/lv/kultura/sauriesu-biblioteka/galerijas/izstades-atklasana-licu-dienas-centra

Bibliotēkas vadītāja pasākuma apmeklētājiem arī izstāstīja par grāmatu elektronisko katalogu, tā izmantošanas iespējām.
Dienas centrā ir izvietota Sauriešu bibliotēkas vēstures izstāde, kas būs apskatāma vēl līdz maija sākumam. Tajā ir iespējams uzzināt par bibliotēkas mājvietām un darbiniekiem, bibliotēkas vēsturi, aktivitātēm, kas norisinās bibliotēkā, kā arī sadarbības partneriem un atbalstītājiem.

1.aprīlī, joku dienā, pa jokam un nopietni tikās Līču dienas centra “Gardēžu klubiņš”, lai runātu, diskutētu, gatavotu, degustētu augļu un dārzeņu ēdienus.


Pasākumā ne tikai runājām par veselīgu dzīvesveidu, bet arī pētījām dažādus interesantus faktus par ēdieniem. Ne tikai degustējām gardos ēdienus, ko katrs bija pagatavojis, bet kopā veidojām savu ēdienu šedevru – sarkano biešu torti. Izdevās lieliski! Nākamā gardēžu tikšanās plānota 20. maijā, kad runāsim par. Tad būs iespēja arī citiem uzzināt biešu tortes recepti, kā arī izmēģināt kaut jaunu un gardu.

Pirms lielajiem Lieldienu svinēšanas pasākumiem dienas centrā Līči norisinājās Lieldienu sagaidīšanas pasākums, lai kārtīgi sagatavotos Lielajiem svētkiem, zinātu tradīcijas, ticējumus, olu krāsošanas noslēpumus.
Pasākumā piedalījās bērni kopā ar vecākiem. Bija iespēja darboties radošajā darbnīcā, kurā katrs varēja izveidot Lieldienu zaķa palīga olu, un olu krāsošanas darbnīcā. Olas krāsojām ar dabas materiāliem sīpolu mizās.
Kamēr olas vārījās, norisinājās zināšanu konkurss, kurā noskaidrojām daudz interesantu lietu. Piemēram, Lieldienu rītā pirms saules lēkta ir jāapēd 13 dzērveņu ogu, lai būtu skaists. Vai to, ka Lieldienu rītā pirms saules lēkta staba galā jāuzliek sāls, tad pēc saules rieta jānoņem; tās būšot labākās zāles pret visām slimībām.


Pēc zināšanu apguves pievērāmies arī sportiskām aktivitātēm. Un tad jau pašam svarīgākajam – olu ripināšanai, olu cīņām un olu ēšanai. Ar sāli.
Paldies mazajiem Lieldienu zaķa palīgiem – pasākuma apmeklētājiem un, protams, arī vecākiem par Lieldienu noskaņas radīšanu!

“Ķirbis kupenā” – ar šādu nosaukumu 20. aprīlī dienas centrs sagaidīja apmeklētājus. Šajā dienā dienas centrā viesojās Dārzkopības entuziastu kluba priekšsēdētāja Sarma Žarčinska un foto mākslinieks Marģers Martinsons.
Dienas centra apmeklētājiem bija iespēja noklausīties lekciju par vērtīgākajiem istabas augiem, tomātu audzēšanu un ķirbjiem, kā arī apskatīt foto mākslinieka izstādi “Ķirbis kupenā”.


Sarmas Žarčinskas lekcija bija patiešām vērtīga un noderīga, tajā katrs varēja uzzināt ko jaunu un interesantu. Tika runāts gan par dārzkopību, gan par tautas medicīnu, gan par pavārmākslu, jo lektore dalījās savā pieredzē gan ar zināšanām, gan ar faktiem, gan ar padomiem, gan ar receptēm.


Foto mākslinieks Marģers Martinsons “uzbūra” dienas centrā skaistu noskaņu ar saviem mākslas darbiem, kas likās tur tik ļoti iederīgi.
Pēc lekcijas apmeklētājiem bija iespēja vēl aprunāties gan ar lektori, gan ar mākslinieku, diskutēt par dārzkopību un mākslu, uzdot jautājumus, paprasīt viedokli un arī kādu padomu.

Cerot uz vēl kādu izglītojoši māksliniecisku pasākumu,
Zanda Pelše,
Dienas centra “Līči” vadītāja

(26.04.2017.)


Līču dienas centrā aprīlī

1. aprīlī plkst. 16:00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Dārzeņi un augļi manā ēdienkartē”. Degustēsim Jūsu gatavotos ēdienus, runāsim par dārzeņu nozīmi ēdienkartē, gatavosim kaut ko ļoti īpašu, izmantojot dārzeņus un augļus.

15. aprīlī plkst. 12:00 Lieldienu sagaidīšanas pasākums dienas centrā.

20. aprīlī plkst. 17:00 viesos būs Dārzkopības entuziastu kluba valdes priekšsēdētāja Sarma Žarčinska un fotomākslinieks Marģers Martinsons. Lekcija “Vērtīgākie istabas ārstniecības augi. Tomātu audzēšana. Viss par ķirbjiem” un fotoizstāde “Ķirbis kupenā”.

22. aprīlī Lielā talka.

29. aprīlī plkst. 17:00 Galda spēļu pēcpusdiena. Dalīsimies komandās, spēlēsim gan zināmas galda spēles, gan kaut ko jaunu, kas pieejams dienas centrā.

Pirmdienās, plkst. 18:00 Radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 radošās nodarbības pieaugušajiem. No 7. marta līdz 25. aprīlim norisināsies tapošanas nodarbības “Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos”. Nodarbības vada Aleksandra Dobrjanska.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13:00 - Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

Pavasara vēsmas dienas centrā Līči

Līču dienas centrā pavasara mēnesis aizritējis ļoti interesanti un darbīgi. Gan ikdienā, gan nodarbībās, gan pasākumos bija iespēja izpausties dažāda vecuma dienas centra apmeklētājiem.
Bērni aktīvi darbojās radošajās nodarbībās, veidojot apsveikuma kartiņas, pavasara ziedus no papīra, pavasarīgu noformējumu dienas centra telpām. Patiešām lieliska bija galda spēļu pēcpusdiena, kurā visi dalībnieki bija aizrāvušies ar dažādām spēlēm. Tika izmēģinātas arī jaunās dienas centrā pieejamās spēles – “Katanas ieceļotāji”, “Sabotieri”, “Monopols”. 29. aprīlī norisināsies nākamā galda spēļu pēcpusdiena, kurā laipni aicināti piedalīties arī citi.


No marta ir sākušās vingrošanas nodarbības senioriem, kas norisinās katru pirmdienu un ceturtdienu. Savukārt nūjošanas nodarbības turpinās katru sestdienu.
Sadarbībā ar Stopiņu novada politiski represēto biedrību dienas centrā bija iespēja noskatīties 2016. gada V. Kairiša filmu “Melānijas hronika”.

 

Bet pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos top radošajās nodarbībās, kas norisinās katru otrdienu. Vēl līdz 25. aprīlim ir iespēja pievienoties šajās radošajās nodarbībās, lai iemācītos šādu rokdarbu veidu vai apgūtu jaunas tapošanas tehnikas.

Uz tikšanos dienas centrā Līči!

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja

(28.03.2017.)

 

Līču dienas centrā martā

11. martā plkst. 16:00 Galda spēļu pēcpusdiena. 

18. martā plkst. 16:00 Multfilmu pēcpusdiena bērniem.

25. martā plkst. 15:00 sadarbībā ar Stopiņu novada politiski represēto biedrību, V.Kairiša filmas “Melānijas hronika” skatīšanās.

1.aprīlī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Dārzeņi un augļi manā ēdienkartē”. 

Pirmdienās, plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 radošās nodarbības pieaugušajiem. No 7. marta līdz 25. aprīlim norisināsies tapošanas nodarbības “Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos”.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

Dienas centra Līči gardēži ziemā

Gandrīz katru mēnesi dienas centrā Līči tiekas vietējie iedzīvotāji īpašā pasākumā – Gardēžu klubiņš.

Šis īpašais pasākums ir īpašs ar to, ka dažāda vecuma grupu pārstāvjiem ir iespēja tikties, lai runātu “par un ap ēdienu”. Parasti katrs mājās pagatavo kaut ko saistībā ar tikšanās tematu. Kad sapulcējamies dienas centrā, tiek prezentēts un degustēts tas, ko katrs ir sagatavojis. Notiek dalīšanās pieredzē, tiek apspriestas gatavošanas, garšas nianses. Vēlāk visi kopā gatavo kādu ēdienu kopā.

Šoreiz tās bija plānās pankūkas. Jā, ticiet vai nē, bet uzzinājām viens no otra dažādus pankūku mīklas gatavošanas “knifiņus”, dažus pat tādus, kas nekad iepriekš nebija pat dzirdēti… Sākot no sviesta piciņas pievienošanas mīklai, beidzot ar irdena, svaiga, tikko sniguša sniega pievienošanu mīklai.

Kad kopā pastrādāts, tad vienmēr degustējam pagatavoto, apspriežam dažādus interesantus faktus par noteiktiem ēdieniem, ēšanas tradīcijām, kā arī… izklaides daļā gan spēlējam atjautības spēles, gan stāstām anekdotes, gan izmēģinām dažādas spēles un citas izklaides, ko noteikti var izmantot arī mājās, viesībās, pie galda… Un viss noteikti ir “par un ap ēdienu”.

Gardēžu klubiņa dalībnieki aicina pievienoties mūsu jaukajos pasākumos! Nākamais norisināsies 1. aprīlī, kad dalīsimies pieredzē dārzeņu un augļu pagatavošanas receptēs, kā arī dienas centrā gatavosim kaut ko ļoti, ļoti īpašu.

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja
(28.02.2017.)

 

Sveču mēnesis dienas centrā Līči

Latviešu dzīvesziņā Sveču diena iezīmē ziemas vidu, to var datēt ar 2.februāri. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska, jo ticēja, ka tieši sveču dienā lietās sveces degs visgaišāk un lietosies vistaupīgāk. 

Senajos laikos latviešiem nekādu apgaismošanas ierīču nebija. Daudzi darbi, kā lopu kopšana ziemā, noritēja tumsā. Rijas apgaismoja krāsns bedres, bet šķūņos rīkoja īpašus ceplīšus uz akmens mūra pamata. Šeit kūra nelielu uguni un dedzināja smalku sveķu malciņu. Apstākļi uzlabojās, kad radās ideja par sveču liešanu. Istabās skalu gaismu nomainīja sveces. Sveču gaismā garie ziemas vakari kļuva gaišāki. Svecēm izgatavoja lukturus, svečturus. Sveces bija kā materiālās labklājības un turības pazīme. Svētkiem sveces lēja resnākas, lai tās ilgāk degtu. Arī lukturi, kuros tās nostiprināja, bija greznāki par ikdienā lietotajiem. Tie bija tā sauktie goda lukturi — kroņlukturi.

Tā kā latvieši jau no seniem laikiem februāri ir dēvējuši par sveču mēnesi, dienas centrā Līči februāris arī bija sveču mēnesis, jo norisinājās sveču liešanas darbnīcas. Arī mēs lējām sveces, vērojām laikapstākļus un apspriedām, kas paredzams, ņemot vērā to, kāds laiks ir ārā. Pārrunājām, kādas tradīcijas mūsu senči ir ievērojuši šajā dienā, kad “ziema pirmo reizi tiekas ar pavasari”.

Uguns ir viens no pasaules pirmelementiem. Uguns spēj gan nomierināt, gan attīrīt, gan sadedzināt, gan iznīcināt. Tā kā svece ir ne tikai siltuma un gaismas simbols, bet arī kaut kas maģisks, katrs sveču lējējs tajā ielēja daļiņu savu labo domu un vēlējumus. Lai viss labais piepildās!

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-lici/galerijas/svecu-menesis

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja
(28.02.2017.)

 

Līču dienas centrā februārī

4. februārī plkst. 16:00 Sveču diena ticējumos un sveču liešanā.

11. februārī plkst. 16:00 Sirsniņu svecīšu darināšanas darbnīca.

25. februārī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņa” tikšanās. Tēma – pankūkas.

18. februārī plkst. 18:00 Multfilmu pēcpusdiena bērniem.

Pirmdienās, plkst. 18:00 Radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 Radošās nodarbības pieaugušajiem.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 Nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

Dienas centrs Līči janvārī

14. janvārī plkst. 15:00 ziepju gatavošanas darbnīca.

21. janvārī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņa” tikšanās. Tēma “Veselīgi ēdieni ziemā”.

28. janvārī plkst. 15:00 galda tenisa spēles un novusa turnīrs. Pieteikšanās līdz 26.01.

Pirmdienās, plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00    radošās nodarbības pieaugušajiem.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

 

Atpakaļ