2 item(s)

$79.00

''Stopiņu novadam-130'' svētku nedēļas atspulgi

01/09/2017

„Stopiņu novadam – 130” svinības ir izskanējušas. Šo svētku raksturzīmes bija sešas piesātinātas krāsas svētku logo, ko radīja mākslinieks, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas pedagogs Rolands Vēgners, un sešas dažādām aktivitātēm piesātinātas svētku dienas, kurās bija vērojama gan novada svētku norises tradīciju ievērošana, gan jauni mākslinieciskie pavērsieni un pasākumu idejas. Svētki uzvirmoja ātri kā spožais salūts, bija daudzkrāsaini kā gaismēnu saspēle muzikālo strūklaku šovā un nu jau ir iekļāvušies cilvēku atmiņās kā emocionāls stāsts par to, kādi esam, bijām un būsim šeit – mūsu Latvijā, mūsu Stopiņu novadā, kur „astoņiem stariem mirdz ģerbonī zvaigznes, sargājot katru, kurš Stopiņos mīt. Dzīvojot te, Mazā Jugla, kur vijas, laimīgi būsim mēs šodien un rīt…”.   

Svētki aizsākās ar Bērnu dienu – piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas vairāku stundu garumā priecēja mūsu novada lielāko ciemu mazākos iedzīvotājus un viņu vecākus. Pateicoties Stopiņu novada dienas centriem un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas pedagogiem, bērni varēja izpausties dažnedažādās radošajās aktivitātēs. Vakarā ikviens Līgo parka apmeklētājs varēja izbaudīt muzikāli un saturiski daudzkrāsaino dziesmuspēli „Reiz kādā pasakā”. Tautā iemīļotais aktieris Jānis Skanis iejutās pasaku stāstnieka lomā, un ikviens koncerta apmeklētājs varēja sastapties ar dažādiem pasaku tēliem – gan tiem, kas vēl joprojām ir vismīļākie mammām, tētiem un omītēm, gan tiem, kas redzami pasaulslavenās animācijas filmās mūsdienās. Sarkangalvīte, Maša un lācis, Lote no Loteszemes, Īkstīte, Karlsons, Minjons, Pepija, sunītis Pifs, kaķis Herkuless, Si-si-dra, Buratino, lapsa Alise un runcis Bazilio, Sniegbaltīte, Princis, Ļaunā karaliene, princese Elza un princese Fiona no animācijas filmas par Šreku, Vajana, „Sapinušies” un „Dziedi!” varoņi izdziedāja vissirsnīgākās un pazīstamākās savu tēlu dziesmas. 

Svētku otrajā dienā novada iedzīvotāju uzmanības centrā bija visu Stopiņu novada māksliniecisko kolektīvu dalībnieki, kuri skatītājus priecēja ar dziesmām un dejām. Pieci koncerti vienā vakarā nav nieks, tādēļ mēs esam ļoti lepni, ka mūsu kolektīvi dziedāja, dejoja un muzicēja ar priecīgu mirdzumu acīs un patiesā svētku pacilātības noskaņojumā. To sajuta arī klausītāji, tādēļ pelnītie aplausi un ovācijas neizpalika. Koncertos Upeslejās, Sauriešos, Cekulē, Līčos un Dreiliņos uzstājās jauktas koris „Ulbroka” (diriģenti Eduards Fiskovičs un Vitālijs Stankevičs), sieviešu koris „Madara” (diriģentes Zane Kažēna un Kristīne Zolotorenko), senioru deju kolektīvs „Ulenbroks” (vadītāja Ineta Svilāne), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Luste” (vadītāja Ieva Sīle), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Stopiņš” (vadītāja Aiga Medne), vokālais ansamblis „Sagša” (vadītāja Biruta Deruma), vokālais ansamblis „Ievziedi” (vadītājs Andris Jansons) un akordeonistu ansamblis „Akcents” (vadītāja Anita Rieksta). Koncertos piedalījās arī koncertmeistares Inga Sarkane un Vita Pinne, bet tos tematiski saliedēja Stopiņu novada amatierteātra „Dille” dalībnieki (vadītājs Indulis Smiltēns). 

Trešdien ikviens interesents varēja iesaistīties daudzveidīgās sportiskajās aktivitātēs, kā arī apmeklēt Stopiņu novada Jauniešu domes organizētos pasākumus, tajā skaitā Stopiņu novada iedzīvotāja Roberta Eihes autorkoncertu. Spītējot lietum un vēsajam laikam, Stopiņu novada bērni aizrautīgi priecājās dzirkstošajā Putu ballē, bet vakarā visiem bija iespēja izbaudīt multimediālo muzikālo strūklaku šovu gleznainā Ulbrokas ezera krastā. Krāsainajiem strūklaku ūdens rakstiem traucoties pret naksnīgajām debesīm, ikvienam skatītājam bija iespēja gan uzdejot Pētera Čaikovska „Ziedu valsi”, gan pabūt Endrū Loida Vēbera mūziklu valstībā, gan sastapties ar tumsā dejojošo Maiklu Džeksonu. Un šova noslēgumā, muzikālo strūklaku daudzkrāsaino gaismēnu izgaismota, skanēja Stopiņu novada himna, radot patiesu saviļņojumu un svētku sajūtas kulmināciju daudzu jo daudzu novadnieku sirdīs. 

Ceturtdien joprojām uzmanības centrā bija Ulbrokas ezers. Tā krastā bija pieejamas dažādas radošās aktivitātes, kuras varēja gan baudīt ar acīm, gan arī aktīvi līdzdarboties. Paldies Tautas lietišķās mākslas studijai „Ulbroka” (vadītāja Ārija Vītoliņa), Stopiņu novada dienas centriem, PII „Pienenīte”, Ulbrokas vidusskolas un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas radošo darbnīcu pārstāvjiem! Paldies visiem, kuri piedalījās svētku monētas kalšanā! Paldies Latvijas Kinoloģiskās federācijas sporta klubam „Mans draugs”! Paldies Trušu pilsētiņai, cirka māksliniekiem, Burbuļu darbnīcai, sejiņu meistarīgajai apgleznotājai, Latvijas Sarkanajam Krustam, Ulbrokas sporta kompleksam un Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljonam! Paldies ikvienam, kurš iesaistījās, vēroja, komentēja vai uzmundrināja! 

Ceturtdienas vakara kulminācija, protams, bija Ulbrokas ezera regate, kas jau kļuvusi par stabilu svētku tradīciju. Regates dalībnieki sacenšas ar laivām jeb peldierīcēm, kas būvētas no PET pudelēm. Šogad startēja 12 komandas: „Vannas SPA uz ezera”, „Institūta iela”, „Ulenbrokas buduārs”, „Draugi”, „Otrais stāvs”, „SUPlaiva”, „Ezera Kruīzers”, „U-brigāde”, „Kronus”, „Saimniece”, „Krāsainās bultas”, „Kobra”. Komandas startēja divos braucienos, un katrā braucienā devās sešu peldierīču dalībnieki. Abus startus pavadīja skaļas skatītāju ovācijas un līdzjutēju uzmundrinājuma saucieni. Veicās dažādi: kāds „pazaudēja” savus ceļabiedrus, kādam nācās izjust peldi Ulbrokas ezera vēsajā ūdenī, kāds lēni izbaudīja brauciena šarmu, bet kāds lielā ātrumā aiztraucās visiem garām, pirmais sasniedzot finiša līniju.
Daudzas komandas bija padomājušas ne tikai par savas peldierīces būvi, bet arī par komandas vizuālo noformējumu.
Skatītāju simpātiju balvu ar 214 balsīm ieguva Cekules ciema komanda „Otrais stāvs”.
Ulbrokas ezera regati visus gadus atbalsta SIA „Ulbroka” – paldies mūsu novada uzņēmējam Aivaram Koktam!
Visas komandas tika pie skaistām un arī garšīgām balvām!  Paldies visiem dalībniekiem par radošumu, iniciatīvu un atraktivitāti! Uz tikšanos nākamgad!

Daudzi jo daudzi Stopiņu novada iedzīvotāji svētku piekto dienu gaidīja ar īpašu satraukumu, jo tieši piektdien notika sen izlolotās ieceres – komponista Māra Lasmaņa komponētās „Ezera mistērijas” pirmatskaņojums. Koncertuzvedums veltīts dzejnieka un izcilā novadnieka Pētera Brūvera piemiņai 60 gadu jubilejā. Daudzveidīgās komponista Māra Lasmaņa muzikālajā rokrakstā iezīmētās un Pētera Brūvera dzejā atspoguļotās noskaņas izdziedāja jauktais koris „Ulbroka” (diriģents Eduards Fiskovičs) un sieviešu koris „Madara” (diriģente Zane Kažēna). Koru dziedājumu papildināja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu orķestra saliedētais skanējums. Īpašas krāsas „Ezera mistērijas” muzikāli tembrālajā paletē radīja solistu Agneses Cīrules un Mātiņa Zvīguļa balsis. Koncertuzvedumu  bagātināja Aigas Mednes lieliskā horeogrāfija, ko īstenoja vidējās paaudzes deju kolektīvi „Stopiņš” (vadītāja Aiga Medne) un „Luste” (vadītāja Ieva Sīle). Koncertuzveduma mākslinieciskā vadītāja godā bija diriģents Eduards Fiskovičs. Koncertuzvedumu bagātināja krāšņi, speciāli šim uzvedumam radīti tērpi un aksesuāri, kā arī dažādi pirotehnikas un gaismu tehnoloģiju specefekti. Koncertuzveduma sākumā visus klātesošos sveica arī dzejnieka Pētera Brūvera dzīvesbiedre Iveta Brūvere, bet fonā klusināti skanēja dzejnieka balss ierakstā tverts dzejas lasījums. Ulbrokas ezera naksnīgi brīnumainā suģestija apvienojumā ar izcilo māksliniecisko priekšnesumu radīja īpašu, vārdos neaprakstāmu gaisotni.

Un tad jau bija klāt svētku noslēguma diena! Jau no paša rīta Līgo parkā bērnus sagaidīja krāšņa un jautrām izdarībām piesātināta izrāde „Ar gaisa balonu uz Āfriku” un, protams, arī pats gaisa balons. Bet vakarā – lieliskie mūziķi Uldis Marhilevičs, Antra Stafecka, Aija Andrejeva, Ivo Fomins un Igo koncertā „Marhils un draugi”. Bija grūti izvērtēt, kas žilbināja spožāk – mākslinieku temperamentīgie dziedājumi, spožais svētku salūts, ko mums dāvāja SIA „Kronus”, vai svecīšu liesmiņu sprakšķošais mirdzums lielajā, piecdesmit kilogramus smagajā „Stopiņu novadam – 130” jubilejas tortē. Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne sveica visus klātesošos skaistajos novada svētkos, godināja bijušos domes priekšsēdētājus Ilmāru Lūsi un Jāni Pumpuru un izteica atzinību visiem, kuri iesaistījās svētku daudzveidīgajās norisēs. Muzicējot grupām „Klaidonis” un „Apvedceļš”, izskanēja „Stopiņu novadam – 130” svētkus noslēdzošā diena. 
Un nu jau arī šī svētku nedēļa ir ierakstīta mūsu novada vēstures lappusēs, stopiņiešu atmiņās un sirdīs kā spilgts emocionāls pārdzīvojums, par ko vēl ilgi varēsim kavēties atmiņās. Uz tikšanos ikdienā un turpmākajos svētkos! 

Svētku nedēļas foto un video pieejami: http://stopini.lv/lv/novads/novada-svetki/stopinu-novadam-130

Inta Kalniņa, kultūras dzīves vadītāja,
Inese Skrastiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste