Aktualitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada jauniešu aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

 

NOLAID TVAIKU!

Aicinām jauniešus uz pasākumu TVAIKS 7. septembrī Ulbrokas kultūras nama dārzā, kur draugu kompānijā būs iespēja baudīt radošu, garšīgu un muzikālu piektdienas vakaru!

Pasākuma norise:
18:00 Radošās aktivitātes (mākslas darbnīca, hennas stūrītis)
19:00 Improvizācijas izrāde (Rīgas Improvizācijas studija JAUTĀJUMS)
20:00 Burgeru meistarklase
20:30 Mūzikas grupas koncerts
21:30 Muzikāls Jam session
ČILL zona un FOTO stūris, kā arī Izstāde "ārmalas iekšpuse", ko radījuši jaunieši no Jauno mākslinieku rezidences MĪT.

Mākslas meistarklase – Agnese Jākobsone 
Agnese ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolvente, kas ieguvusi pieredzi metāla lējēja darbnīcā un kam ikdienā patīk radīt skaistas un paliekošas lietas. Pasākumā TVAIKS mēs kopā ar Agnesi veidosim emaljētas piespraudes un kuloniņus. Vara plāksnes un stikla pulvera mijiedarbības rezultātā augstā temperatūrā radīsies skaistums, ko vakara noslēgumā katrs varēs sev iegūt par piemiņu! 

Rīgas Improvizācijas teātra studija “Jautājums”
Improvizācija mēdz apvienot dažādākos cilvēkus. Arī mēs, grupa Jautājums, esam cilvēki ar dažādām interesēm, atšķirīgiem raksturiem un daudzveidīgiem uzskatiem. Tomēr mūsos visos mīt uguns, kas vēlas iznākt no “kastes”, meklēt diskomfortu un iepriecināt un iedvesmot citus!

Burgeru meistarklase – Emīls Kārkliņš
Emīls ir profesionāls pavārs, kas savulaik pabeidzis Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, praktizējies tādās kafejnīcās un restorānos kā “Vincents”, “Restaurant Kitchen”, “Garāža”, “Čarlstons”, “Skyline Bar” un “Arēna 29”. Jau vairāk nekā divus gadu viņš ceļo un smeļas jaunas idejas ārpus Latvijas – pabijis Austrijā Itālijā, Francijā, Tenerifē, un tagad jau kādu laiku dzīvojas pa Zviedriju. TVAIKĀ Emīls būs mūsu burgeru guru, ar ko kopā paši sev gatavosim gardas vakara uzkodas! 

Mūzikas grupa “The Evening Sun”
Grupas aizsākumi meklējami 2016. gada nogalē, kad  izveidojās sastāvs, kurā pēc dažādām pārmaiņām nu ir pieci dalībnieki. Grupas repertuāru veido gan roka ritmos ieturētas orģināldziesmas, gan arī vairāk un mazāk zināmu dziesmu kaverversijas, tomēr muzikālās robežas grupas dalībnieki sev nenosprauž, jo reizēm pat no visnejēdzīgākās grabināšanas spēj rasties kaut kas pilnīgi jauns.

Artis Zaharāns – vokāls, taustiņi
Mārtiņš Rieksts – solo ģitāra, vokāls
Vadims Krivcenkovs – ritma ģitāra
Gatis Dišlers – basģitāra
Artūrs Logins – bungas

Pirms un pēc pasākuma būs pieejams AUTOBUSS
17:00 Cekule
17:15 Līči
17:30 Upeslejas
17:40 Saurieši
22:30 Izbraukšana no Ulbrokas Kultūras nama

Ieeja jauniešiem no 14 gadu vecuma.
Pasākumu organizē Stopiņu novada dome sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem.

Rakstu sagatavoja: Rasa Feldmane, Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste

 

Orientēšanās sacensības jauniešiem “Velo Stopiņi 2018”

2018. gada 9. jūnijā notika orientēšanās sacensības “Velo Stopiņi 2018” jauniešiem.

Komandu dalībnieki mēroja 27 km garu distanci caur Stopiņu novadu, iepazīstoties ar visiem pieciem novada dienas centriem. 

Papildus fiziski nebūt ne vieglajam maršrutam, jauniešiem bija jāveic arī dažādi sportiski un intelektuāli uzdevumi. Tajos tika pārbaudītas un trenētas jauniešu zināšanas un prasmes vietu atpazīšanā, norāžu šifrēšanā, volejbolā un futbolā, matemātisku vienādojumu risināšanā un latvju rakstu zīmju atpazīšanā, ko bija sagatavojis viens no šī gada aktīvākajiem jauniešiem Mikus Sprikuts.

Ar godam nopelnīto uzvaru no sirds apsveicam attapīgos 1. vietas ieguvējus “Visa dzīve kā sasvēries kuģis”, smaidīgos 2. vietas laureātus “RJR”, kā arī neatlaidīgo komandu “Sunday” ar iegūto bronzu.

Finišā dalībnieki tika aicināti dalīties piedzīvotajā, kā arī veldzēties ar novada jauniešu sarūpēto auksto zupu. Par aktīvo piedalīšanos komandas saņēma diplomus, medaļas, kā arī dažādas noderīgas un gardas balviņas sporta pudeļu, krāsainu velo atribūtu un saldumu veidolā. Par īpašu Latvijas simtgades sveicienu parūpējās arī Latvijas valsts simtgades birojs.

“Velo Stopiņi 2018” bija lielisks izaicinājums gan pašiem dalībniekiem, gan idejas autoriem un īstenotājiem – pašiem jauniešiem, kas vēlas iedibināt šo kā jaunu tradīciju un jau tagad ķērušies pie nākamo sacensību organizēšanas.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada
jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/jauniesiem/stopinu-novada-aktivie-jauniesi/velo-stopini-jauniesiem-2018

(26.06.2018.)

 

"Saldējums ar personību" – Kirils Buravcevs

Aicinām visus Stopiņu novada jauniešus 2018. gada 13. jūnijā plkst. 18:00 Sauriešu dienas centrā uz tikšanos ar Kirilu Buravcevu –  pašreizējo Latvijas futbola federācijas izglītības nodaļas metodiķi un treneru instruktoru, kā arī agrākā Stopiņu novada futbola kluba "Dinamo Saurieši" dibinātāju.
Tā būs iespēja satikt un iepazīties, kā arī brīvā gaisotnē, baudot saldējumu, noskaidrot sev interesējošos sportiskos un ne tik sportiskos jautājumus!

 

Orientēšanās sacensības jauniešiem “Velo Stopiņi 2018”

Lai pēc skolas beigšanas un liecību saņemšanas var pienācīgi sagatavoties vasarai, Stopiņu novada dome sadarbībā ar novada jauniešiem 2018. gada 9. jūnijā aicina piedalīties orientēšanās sacensībās “Velo Stopiņi 2018”.

Sacensībās būs gan orientēšanās, gan sportiski, izzinoši, prātu kustinoši un saliedējoši uzdevumi. Veiklākajiem trasē un uzdevumos - balvas un specbalvas (īpaša specbalva arī par komandas noformējumu)!

Sacensībās var piedalīties jaunieši vecumā no 13-25 gadiem, veidojot komandu no 3 dalībniekiem (2 meitenes un 1 puisis vai 2 puiši un 1 meitene). 

Pieteikšanās līdz 7. jūnijam, aizpildot veidlapu: http://ejuz.lv/velostopini

Sacensību dienas norise:

Dalībnieku tikšanās vieta (gan starts, gan finišs) – Ezermalas iela 1, Ulbroka, Stopiņu novads (pie Ulbrokas ezera).
10:30-11:00 Dalībnieku reģistrēšana un velosipēdistu dokumentu pārbaude.
11:00 Sacensību atklāšana
11:10-11:30 Komandu starts (komandas startē divos pretējos virzienos ik pēc 3 minūtēm)
14:40-15:00 Komandu finišs
15:00-15:30 Rezultātu apkopošana
15:30 Apbalvošana 

Svarīgi ATCERĒTIES!
Lai piedalītos sacensībās, ir nepieciešama derīga velosipēda vadītāja apliecība.
Dalībniekiem, kas ir jaunāki par 18 gadiem, līdzi nepieciešama rakstiska vecāku atļauju par dalību sacensībās.

Sacensību NOLIKUMS: https://goo.gl/PGFqsp 

Vairāk informācijas par pasākumu var atrast Facebook lapās: Stopiņu novada jaunieši un Stopiņu novada pašvaldība 

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Jaunatnes lietu speciālisti Rasu Feldmani (jauniesi@stopini.lv vai pa tālr. 26445141)

 

Saldējums ar Aināru Juškēviču

17. maija vakarā Ulbrokas dienas centrā jauniešiem bija iespēja, baudot saldējumu, brīvā gaisotnē satikt un aprunāties ar vienu no Latvijas labākajiem florbolistiem Aināru Juškēviču.

Ainārs lielākajai daļai Stopiņu novada sportistu, īpaši, lielajiem un mazajiem florbola spēlētājiem un cienītājiem, ir labi pazīstams, jo jau 18 gadus viņš novadā strādā par florbola treneri. 

Tieši darbu ar bērniem Ainārs pats min kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem, jo katram ir vajadzīga individuāla pieeja un runa jau nav tikai par sportu. “Man pats svarīgākais ir, lai viņi kļūst par labiem cilvēkiem, protams, arī par labiem sportistiem, bet treniņi jau nav tikai sports – te viņi iemācās arī tādas pamatvērtības, kas pēc tam veido viņus kā personības. Es viņiem mācu, ka nevar kaut ko iesākt un tad vienkārši pamest gaisā, vajag cīnīties. Vajag noteikt ne tikai lielos, bet arī mazos mērķus, lai būtu skaidra motivācija un tad arī uz treniņiem varēs nākt ar prieku”, atklāj treneris.

Sarunas laikā florbolists pastāstīja arī par saviem sportista karjeras pirmsākumiem, dalījās ar lieliskajām sajūtām, izcīnot uzvaru un priecājoties Arēnā kopā ar vairākiem tūkstošiem skatītāju, kā arī atklāja, ka brīvo laiku, kurš gan reti esot nesaistīts ar florbolu, vislabprātāk aizpilda ar ceļošanu.

Arī turpmāk Stopiņu novada dienas centros plānots organizēt līdzīgas tikšanās ar Latvijā un novadā zināmiem un nozīmīgiem cilvēkiem, no kuriem jaunieši var gūt pieredzi un smelties iedvesmu.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane
(25.05.2018.)

 

 

"Saldējums ar slavenību" - Ainārs Juškēvičs

Aicinām visus Stopiņu novada jauniešus 2018. gada 17. maijā plkst. 18:00 Ulbrokas dienas centrā uz tikšanos ar Aināru Juškēviču – vienu no visu laiku rezultatīvākajiem florbola spēlētājiem un labākajiem jaunās paaudzes treneriem Latvijā. Saldējums, diskusijas un jautājumi brīvā gaisotnē!

 

Stopiņu novada jaunieši viesojas Eiropas Parlamentā Briselē

Šī gada aprīlī Gada jaunietis Roberts Eihe un Gada brīvprātīgais Aleksandrs Kapanskis – Stopiņu novada Jauniešu gada balvas 2017 laureāti – kopā ar Stopiņu jaunatnes lietu speciālisti un citu novadu pārstāvjiem no Latvijas devās godam nopelnītajā divu dienu vizītē uz Briseli, kur abus jauniešus uzaicināja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ceļojuma laikā puišiem bija iespēja ne tikai uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta darbību, bet arī notvert “aizkulišu” klātbūtnes sajūtu. Sarunas ar K.Kariņu viņiem ļāva iegūt plašāku priekšstatu par deputāta ikdienu, pienākumiem un izaicinājumiem. Brīvajā laikā jaunieši izceļojās pa “Mini Eiropu”, apskatīja Briseles “Lielā laukuma” un slavenā “Čurājošā puisēna” aprises, kā arī protams, nobaudīja Beļģu tradicionālos frī kartupelīšus un kalorijām bagātās vafeles.

“Brauciens gan visā kopumā, gan detaļās bija ļoti izdevies. Ceļojums tika labi noorganizēts, Krišjānis Kariņš un viņa komanda atstāja ļoti patīkamu iespaidu gan par sevi, gan savu darbu Eiropas parlamentā,” par ciemošanos Beļģijā saka Roberts Eihe.

“Ceļojums uz Briseli atstājis ļoti pozitīvas atmiņas – kā ekskursijas, tā arī ielas, kuras jau pēc pāris reizēm bija labi pazīstamas. Patīkamus iespaidus raisīja gan Parlaments, kas sniedza iespaidu par to, kādas aktivitātes tur notiek un ko ir iespējams paveikt, gan arī tas, kā mūs sagaidīja pats Kariņa kungs. Svarīgākais mērķis – atstāt labu iespaidu Briselē par Latvijas atbraucējiem –, manuprāt, tika sasniegts. Priecē arī jaunu draugu iegūšana, kas nav mazsvarīgi! Atpūtāmies, ne tikai guļot nakts miegu, bet arī staigājot pa Beļģijas ielām un vakarā dziedot dziesmas, un jauki pavadot vakaru ar jaunajiem draugiem,” iespaidos dalās Aleksandrs Kapanskis.

Jaunatnes lietu speciāliste uzskata, ka “viens ir dzirdēt par Eiropas Parlamentu televīzijā vai skolas solā, pavisam kas cits – būt tur uz vietas, iepazīt reālus cilvēkus un uzzināt par  izaicinājumiem, ar kuriem tiem diendienā nākas saskarties. Tad, manuprāt, ir daudz vieglāk un jēgpilnāk runāt ar jauniešiem par to, kāpēc ir svarīgi iesaistīties un nepalikt vienaldzīgiem.”

Vēlreiz pateicamies Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa komandai par uzaicinājumu un ceram arī uz iespējamu turpmāku sadarbību nākotnē!

Foto ieskats: /lv/jauniesiem/stopinu-novada-aktivie-jauniesi/jauniesi-viesojas-brisele

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane
(23.04.2018.)

 

 

16. martā Ulbrokas vidusskolā notika Stopiņu novada Jauniešu forums 2018

Skolēnu pavasara brīvlaika izskaņā Ulbrokas vidusskolā norisinājās “Stopiņu novada Jauniešu forums 2018”, kurā vietējie jaunieši diskutēja par iespējām un novada attīstību.

Forumu atklāja Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētāja Daiga Brigmane, jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane un Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka. Par nopietni-nenopietno noskaņu rūpējās pasākuma vadītāja Anna Īviņa.

Iesākumā jaunieši veltīja laiku, lai iesildītu gaisotni. Pēc vairāku spēļu maratona dalībnieki vienojās, ka diskusijās ir svarīgi būt lojāliem, ar idejām atbalstot pārējos sarunu biedrus, kā arī, ģenerējot idejas, domāt par kopēju, ne tikai individuālu labumu.

Pirmajā daļā par ERASMUS+ brīvprātīgā darba un jauniešu apmaiņas iespējām informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente Jolanta Sermā, savukārt ar saviem piedzīvojumiem labprāt dalījās Oskars Miķelsons, kurš pavisam nesen ar biedrību “Express Yourself” piedalījās jauniešu apmaiņas braucienā “Don’t be addicted, be educated” Turcijā.

Pusdienu pauzē bija iespēja aci pret aci aprunāties un uzdot jautājumus brīvprātīgajam no Itālijas Mattia Lano, kas jau vairākus mēnešus darbojas Sauriešu dienas centrā, kā arī mūsu pašu jaunietim Aleksejam Prokofjevam, kas pirms pāris gadiem veica brīvprātīgo darbu Rumānijā. Kopā tika veidota arī Eiropas brīvprātīgā darba vēlmju karte, kurā atzīmētas tās valstis, uz kurām jaunieši paši vēlētos aizceļot.

Pasākums turpinājās ar diskusijām, kurās, izmantojot World Cafe metodi, grupās tika pārrunāti šādi jautājumi:

 • Kam ir jābūt, lai jaunietis novadā justos labi?
 • Kur, kā, kāpēc jaunietim iesaistīties brīvprātīgajā darbā?
 • Kam Stopiņu novadā būtu jāmainās?
 • Kādas ir iespējas? Ko mēs zinām -> gribam -> izmantojam?

Katrā no tematiem atklājās gan veiksmes, gan izaicinājumi, kopīgiem spēkiem tika meklēti virzieni, kur jaunieši paši varētu iesaistīties situācijas uzlabošanā, kā arī rezultātā sagatavotas un prezentētas, dalībnieku prāt, nozīmīgākās rekomendācijas.

Kā vienu no būtiskākajiem aspektiem jaunieši minēja vietējās sabiedrības saliedēšanu, kur lielu lomu spēlē transporta un velo celiņu pieejamība, kā arī tādu aktivitāšu rīkošana, kurās tiek iesaistīti visu ciematu iedzīvotāji, īpaši padomājot arī par personu ar invaliditāti iekļaušanu. Tāpat tika diskutēts arī par Jauniešu centra nepieciešamību un jaunatnes lietu info punktu izveidi skolās un ciematos.

Jauniešu idejas un ieteikumi tiks apkopoti un iesniegti Stopiņu novada domē, kā arī tuvākajā laikā rīkotas padziļinātas diskusijas par vairākiem forumā izvirzītiem tematiem.

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

Foruma norises foto: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-forums-451

(27.03.2018.)

 

Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2017

Februāra sākumā svinīgā ceremonijā “Stopiņu novada Jauniešu gada balva 2017” tika aizsākta jauna tradīcija, kurā godināti mūsu novada aktīvākie un uzņēmīgākie jaunieši!

Vērtēšanai četrās nominācijās tika pieteikti 15 pretendenti, kas pagājušajā gadā aktīvi darbojušies un piedalījušies dažādos skolas pasākumos, dienas centru organizētajās aktivitātēs, Jauniešu biedrībā, kā arī vietēja un valsts mēroga sporta sacensībās.

Uz svinīgo apbalvošanas ceremoniju tika aicināti visi balvu pretendenti kopā ar saviem viesiem. Pasākumu ar humoristisku noti vadīja Katrīne Kokle un Oskars Miķelsons, atzinīgus vārdus jauniešiem veltīja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens un balvu pasniedzēji, kā arī par īpašu sveicienu visiem skolēniem bija parūpējusies arī Ulbrokas vidusskolas saime. Balvu pasniegšanas ceremonijas laikā viesus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Reinis Višķeris, Mārtiņš Jaunzems, Ieva Reine, Milija Volka un Roberts Eihe.

Šogad par Gada jaunieša titulu ieguva muzikālais un smaidīgais Roberts Eihe, par Gada brīvprātīgo kļuva izpalīdzīgais un atraktīvais Aleksandrs Kapanskis, par Gada sportisti Stopiņu novadā tika iecelta neatlaidīgā un mērķtiecīgā Darja Šavčenko, savukārt balvu kā labākais Jaunietis savai skolai ieguva iedvesmojošā un daudzpusīgā Viktorija Šestakova

Katram laureātam tika pasniegta simboliska balva – ar rokām darināta spuldze, kas iestiprināta koka stumbra pamatnē. Koks simbolizē piederības sajūtu savam novadam – vēlmi tajā iesakņoties un zaļot, nest augļus, tā ir jauna, svaiga elpa, ko katrs no jauniešiem ienes Stopiņos ar savu radošumu un idejām. Savukārt gaisma simbolizē drosmi būt atšķirīgam, izcelties, tapt pamanītam, kā arī “izgaismot” un aicināt pievienoties arī pārējos jauniešus un novadniekus. Balva ir arī funkcionāli izmantojama ka lampa.

Kā īpašs pārsteigums bija dāvana no Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa, kurš divus no godalgotajiem jauniešiem aprīlī aicinājis apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Dalībniekus priecēja arī citas sponsoru sagādātas dāvanas no “Cinamon Riga”, Ulbrokas ziedu veikala, “Piparmētra” un “SeasideDesign”. 

Pēc svinīgā pasākuma jaunieši tika aicināti palikt uz balli, kurā patīkamu atmosfēru populārās latviešu un ārzemju mūzikas noskaņās radīja grupa “Tavi draugi”.

Stopiņu novada dome ļoti lepojas ar ikvienu jaunieti, kas darbojas novada labā un cer, ka arī nākamajos gados aizsākto tradīciju varētu turpināt, lai pateiktu paldies par jau paveikto un iedvesmotu jaunām idejām!

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

(26.02.2018.)

 

Jaunieši piedalījās Reģionālajā Jauniešu forumā Ikšķilē

Pagājušajā nedēļā #Stopiņunovadajaunieši ciemojās Ikšķiles rīkotajā Reģionālajā Jauniešu forumā! 

Kopā ar jaunatnes lietās iesaistītajiem no Ikšķiles, Olaines, Salaspils, Ogres un Lielvārdes mūsu jaunieši diskutēja par tēmu "Jaunieši Eiropā- kas tālāk?!”, lai kopīgi izstrādātu rekomendācijas virzīšanai uz Latvijas jaunatnes padomi.

Tika spriests par jauniešu mērķiem un to īstenošanu, prātots par dabas aizsardzību, ieteikti risinājumi, kas lauku reģionus padarītu jauniešiem pievilcīgākus, kā arī meklētas atbildes uz jautājumu, ko varētu darīt, lai sabiedrības norisēs iekļautu jauniešus no atstumtām sabiedrības grupām.

Jau šogad arī Stopiņu novadā tiks organizēts Jauniešu forums, kurā tiks diskutēts par mums un, īpaši, jauniešiem, svarīgām tēmām!

Rasa Feldmane, jaunatnes lietu speciāliste

(23.01.2018.)

 

Stopiņu novada Jauniešu gada balva

Šogad pirmo reizi Stopiņu novadā tiek rīkota Jauniešu gada balva, kurā novadnieki tiek aicināti izcelt un atzīmēt aktīvākos un spējīgākos Stopiņu jauniešus!

Pretendentus konkursam var pieteikt jebkurš iedzīvotājs – tas var būt pats balvas pretendents, viņa vecāki, draugi, skolotāji, dienas centru vai nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2018. gada 21. janvārim, aizpildot pieteikuma veidlapu elektroniski: http://ej.uz/jgbstopinipieteikums vai nosūtot to uz e-pastu jauniesi@stopini.lv.

Šogad jaunieši tiks apbalvoti četrās nominācijās:

 • Gada jaunietis 2017;
 • Gada brīvprātīgais 2017;
 • Jaunietis savai skolai 2017;
 • Gada sportists 2017.

Pirms pietiekamu veidlapas aizpildīšanas noteikti iesakām iepazīties ar konkursa NOLIKUMUhttp://ej.uz/jauniesugadabalvastopini.

Konkursa noslēgumā, 2018. gada 3. februārī, uz Ulbrokas kultūras namu tiks aicināti visi balvu pretendenti, lai Balvu pasniegšanas ceremonijā godinātu nominantus, kā arī noskaidrotu un īpaši suminātu jauniešu gada balvas laureātus!

Konkursu rīko Stopiņu novada dome sadarbībā ar biedrību “Stopiņu novada jaunieši”, lai motivētu jauniešus iesaistīties novada dzīvē, ārpusskolas aktivitātēs, neformālajā izglītībā un brīvprātīgajā darbā.

Informācijai par konkursa norisi var sekot līdzi arī internetā: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/.

 

Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane (26445141, jauniesi@stopini.lv)

(09.01.2018.)

 

Ziemassvētku brīnumam tuvojoties, Stopiņu novada jaunieši un Stopiņu novada dienas centri gaidīs visus, kas 20. decembra pēcpusdienu vēlas pavadīt Ziemassvētku noskaņā, klausoties Ziemassvētku gaidīšanas koncertu, kurā uzstāsies 3 Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventi: Ieva Reine, Mārtiņš Jaunzems un Reinis Višķeris.

Koncertu sākums – 15:00 DC “Ulbroka” un 17:30 DC “Upeslejas”.

Aicinām apmeklētājus arī ņemt līdzi un noziedot dažādas mantas, par kurām Stopiņu novada jaunieši parūpēsies, lai tās nonāktu īstajās rokās vai ķepās, kam tās nepieciešamas. Priecīgus Svētkus!

 

Jaunieši RUNĀ  

Atskats novembrī

PICojam un SPĒĻojam
Tā kā novembrī jau sāk salt deguns un pirksti – jaunieši ķērās pie nodarbēm, kas silda ķermeni, prātu un pats galvenais – sirdi! Cekules un Sauriešu dienas centrā kopā ar Mattia Lano, brīvprātīgo no Itālijas, vietējie Stopiņieši mācīja viens otram cept picas un spēlēt dažādas galda un negalda spēles.

 

Foto: Rasa Feldmane

Sarkan-balt-sarkanais 
Latvijas jubilejas nedēļas ietvaros jaunieši stājās pretī vējam un aukstumam, lai piedalītos pašvaldības organizētajā Lāpu gājienā, savukārt pirmssvētku dienā saposās, lai paši sev Ulbrokas dienas centrā uzrīkotu svētkus kakao, spēļu “Latvija” un “Scrable” un viens otra kompānijā.

Foto: Stopiņu novada dome un Rasa Feldmane

Turpinām uzdrīkstēties
Ulbrokas vidusskolas pulciņa "Skolēnu Mācību uzņēmums" dalībnieki, kuri izturēja pirmo konkursa atlases kārtu, piedalījās Uzņēmējdarbības konkursa pirmajā meistarklasē StartStrong 3+3.
Jau 9. decembrī pirmie Skolēnu Mācību uzņēmumu īpašnieki iemēģinās roku pārdošanā Latvijas mēroga pasākumā CITS BAZĀRS, kas no plkst. 11.00 līdz 18.00 norisināsies T/C Domina Shopping. Neaizmirsti tur paviesoties!

Foto: Junior Achievement Latvia

(30.11.2017.)

 

Jaunieši RUNĀ

Atskats oktobrī

Iepazīstam Jaunatnes lietas
Oktobra sākumā pie Ulbrokas vidusskolas Lielās un Mazās skolēnu pašpārvaldes bērniem un jauniešiem viesojās novada jaunatnes lietu speciāliste, lai iepazītos, meklētu jaunas sadarbības un pastāstītu vairāk par jauniešu iespējām un nākamā gada iecerēm.

Skolēni biznesā
3. oktobrī Jūrmalas kultūras centrā norisinājās Junior Achievement Latvia organizētais seminārs “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017”, kurā kopā ar jaunatnes lietu speciālisti un Ulbrokas vidusskolas interešu izglītības skolotāju Ivo Čapiņu piedalījās arī skolas topošie uzņēmēji, kuri jau šogad nāks klajā ar savām pirmajām uzņēmējdarbības idejām!

Naudas spēles
Ulbrokas vidusskolas uzņēmējdarbības pulciņa interesenti pārbaudīja veiksmi biznesa un finanšu spēlē “CAH FLOW” jeb naudas plūsma, kur pieredzējušas treneres Darjas Krastiņas pavadībā jaunieši varēja ne tikai iemācīties galvenos finanšu pamatjēdzienus, bet arī praktiski izmēģināt dažādas biznesa stratēģijas.


Foto Rasa Feldmane

Caur spēlēm uz panākumiem
Brīvlaika nedēļa iesākās ar apmācībām “8KEYCOM – caur spēlēm uz panākumiem”, uz kurām Līču dienas centrā bija atnākuši tie, kas uzskata, ka mācīties var arī interesantā un jautrā veidā! Apmācībās visu dienu kopā spēlējās gan skolotāji, gan dienas centru vadītājas, gan paši skolēni. Sarunas par un ne par tēmu, netipiskas iepazīšanās un daudz jaunu praktisku ideju, ko izmantot gan mācību stundās, gan ārpus tām… un pats galvenais – SPĒLĒŠANĀS PRIEKS!


Foto Aleksandrs Kapanskis

Spēles, spēles un vēlreiz – spēles
Spēles prieku brīvlaikā ķēra arī Upesleju jaunieši, kas otrdienas pēcpusdienā Upesleju dienas centrā “ķēra mušas”, “šaudījās” un nodevās citām aktīvākām un mazāk aktīvāk jautrībām.

“Uzdrīksties uzvarēt”
26. oktobrī vairāki Stopiņu novada jaunieši piedalījās Uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē "Uzdrīksties uzvarēt!", kur tie smēlās idejas un iedvesmu no finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas, Latvijā jau zināmu uzņēmumu, kā “Wood Religion, “DDB” un “SAF tehnika”, vadītājiem un iepriekšējo gadu skolēnu mācību uzņēmumu veiksminiekiem. 


Foto Kristaps Sadovskis

Ieskats novembrī

04. un 11.11 Mandalu veidošana no smiltīm (Sauriešu DC)
08. un 15.11. Rokassprādžu gatavošana, Latvijas svētkus gaidot (Ulbrokas DC)
10.11. Mārtiņdienas svinības (Sauriešu DC un Upesleju DC)
10.11. Picu cepšana un Spēļu diena (Cekules DC)
11.11. Stopiņu novada 2017. gada atklātais čempionāts Novusā (Ulbrokas Sporta komplekss)
11.11. Lāpu gājiens un svinīgais pasākums (no Ulbrokas DC)
17.11. Valsts svētku koncerts (Ulbrokas kultūras nams)
No 17.11. Bērnu zīmējumu izstāde (Cekules DC)
21.11. Valsts svētkiem veltīts Ulbrokas vidusskolas skolēnu koncerts (Upesleju DC)
24.11. Picu cepšana un Spēļu pēcpusdiena (Sauriešu DC)
25.11. Adventes vainagu veidošana (Līču DC)
25.11. Baložu tautas teātra viesizrāde “DUETS. GRĒKSŪDZE” (Ulbrokas kultūras nams)
No 28.11. Gatavošanās Ziemassvētkiem cepumu gatavošana (Ulbrokas DC)
12.12. Jaunatnes lietu speciālistes viesošanās Stopiņu pamatskolā
03.12. Atvērto durvju diena Stopiņu novada Jauniešu domē (Līču DC)

Aktualitātēm seko līdzi un vairāk informācijas uzzini Stopiņu novada Jauniešu lapā: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/ 

Rakstu sagatavoja Stopiņu novada jaunatnes lietu speciāliste Rasa Feldmane

(31.10.2017.)

 

Jauni un (bagāti?) aktīvi!

23. augusta pievakarē Ulbrokā norisinājās Jauniešu diena, ko novada jaunieši sadarbībā ar Jaunatnes lietu speciālisti organizēja par godu Stopiņu novada 130. gadadienai.

Jauniešu dienu iestartēja orientēšanās sacensības “Stops svaiga gaisa”, kurās pulcējās gan lieli, gan mazi skriet un uzdevumus risināt griboši novadnieki. 

Īpaši lielu interesi piesaistīja šīs vasaras modes tendence – SUPošana jeb stāvairēšana (stand up paddle), par ko bija parūpējusies biedrība “Spartietis”. Sacensībās sadarbībā ar uzņēmumu “Gandrs” tika pārbaudīts arī dalībnieku līdzsvars iešanā pa virvi. Bez airēšanas un akrobātikas vingrinājumiem, tika trenētas arī galvas pelēkās šūnas, kur, risinot dažādus atjautības uzdevumus, dalībniekiem vajadzēja meklēt mafijas bosa līgavu Deiziju, salikt vienkārši-sarežģīto “T” puzli un rast atbildes uz viktorīnas jautājumiem.

Finišā katru skrējēju sagaidīja kārums un proteīna deva no “Baltais”, kas pēc lietainā piedzīvojuma pildīja vēderus un sildīja sirdis. Orientēšanās sacensību noslēgumā atnācēju acis un ausis priecēja vietējā mūziķa Roberta Eihes “Pēdējā vēstule”, “Rudens” un “Ordinary love”. Izskanot pēdējiem “Debesis iekrita tevī” akordiem, jaunieši aicināja klausītājus cienāties ar netradicionālo mini mafinu torti, kur katram saldummīlim tika gabaliņš no  Stopiņu 130 gadiem.

Vakara izskaņā tika sumināti orientēšanās sacensību laureāti. Šoreiz ar kārtīgu uzvaras supertriecienu visus pārsteidza tieši ģimenes – par absolūtu čempionu kļuva komanda “Vībi”, aiz sevis atstājot “A2” un “Ašās kājas, gaišās galvas”. Par līderu godināšanu parūpējās “Wolftrike Drifta Halle”, “Quest Lab” un “COSMOS Ilūziju muzejs”.

Šī gada Jauniešu dienu raksturo māju sajūta, kuru, tiecoties pēc visa modernā un wifi tīklā pieejamā, jaunieši vēl saglabāt ikvienam Stopiņu novada iedzīvotājam!

Jauniešu dienas fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novadam-130-jauniesu-diena-23-augusts-423

Jaunieša no Upeslejām Aleksandra Kapanska foto un video: https://www.flickr.com/photos/155177958@N08/collections/72157688154019255

Raksta autore: Rasa Feldmane, Jaunatnes lietu speciāliste
(31.08.2017.)

 

Jaunieši strādā pie idejām Stopiņu novada identitātei 

No 26. līdz 30. jūnijam Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā norisinājās jauno mākslinieku rezidence, kuras laikā skolas absolventi strādāja pie dāvanas, ko šogad varētu pasniegt Stopiņiem 130 gadu jubilejā.

Stopiņu novada jaunie talanti – deviņi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventi, kas turpinājuši savu izglītību vidējā un augstākā profesionālā mākslas izglītības līmenī, strādāja pie mākslas projekta, domājot par Stopiņu novada vēsturi, tagadni un attīstību. 

Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece mācību darbā Santa Podgaiska atklāj, ka “pēdējos gados novada dome ir vairākkārt aicinājusi skolēnus veidot novadam vides objektus, kas “uzrunātu” sabiedrību. Mākslas darbu radīšanai ļoti svarīgs ir saturs, tāpēc sākotnēji, pirms absolventu uzrunāšanas, bija tik svarīgi vispirms runāt ar iedzīvotājiem, lai saprastu, kas mūs visus vieno un kas mums ir svarīgs”.

“Man tā bija goda lieta, esmu  šeit pavadījis visu bērnību, te dzīvo mana vecmāmiņa un viņai ir bijusi liela nozīme manas novada izjūtas veidošanā,” par motivāciju iesaistīties stāsta Viesturs Reinis, kurš, pašlaik studē Vides mākslu Latvijas Mākals akadēmijā.

“Es dzīvoju Sauriešos, pie karjera, un tā man ir ļoti mīļa vieta. Kādu laiku atpakaļ man bija sapnis – pašai savām acīm ieraudzīt dzīvu vali. Pēc kāda laika es šo vēlmi arī realizēju, bet ar to viss nebeidzās. Reiz miegā sapņojot, es redzēju, ka valis ir iemitinājies mūsu karjerā. Pamostoties es sapratu, ka gribu to realizēt dzīvē. Šī ir mana iespēja to izdarīt. Pārējais lai paliek intrigai,” noslēpumaina ir viena no rezidences dalībniecēm Valērija Gavričeva, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātņu un lietišķās ķīmijas fakultātes studente.

Jaunieši nedēļas laikā ir paspējuši ne vien vienoties par kopēju, dažādām paaudzēm saistošu un vienlaikus gan izzinošu, gan mazliet rotaļīgu konceptu, bet arī izveidojuši pirmos vizuālos maketus, kurus klātienē apskatīt un pārrunāt varēs Stopiņu novada jubilejas nedēļā no 21. līdz 26. augustam.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām un Stopiņu 130 gadu jubilejai, aktuāls kļuvis jautājums par Stopiņu novada identitāti, kuras apzināšanai un attīstīšanai 2017. gadā tika veltītas vairākas aktivitātes.

Februārī Stopiņu novada Jauniešu dome organizēja fotokonkursu “Es mīlu Stopiņus”, kur, lai rosinātu novada iedzīvotāju un viesu patriotismu un radošo garu, ikviens tika aicināts ievietot tīmekļa vietnē Facebook pašu uzņemtus fotoattēlus. Fotokonkursa noslēgumā arī atklāta fotoizstāde, kas skatāmā un taustāmā veidā apceļojusi jau teju visu novadu.

Paralēli foto “like-ošanai” un “share-ošanai” Stopiņu novada dome organizēja iedzīvotāju aptauju “Ar ko Stopiņu novads var lepoties Latvijas saimē?”. Apkopojot apmēram 50 stopiņiešu izteiktos viedokļus, par novada lepnumu izvirzīja dabas tuvums, Stopiņu kultūrvēsturiskās vietas, piemēram Līgo parku, un iedzīvotājus, galvenokārt mūsu laikabiedrus, kas godprātīgi un ar entuziasmu dara savu ikdienas darbu skolās, medicīnas un kultūras iestādēs.

Marta beigās tika rīkota kopdarba sesija “Ideju forums Stopiņi 130, Latvija 100”, kurā par Stopiņu novada identitāti un iespējām iesaistīt sabiedrību diskutēja izglītības, kultūras un citu nozaru pārstāvji, kas aktīvi iesaistās novada sabiedriskās dzīves veidošanā.

Lai iepriekš apkopotās idejas iegūtu pavisam reālu formu un saturu, biedrība  “Stopiņu novada jaunieši” sadarbībā ar Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolu ciemojās novada dienas centros. Ulbrokas, Līču, Sauriešu, Upesleju un Cekules iedzīvotāji strādājot darba grupās, būvēja uz vērtībām balstītu Stopiņu novada identitātes “māju”. Pēc iedzīvotāju domām, svarīgākās vērtības ir veselība, drošība, miers, attīstība, radošums, zināšanas, atbildība, cieņa, lepnums un draudzība.

Raksta autore: Rasa Feldmane

Vairāk foto ŠEIT.

(30.06.2017.)

 

STOPIŅI PLAUKST!

Ideju konkursā jaunieši, bērni un citi novada iedzīvotāji tika aicināti savā tuvākajā apkaimē atklāt vietu vai objektu, ko būtu nepieciešams labiekārtot, atjaunot vai izdaiļot. Pēc izvēlētā objekta vai vietas apsekošanas idejas autora uzdevums bija izstrādāt praktisku un radošu piedāvājumu tā uzlabošanai un līdz 2017. gada 17.aprīlim savu ideju iesūtīt konkursa organizatoriem. 24.aprīlī tikāmies SIA "Getliņi EKO" viesmīlīgajās telpās, lai uzklausītu iesniedzēju ideju izklāstu. 

Pateicoties novada iedzīvotāju aktivitātei un iniciatīvai, SIA "Getliņi EKO" un Stopiņu Novada Jauniešu Domes organizētajā, un Stopiņu novada domes atbalstītajā ideju konkursā, ir uzplaukuši pieci jauki projekti - Sauriešos, Cekulē, Ulbrokā un Jaunsišu ciematā.

Esam ļoti gandarīti un pateicīgi par atsaucību ikvienam, kam rūp savs novada, ciemats un pagalms. Paldies Jums!

Gita Getaute-Šveicare,
Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciāliste

(27.04.2017.)

 

Jaunieši ziņo

Marts, 2017

Lai gan tautā jau izsenis klīst baumas, ka martā jauniešiem galvā tikai pavasara dullums, Stopiņu novada jauniešu dome spītēja saulei un šomēnes mērķtiecīgi trenēja pat visietiepīgākās smadzeņu krociņas, proti, mācījās, mācījās un vēlreiz mācījās.

Atzīmējot Pasaules ūdens dienu, 22. martā dome viesojās pie Sauriešu dienas centra jauniešiem. Pēc novusa galda un vietējā bērnu laukumiņa iesildīšanas, bija iespēja vērot, iespējams, vienu no šībrīža aktuālākajām filmām par klimata pārmaiņām – dokumentālo filmu “Before The Flood” (“Pirms plūdiem”). Noslēgumā ikviens tika aicināts piedalīties diskusijā par ikdienā šķietami nesvarīgajiem un dažbrīd neērtajiem vides jautājumiem, kas plastmasas maisiņu, mašīnas izpūtēju un nebaudāmu tomātu veidā arvien biežāk par sevi atgādina ne tikai ASV un Indijā, bet arī tepat – mūsu zaļajā Latvijā.

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare marta sākumā viesojās Liepājā, kur notika Latvijas jaunatnes padomes organizētā Strukturētā dialoga V cikla noslēguma konference "Gatavi dzīvei, gatavi sabiedrībai". Tā bija laba iespēja gan iepazīties ar cikla laikā iegūtajiem rezultātiem gan, jo īpaši svarīgi, piedalīties sarunā par izstrādāto rekomendāciju realizēšanu un ieviešanu praksē.

Savukārt jauniešu domes aktīvisti Rasa un Aleksejs piedalījās apmācībās, kur uz savas ādas iemēģināja jaunu neformālās izglītības rīku “8KEYCOM” jeb caur radošām un jautrām spēlēm mācījās apgūt tās prasmes, kuras no jauniešiem sagaida topošie darba devēji. Aleksejs atklāj, ka ne pirmo riezi piedalās jauniešu studijas "BaMbuss" veidotajos pasākumos: “Man ļoti patika, svarīgi ir tas, ka izveidotās spēles ir ne tikai ļoti izglītojošas, bet arī interesantas”. Rasa par piedalīšanos apmācībās savā īpašumā ieguva arī pilnu spēļu komplektu un atzīst, ka nevar vien sagaidīt, kad ar spēlēm varēs iepazīstināt pārējos.

Stopiņu novada jaunieši atgādina, ka gada sākumā kopīgi veidotā foto izstāde “Mīlu Stopiņus” aprīlī būs apskatāma Cekules dienas centrā, bet pēc tam maijā aizceļos pie Upesleju iedzīvotājiem. 

Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste Rasa Feldmane

(10.04.2017.)

 

Stopiņu novada Jauniešu dome izsludina zaļo ideju konkursu - STOPIŅI PLAUKST

Jaunieši tiek aicināti sapost Stopiņu novadu  – paveikt darbus savas apkārtējās vides (skolas teritorijas, novada, ciema) izdaiļošanā un labiekārtošanā. Oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems minētā projekta realizēšanas atbalstu, t.i., SIA “Getliņi Eko” nodrošinās idejas īstenotāju ar nepieciešamajiem resursiem idejas realizācijai.

Ideju konkursā jaunieši, bērni un citi Novada iedzīvotāji tiek aicināti savā tuvākajā apkaimē atklāt vietu vai objektu, ko būtu nepieciešams labiekārtot, atjaunot vai izdaiļot. Pēc izvēlētā objekta vai vietas apsekošanas idejas autora uzdevums ir izstrādāt praktisku un radošu piedāvājumu tā uzlabošanai un līdz 2017. gada 17.aprīlim savu ideju iesūtīt konkursa organizatoriem.

Lai pieteiktu savu ideju - izlasi KONKURSA NOLIKUMU un aizpildi PIETEIKUMU KONKURSAM.

Dalības pieteikšana konkursam: No 2017. gada 20. marta līdz 2017. gada 17. aprīlim nosūtot idejas pieteikumu uz e-pastu: anda.zandberga@getlini.lv  vai guntis.kampe@getlini.lv ar norādi “STOPIŅI PLAUKST!”

Labāko ideju autoriem būs iespēja īstenot ideju ar SIA “Getliņi Eko” atbalstu.

Konkursa rīkotāji: SIA „Getliņi EKO”, Stopiņu novada dome un Stopiņu Novada Jauniešu Dome

(21.03.2017.)

**************

Sporta diena Upeslejās

25. februārī Upesleju dienas centrā norisinājās Stopiņu novada jauniešu domes organizētās sporta spēles, kurās  azartiski sacentās visizturīgākie Upesleju bērni un jaunieši.
Ziemīgos brīvdabas pārbaudījumos “Meža stafete”, “Bunduļu bumbas ” un “Šķēršļu josla” tika vērtēts dalībnieku ātrums, precizitāte un, protams, izturība pret salu.  Kopvērtējumā par izveicīgāko tika atzīts Elvis Rolavs, godalgoto otro vietu dalīja Ritvars Bērziņš un Nikola Kovaļova, savukārt trešo vietu izcīnīja Kristians Petrovs.

Šogad Stopiņu novada Jauniešu dome katru mēnesi iecerējusi iepriecināt vietējos iedzīvotājus ar kādu aktuālu pasākumu. Pavisam nesen, 14. februārī, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā tika atklāta foto izstāde “Mīlu Stopiņus”, kas aprīlī kļūs par ceļojošo izstādi un ik mēnesi būs apskatāma kādā no novada dienas centriem, savukārt virtuālā veidā būs pieejama arī Jauniešu domes Facebook lapā. 

Tiekamies 22. martā, dienas centrā “Saurieši”, lai ar dažādām aktivitātēm kopīgi atzīmētu Pasaules ūdens dienu.

Rasa Feldmane, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste

(27.02.2017.)

 

#MILUSTOPINUS

Februāris ļoti daudziem asociējas ar Valentīndienu. Mēs Stopiņu novada Jauniešu dome spriedām, kā lai atzīmē šo dienu. Ierastās sirdis un sarkanie dekori mums galīgi nesaistīja. Vēlējāmies kaut ko personīgāku. Tā kā šis ir novada jubilejas gads nolēmām, ka jāuzzina, kas ir tas, ko mēs visi mīlam Stopiņos un tā nu tapa konkursa koncepts.

Redzot iesniegtos foto un aprakstus, viennozīmīgi ir jāsaka, ka mūsu lielākais lepnums ir daba, kas ir tīra un nesamākslota.

Vieta, kur vienmēr ir labi. Vienalga, kāds gadalaiks aiz loga.

Svaigs gaiss un skaisti skati.

Mums patīk būt priecīgiem par to, kas mums ir, kaut tā nav daudz.

Te var atpūsties, uzņemt spēkus, atrast radošumu un arī izlādēties no domām, negatīvās enerģijas. 

Te ir atrodams jebkura cilvēka vēlmju nostūris.

Šie ir tikai daži teikumi no visa tā gaišā un skaistā, ko dalībnieki ir rakstījuši. Vēl daudz jauku vārdu jūs atradīsies, apskatot izstādi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē.

Protams, īpaši jāatzīmē mūsu četrkājaino draugu sargātājus, lolotājus – patversmes “Ulubele” aktīvistus. Jūs un mazo mīluļu mīlestība izstarojas tālu. Cilvēki, pie jums aizbraucot, atgriežas labāki, iejūtīgāki un draudzīgāki. Prieks, ka jūsu darbu saredz un mīl tik daudzi cilvēki.

Darbi tika vērtēti trīs kategorijās un uzvarētāji saņēma balvas no mūsu pašu novadnieces uzņēmuma L’Ateljē, kurā jebkuram ir iespējams pasūtīt stilīgas cepures, šalles un tunikas (vairāk informācijas meklējiet Facebook), kā arī gardumus no ceptuves Anada. Ziedus uzvarētājiem sagādāja veikala Certa draudzīgā un prasmīgā komanda.

 
Ilustrācija 1 Facebook lietotāju favorītbilde Autors: Medus Lacis


Ilustrācija 2 Stopiņu novada Jauniešu domes favorītbilde Autore:Evija Bernacka


Ilustrācija 3 Žūrijas favorītbilde Autore: Julija Bokova

Stopiņus ļoti mīlot, Jauniešu dome

(22.02.2017.)

 

No 1.februāra līdz 10.februārim Jauniešu domes fotokonkurss "Mīlu Stopiņus!"

Februāris ir mīlētāju mēnesis. Šogad, gatavojoties Stopiņu novada 130.jubilejai, mēs vēlamies, lai jūs visi caur vāŗdiem un fotogrāfijām parādtītu, ko jūs mīlat mūsu novadā. Tā var būt kāda noteikta vieta, cilvēks vai lieta. No 1. līdz 10.februārim publicējiet savas fotogrāfijas ar aprakstiem Facebook profilā ar tēmturi #milustopinus. Apbalvošana notiks mīlētāju dienā 14.februārī plkst. 18.30 Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas telpās.

Fotokonkursa nolikums.

*****************************

 

CITA MŪZIKA

2016. gada pēdējos mēnešos pēc Stopiņu novada Jauniešu domes iniciatīvas mūsu novadā tika realizēts Stopiņu novada pašvaldības projekts “Cita Mūzika”, kas bija iespēja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas skolēniem iepazīties ar ierakstu studiju vidi un koncertprogrammu veidošanu, izmantojot modernās mūzikas elementus. Projekta noslēgumā jebkurš varēja apmeklēt prezentācijas koncertu, kur skolēni izpildīja kopīgi veidotu koncertprogrammu, un viņu sniegums tika atzinīgi novērtēts gan no bērnu vecāku, skolotāju, gan citu apmeklētāju puses. 

Liels paldies mūzikas skolas skolēniem - Robertam, Alīnai, Reinim, Lūcijai un Henrijam - par to, ka nenobijās no šī izaicinājuma, un par ieguldīto darbu. Paldies viņu vecākiem un pedagogiem par atbalstu, un vislielāko paldies vēlētos teikt mūsu Stopiņu novada domei par to, ka arī mums jauniešiem tiek sniegta iespēja īstenot mūsu idejas realitātē. Skaņdarbi tika arī ieskaņoti, un tie publicēti vietnē https://soundcloud.com/ulbrokas-m-zikas-un-m-kslas-skola, kur jau šobrīd dziesmām ir vairāk nekā 300 skatījumu.

Reinis Višķeris, projekta autors un realizētājs

(26.01.2017.)

 

Aktīvi un atbildīgi

Aizvadot minigolfa turnīru, ir noslēdzies biedrības “Stopiņu novada jaunieši” īstenotais projekts “Atkritumu minigolfs", ko finansēja Stopiņu novada pašvaldība.
Projekta īstenošanas pirmā posma mērķis bija noskaidrot, kādu citi jaunieši un novada iedzīvotāji vēlētos redzēt minigolfa laukumu. Ikviens varēja izteikt savas domas, kā arī vizualizēt savas idejas uz papīra. Tika saņemti vairāki interesanti priekšlikumi, kurus ņēmām vērā minigolfa laukuma izveidē.
Kad tika iegādāti pamatmateriāli un savākti dažādi otrreiz izmantojami priekšmeti, kas savu tiešo darbību vairs nespēja veikt, sākās atbildīgais laukuma izveides process. Laukuma pamatam tika izmantotas paletes un OSB plāksnes, bet šķēršļu izveidei tika izmantoti savāktie “atkritumi”. Galu galā tapa laukums ar deviņām bedrītēm.

Laukuma atklāšana un turnīrs noritēja ne visai siltā dienā, bet tas neatturēja aktīvos interesentus no iespējas izmēģināt ko jaunu.

Visi novada iedzīvotāji ir laipni aicināti dienas centra “Līči" darba laikā doties izmēģināt šo unikālo laukumu, kamēr tas vēl nav ieziemots. Par ieziemošanas datumu tiks ziņots Stopiņu novada Jauniešu domes Facebook lapā. Un tad pavasarī tas atkal tiks nodots visu lietošanā un izraibināts ar košām krāsām.
Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja tāpat šim fantastiskajam laukumam!

Biedrība “Stopiņu novada jaunieši”

(02.11.2016.)

 

Rudens talka Stopiņu novadā

Stopiņu novada jaunieši, LTV1 raidījuma “KaralisTE” iedvesmoti, nolēma doties sava novada apsekošanā- sestdien, 22.oktobrī bariņš jauniešu kopīgi devās sakopt savu “karalisti”. Tas ir stāsts par to, kā dzīvojot savā novadā varam būt atbildīgi par vidi un apkārtni, kas mūs ieskauj, turklāt, tā ir lieliska iespēja arvien iemācīties kaut ko jaunu un interesantu. 

“Kopā pavadītās dienas gaitā atskārtām, ka ceļš ir tik pat svarīgs, kā gala mērķis”, citējot kādu pasākuma dalībnieci jāatzīst, jo tikko izkāpuši no mašīnām, ar paceltu galvu un raitu soli visi entuziasti devās uz vecā Upesleju dzelzceļa tilta pusi, un tikai pēc metriem 20 atskārta, ka vēl ceļā uz noskatīto mērķi ir kādi tīrīšanas darbiņi veicami, jo dažs labs gājējs pirms mums nav bijis gana apzinīgs un atstājis aiz sevis kādus gružus, kas nu mētājās pa zemi. 

Ceļā līdz tiltam dažus no mums pamatīgi pārbiedēja čipšu pakā iesalusi pele (tas bija pietiekami nopietns iemesls spiegšanai). Bet par spīti visam, arī saltajiem laikapstākļiem- mēs kopā sakopām kaut mazu, tomēr sava novada stūrīti. Nu vecā dzelzceļa tilt galu rot;a pateicība tiem labdariem, kas piepriekš bija parūpējušies par tīrību savā apkārtnē un miskastes lietišanas instrukcija. 

Pēc sakopšanas darbiem devāmies uz Bunču avotu lūkoties, kā funkcionē raidījuma “KaralisTE” izveidotais jumtiņš avotam. Droši, roku liekot uz sirds varam teikt- ka tas darbojas un ūdens ir gards! 
Pēc labi paveikta darbiņa ikviens dalībnieks bija nopelnījis gardas pusdienas, tā nu Stopiņu novada domes jaunieši un daži mazāki un lielāki aktīvisti dienu noslēdza ar pikniku un kopīgu kino seansu. 

Stopiņu novada jauniešu domes aktīviste Evita Dimante

(01.11.2016.)

 

Stopiņu novada jaunieši viesojās Pļaviņu jauniešu centrā (13.10.2016.)

 

2016.gada septembrī Jauniešu dome kopā ar atbalstītājiem izveidoja minigolfa laukumu pie Līču dienas centra, Stopiņu novada domes finansētā projekta "Atkritumu minigolfs" ietvaros. Drīzumā atklāšana - sekojiet informācijai.

 

 

Jauniešu diena-2016

Tā bija ideāla diena, lai visi kopā aktīvi atpūstos. Bija iespēja sevi izaicināt gan fiziski, gan radoši. Jaunieši sacentās gan volejbolā, gan futbolā. Stiprākie sevi pierādīja pievelkoties pie stieņa.

Jaunākie pasākuma apmeklētāji un dalībnieki piedalījās stafetēs, kur pārbaudīja un pierādīja savus spēkus, kā arī radošajās darbnīcās, kur izmantoja savu iztēli un attapību.

Visas dienas garumā mūs atbalstīja mūsu viesi, kas sešās teltīs piedāvāja dažādas laika pavadīšanas iespējas un nodarbes.

Dzīvnieku patversmes “Ulubele” teltī bija iespeja uzzināt par brīvprātīgā daba iespējām un darba ar dzīvniekiem nozīmīgumu. 

Jauniešu studijas “BaMbuss” teltī jaunieši  no Spānijas un Itālijas kopā ar studijas aktīvistiem mācīja apmeklētājiem kā uz koka delīšiem izveidot fotogrāfijas. 

Orientēšnās ar viktorīnas elementiem bija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” dotais izaicinājums Jauniešu dienas darbīgākajiem apmeklētājiem, turklāt labākie un zinošākie, jaunie atkritumu šķirošanas un dabas resursu saudzēšanas eksperti ieguva vērtīgas balvas, to skaitā ieejas kartes Līvu Akvaparkā.
Vienā no radošajām teltīm bija iespēja iegūt hennas tetovējumus. Šo iespēju labprāt izmantojja gan zēni, gan meitenes, un meistarītei pat nācās piesaistīt papildspēkus, lai apmierinātu visas vēlmes un vajadzības pēc ķermeņa dekoriem.
Vienā teltī ar Sauriešu dienas centra radošo atklātnīšu darbnīcu un Eiropas brīvprātīgo Jessiku no Spānijas, viesojās arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) pārstāve Marita, kas nepagurusi interesentiem stāstīja par aģentūras piedāvātajām iespējām, par Erasmus+ projektiem un citām interesantām lietām. Te varēja izspēlēt arī galda spēli, lai noskaidrotu katra zināšanas un priekštatus par to, kas ir projekti un kādi īpaši nosacījumi katrā no tiem pastāv.
Biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” nojumē varēja noskaidrot, ko nozīmē organizēt un aktīvi iesaistīties Latvijas NVO pieredzes apmaiņas veicināšanā ar pārejas ekonomikas un jaunattīstības valstīm, un kā sekmēt citu valstu pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināšanu. Ļoti nopietns uzstādījums, bet arī šeit interesentu netrūka - gan bērni, kurus interesēja krāsinie zīmējumi, gan jaunieši, kuri meklē iespējas paust savu redzējumu par dažādām norisēm.

Pasākuma noslēgumā mūs priecēja dzīvā mūzika - tai skaitā arī  Goncalo, mūsu brīvprātīgā no Portugāles priekšnesums kopā ar  Jauniešu studijas “BaMbuss” brīvprātīgo Frančesku no Itālijas. Vēl ar muzikālu baudījumu mūs priecēja divas latviešu jauniešu grupas “Big Bluff” un “Headline”. 

Kopumā diena bija lieliska, dinamiska un pozitīvām emocijām piepildīta. Gaidām nākamo Jauniešu dienu, kas nesīs atkal jaunas, spožas idejas un būs emocionāli piepildīta.

Undīne Šarlote Šulca, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-diena-2016-334 

    

  

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠU DIENA 2016

20.augustā, no pl.12:00 līdz 18:00 pie Ulbrokas ezera, Aktīvās atpūtas zonā

PROGRAMMA

 • No pl.11:00 Dalībnieku reģistrācija volejbola un futbola turnīriem- katrā komandā 4 dalībnieki (aicinām pieteikties jauniešus vecumā no 13 līdz 20 gadiem)
 • 12:00-15:00 Volejbola un Futbola turnīru izspēles
 • 15:30 Volejbola un Futbola turnīru uzvarētāju apbalvošana
 • 12:00-18:00 Radošās darbnīcas, Info teltis, Fotostūrītis, Hennas tetovējumu darbnīca, Ģimenes trasīte (bērniem kopā ar vecākiem), Stafetes, u.c.
 • 15:00-18:00 Muzikāli priekšnesumi un dažādas aktivitātes

*Pasākuma laikā darbosies kafejnīca ar dzērieniem un uzkodām
**Pasākuma dienā iespējami autotransporta kustības ierobežojumi Ezermalas ielā.
P.S. Vakarā pēc pasākuma visi laipni gaidīti Līgo parkā uz sezonas noslēguma balli!

 

 

Jauniešu dome un biedrība "Stopiņu novada jaunieši" piedalījās Lielajā talkā

Jau otro gadu Stopiņu novada Jauniešu dome aicināja novadniekus piedalīties Lielajā talkā un sakopt kādu novada teritoriju. Šogad Jauniešu domei pievienojās arī biedrība "Stopiņu novada jaunieši" un brīvprātīgais no Ulbrokas dienas centra Dinko Kirov. Meteorologu solītais lietus atkāpās un mēs saulītes lutināti varējām sakopt meža celiņus no Vālodzēm līdz Sauriešiem. Diemžēl jāsecina, ka aizvien cilvēkiem piemīt nepatīkams paradums nomest kādu pudeli vai papīru, kā arī aizvien ir novērojami ļaunprātīgi atkritumu kalni, kas visticamāk mežā ir ievesti ar automobiļu palīdzību un tīšām izmesti. Tomēr mēs ceram, ka ar katru gadu izmesto atkritumu daudzums samazināsies un gan mūsu novads, gan Latvija kopumā kļūs zaļāka un tīrāka.

Paldies visiem, kas pievienojās mūsu aicinājumam! Tiekamies nākamgad!

Bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

Stopiņu novada Jauniešu domes jaunieši tikās ar Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni

2016.gada 18.aprīlī notika Stopiņu novada Jauniešu domes aktīvistu tikšanās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni. Sarunas bija īpaši pozitīvas - V.Paulāne bija ļoti atsaucīga un atklāta un, atbildot uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem konstruktīvi un saprotami skaidroja konkrēto situāciju, tā apliecinot gan personīgo, gan novada atbildīgo personu ieinteresētību kopīgā jautājumu risināšanā. 


Sarunas gaitā tika apspriests gan novada jauniešu pienesums, gan iespējas īstenot dažādas idejas un iniciatīvas, apgūstot pašvaldības projektiem paredzētos līdzekļus, gan iesaistoties dažādās partnerībās, tai skaitā ar kaimiņu novadiem, kā arī veidojot sadarbību ar citām Latvijas pilsētām un arī ārpus Latvijas robežām. Priekšsēdētāja vietniece atzinīgi novērtēja jauniešu dalību Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes rīkotajās “Novadu spēlēs”, kurās Stopiņu jaunieši startēja ar sociālo inovāciju “Jauniešu mobilais SOS dienests” kura ietvaros novada jaunieši veic brīvprātīgo darbu novadā. Dienests ir izveidots sadarbojoties Stopiņu novada Jauniešu domes un biedrības “Stopiņu novada jaunieši” dalībniekiem. Dienests ir izveidots pēc pašu jauniešu iniciatīvas un savu darbību sāka 2015.gada februāra mēnesī. Dienesta galvenais mērķis ir sniegt senioriem palīdzību problēmsituācijās ar mūsdienu tehnoloģijām, fiziski smagākiem saimniecības darbiem un sniegt atbalstu dažādās situācijās. “Novadu spēlēs” mūsu jaunieši ieguva augsto 2.vietu.

Arvien aktuālāks jauniešiem ir jautājums par “Jauniešu mājas” izveidi novadā. V.Paulāne bija atsaucīga un ieinteresēta arī šī jautājuma risināšanā, un atklāja, ka šādas “mājas” izveide tiek apsvērta un varētu tikt iekļauta pašvaldības 2017.gada budžetā.

Ceram uz veiksmīgu turpmāko sadarbību!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

Stopiņu novada Jauniešu domes pētnieciskais darbs SOCIĀLĀS INOVĀCIJAS MANĀ NOVADĀ

 

Stopiņu novada Jauniešu dome iegūst 2.vietu konkursā "Novadu spēles"

Aprīļa sākumā Stopiņu novada Jauniešu dome piedalījās LU SZF rīkotajā konkursa "Novadu spēlēs" finālā. Mūsu jaunieši, protams, aizstāvēja savu mīļoto novadu - Stopiņus.

Lai tiktu līdz finālam, bija jāiesniedz pētniecisks darbs par novada sociālajām inovācijām. Esam gandarī par to, ka tieši šajā konkursa daļā mūsu komanda ieguva visvairāk punktu. Finālā jaunieši aizstāvēja savus plānus un uzskatus saistībā ar novada attīstību, iepazinās ar tūrisma iespējām citos novados un to jauniešiem, kā arī ieguva jaunu pieredzi.


Cīnoties par uzvaru, komandai nācās asināt prātu erudīcijas konkursā, domāt par iespējām, kuras palīdzētu visiem cilvēkiem ietaupīt dabas resursus un vienkāršotu ikdienas dzīvi.
Esam gandarīti un lepni par sīvā cīņā godam nopelnīto 2. vietu.

Šī mums bija jauna pieredze un iespēja ieraudzīt jaunus mērķus, pēc kuriem tiekties.

Vairāk bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

WE LOVE FOOD pasākumā radītas jaunas ēdienu receptes

25.februārī dienas centrā “Līči” norisinājās gardākais šī gada pasākums novadā “WE LOVE FOOD”. Pasākuma dalībniekiem bija uzdevums iepriekš pagatavot savu iecienītāko ēdienu, glīti to noformēt un izdomāt skanīgu un piemērotu nosaukumu.
Visi ēdieni tika vērtēti; tos vērtēja paši dalībnieki un dienas centra apmeklētāji. Vērtēšanā svarīga bija ne tikai garša, bet arī izskats un ēdiena nosaukums, jo vakara noslēgumā tika pasniegtas balvas vairākās nominācijās.
Paralēli ēdienu degustēšanai, tika pārbaudītas arī dalībnieku un viesu zināšanas ēdienu vēsturē, prasmē pēc garšas atpazīt pārtikas produktus, kā arī veiklība. Kā viens no interesantākajiem uzdevumiem izvērtās ēdienu gatavošana no iepriekš sagatavotiem produktiem. Kā izrādījās dalībnieku iztēle un prasmes ir ļoti augstā līmenī un pasākuma noslēgumā tika pasniegti jaunradītie ēdieni un dzērieni, kurus droši varētu iekļaut restorānu ēdienkartē.
Drīzumā gaidiet gardāko ēdienu receptes!

Pasākuma foto: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

GARDĀKAIS PASĀKUMS TUVOJAS!

Februāris ir mīlestības mēnesis un kā zināms vīriešiem (un ne tikai) mīlestība iet caur vēderu. Tad nu mēs aicinām jūs visus dalīties ar jūsu mīļākajiem ēdieniem un to receptēm.
25.februārī plkst.17:30 tiekamies DC Līči, lai gardi pavadītu laiku!
Līdzi jāņem savs iecienītākais ēdiens un jāizdomā tam piemērots nosaukums!
Visiem būs iespēja nogaršot un novērtēt atnestos ēdienus. Vakara iemīļotākais ēdiens, protams, tiks apbalvots!
Būs erudīcijas konkursi un jaukas filmas par un ap ēdienu!
Gaidīsim tieši Tevi!

Stopiņu novada Jauniešu dome
(16.02.2016.)

 

Stopiņu novada Jauniešu dome jau otro gadu rīko labdarības akciju, kurā aicina visus novada iedzīvotājus un ciemiņus ziedot suņu un kaķu patversmei "Ulubele" nepieciešamās lietas.

Akcija norisināsies līdz februāra beigām, kuras laikā ikviens var atstāt savu ziedojumu kādā no novada dienas centriem.

SVARĪGI: Ja kāds vēlas ziedot malku, materiālu pakaišiem vai kurināmās granulas, sazinieties ar Elīnu Siliņu pa tālr.22845188.

Būsim aktīvi un atsaucīgi - palīdzēsim mūsu mazākajiem draugiem!

Atpakaļ