Aktualitātes

 

Aicinājums uz bezmaksas apmācību semināru sociālajiem un radošajiem uzņēmējiem

Rīgas plānošanas reģions aicina sociālos un radošos uzņēmējus piedalīties apmācību seminārā par izaicinājumiem, iekarojot ārvalstu tirgus un veicinot uzņēmumu eksporstspēju. Seminārs notiks šī gada 10.oktobrī Tartu, Igaunijā izklaides un konferenču centrā „Athena Keskus“ un būs trešais seminārs četru apmācību pasākumu ciklā “TO BE THE CROSS-BORDER STARTER”. 

Apmācību mērķis ir iniciēt jaunas sadarbības idejas starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem, attīstīt kompetences pārrobežu sadarbības projektu īstenošanai, kā arī iesaistīt pašvaldības kā potenciālos sadarbības partnerus biznesa ideju attīstībā. Apmācībās aicināti piedalīties esošu un jaundibinātu sociālo un radošo uzņēmumu pārstāvji, biznesa ideju īpašnieki,  kā arī pašvaldību speciālisti no Igaunijas un Latvijas, kas iesaistīti uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumos.  

Apmācību seminārs Tartu būs veltīts jautājumiem, kas saistīti ar ekportu: ārvalstu mērķa tirgus definēšana, kontaktu veidošana ar potenciālajiem sadarbības partneriem ārvalstīs un prasmīga produkta vai pakalpojuma eksporta stratēģijas izstrāde. Semināra pirmajā daļā dalībnieki tiks aicināti piedalīties starptautiskā mārketinga teorētiķa un praktiķa Jakob Saks (Igaunija) vadītājās darba grupās, savukārt semināra otrā daļa būs veltīta uzņēmēju pieredzes stāstu izziņai saistībā ar izaicinājumiem un priekšnoteikumiem, lai apgūtu izvēlētos eksporta tirgus. Seminārā būs iespēja iepazīt tādu uzņēmumu kā „Ette Tete“ (LV), „Puupank“ (EST), „StenCilist“ (EST) atziņas par ārvalstu klientu atrašanu un to uzticības iekarošanu, lai veiksmīgi pārdotu savu piedāvājumu. 

Reģistrācija apmācībām līdz š.g. 5.oktobrim: https://ej.uz/jointTartusession3  

Apmācību semināra darba valoda: angļu valoda

Norises vieta: „Athena Keskus“, Tartu, Igaunija (dalībniekiem no Latvijas būs nodrošināts transports uz/no Tartu, izbraukšana no Rīgas plānota 7:30)

Dalība apmācību seminārā bez maksas; no  viena uzņēmuma aicināti piedalīties ne vairāk kā divi pārstāvji. Ieskats iepriekšējos apmācību semināros, kā arī prezentācijas pieejams: http://rpr.gov.lv/ieviesana-socials-un-radoss/ 

Projektu vadītāja Ilze Kļaviņa

(18.09.2018.)

 

Stopiņu novada dome 2018.gada 3. oktobrī  plkst. 11.00  Ulbrokas kultūras namā organizē Stopiņu novada uzņēmēju tikšanos.

Programmā:

  • Atklāšana, priekšsēdētājas uzruna, 5-10 min.
  • Ogres biznesa inkubators – LIAA jaunākā informācija uzņēmējdarbības attīstībai, finansējuma piesaistei, 20 min.
  • Stopiņu novada attīstības programmas 2019.-2025.gadam projekts – uzņēmēju redzējums, diskusijas, 30 min.
  • Stopiņu novada uzņēmēju biedrības dibināšana, 30 min.

Dalībniekiem pieteikties sūtot e-pastu uz adresi planotajs@stopini.lv

(30.08.2018.)

 

Godināti Stopiņu novada uzņēmēji

2017. gada 9. novembrī notika “Stopiņu novada uzņēmēju diena 2017”, kuru organizēja Stopiņu novada pašvaldība.

Kā Uzņēmēju dienas norises vieta šogad tika izraudzīta “Pienenīte”. Pasākumu atklāja un visus uzņēmējus sveica PII “Pienenīte” audzēkņu vokālais ansamblis, skolotājas Līgas Kurzemnieces vadībā. 

Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne sniedza nelielu ieskatu par Stopiņu novada pašvaldību. Projektu vadītāja Ilze Kļaviņa pastāstīja par projektu aktualitātēm un atbalsta iespējām uzņēmējiem. Attīstības un plānošanas speciāliste Linda Čakše informēja par izmaiņām jaunajā novada teritorijas plānojumā, kas stājās spēkā no 2017. gada. Ainavu arhitekte Megija Gailīte prezentēja ideju par Latvijas simtgadei veltīta skvēra izveidi Ulbrokā un uzņēmēju iespējamo līdzdalību skvēra idejas realizācijā.

SIA “Getliņi EKO” vadītājs Imants Stirāns uzrunāja uzņēmējus par iespēju veidot savstarpēju uzņēmēju sadarbības platformu, lai kopīgi risinātu dažādas problēmas un veidotu vienotu interešu pārstāvību pašvaldībā un citās organizācijās.

Šogad novadā ir uzsākta tradīcija – novada uzņēmēju apbalvošana. Uzņēmumi tika apbalvoti dažādās nominācijās, ņemot vērā veiktos nodokļu maksājumus, nodarbināto darbinieku skaitu, veiktās inovācijas, izaugsmes, attīstības un citus faktorus.

Izvērtējot Valsts Ieņēmumu dienesta sniegto informāciju par uzņēmumu veiktajām iemaksām valsts budžetā 2016. gadā, nominācijā “LIELĀKAIS NODOKĻU MAKSĀTĀJS” balvas tika pasniegtas - SIA DEPO, SIA KNAUF, SIA GETLIŅI EKO, SIA BSW LATVIJA, SIA VOLVO TRUCK LATVIJA, SIA TAMRO. Nominācijā “NOVADA LIELĀKAIS DARBA DEVĒJS” tika apbalvoti SIA  KRONUS un SIA DINOTRANS. Nominācijā “LIELĀKAIS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA NODOKĻU MAKSĀTĀJS” balvas saņēma SIA BEINITS, SIA BALT CARGO SOLUTIONS, SIA CONSOLIS LATVIJA, SIA METAMIX SERVICE GROUP. 

Nominācijā “NOVADA EKSPORTĒTĀJS” balvu saņēma uzņēmums SIA MARKO KEA. Nominācija “NOVADA PAKALPOJUMA SNIEDZĒJS” tika pasniegta uzņēmumam SIA AUGSTCELTNE. Uzņēmums SIA ULBROKA tika apbalvots nominācijā “NOVADA IZAUGSME”. 

Mūsu novadā turpina attīstīties tūrisms un arvien jauni uzņēmumi uzsāk darbību šajā nozarē. Nominācijā “TŪRISMA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS” balvu saņēma piemājas zoo “BRIEŽI”, kas veiksmīgi darbojas jau vairākus gadus un ir apmeklētāju iecienīts. Nominācijā “NOVADA JAUNUMS TŪRISMĀ” balvu saņema KRĪVU KLĒTS muzeja saimnieki. Šī lauku sēta savu darbību uzsāka 2015. gadā, 2017. gadā viesi tika uzņemti jau kuplā skaitā un sēta atvērta arī kāzu tradīciju veikšanai un svinībām. 

Nominācijā “NOVADA POUPLĀRĀKAIS PĀRTIKAS VEIKALU TĪKLS” tika apbalvoti SIA ANADA LaTS VEIKALI, kas darbojas 3 novada ciemos.

SIA ULENBROKS, plašāk zināma kā kafejnīca “Pie kamīna”, tika apbalvota nominācijā “NOVADA VIESMĪLĪBA”. 

Sakām paldies visiem novada uzņēmējiem par ieguldījumu uzņēmumu un novada izaugsmē. Paldies tiem uzņēmumiem, kas atbalsta novada jauniešus, piedāvājot iespēju vasarā strādāt – jau vairākus gadus notiek sadarbība ar SIA “Getliņi EKO”, šogad pievienojās tirdzniecības nams “Kurši”, aicinām arī citus uzņēmumus, sadarbībā ar pašvaldību, piedāvāt darbu jauniešiem vasaras mēnešos. 

Paldies visiem uzņēmumiem, kas ar savu atbalstu piedalās novada pasākumu organizēšanā un norisē, sporta komandu atbalstā, īpaši  SIA “Ulbroka”, SIA “Kronus”, SIA “Knauf”, SIA “Getliņi EKO”.

Uzņēmēju dienas diskusijās tika atbalstīta ideja par novada uzņēmēju apvienības veidošanu. Uzņēmēji vienojās par tikšanās organizēšanu janvārī, SIA “Getliņi EKO” uzņēmumā. Aicinām novada uzņēmējus, kuri nav pieteikušies, bet ir interese -  pieteikties kopējai sadarbībai, kontaktpersona un plašāka informācija – Inese Skrastiņa, e-pasts: inese.skrastina@stopini.lv, tālr. 27854570.

Lai veiksmīga un produktīva turpmākā sadarbība!

Stopiņu novada dome

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-uznemeju-diena-2017-439

(10.11.2017.)

 

11.oktobrī aicinām Stopiņu novada uzņēmējus uz semināru

Lai stiprinātu savstarpējo sadarbību un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību, aicinām Stopiņu novada uzņēmējus piedalīties seminārā.

Semināra norises laiks: 2016. gada 11.oktobrī plkst.11.30 -13.30 

Norises vieta: Ulbrokas kultūras namā  (Institūta iela 1a, Ulbroka, Stopiņu novads, LV- 2130)                                                     

SEMINĀRA PROGRAMMA:

1.   Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsta formas un iespējas.

2. Ogres biznesa inkubatora darbība un sadarbības iespējas ar Stopiņu novada uzņēmējiem.

Dalība: bezmaksas.

Pieteikšanās: Vēlams pieteikt dalību seminārā līdz 10.oktobrim pie novada domes projektu vadītājas Ilzes Kļaviņas elektroniski uz e-pastu: ilze.klavina@stopini.lv vai pa tālruni 27757387.   

Informācija: Ogres biznesa inkubatora darbības teritorija - Ogres novads, Lielvārdes novads, Ķeguma novads, Stopiņu novads, Salaspils novads, Ropažu novads, Ikšķiles novads.

Ilze Kļaviņa, projektu vadītāja

(10.10.2016.)

 

Atpakaļ